Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Cainii vecinilor latra zi si noapte.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
33 replies to this topic

#19
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Ai dreptate ai o problema! doar ca nu cainii sunt problema, ci TU! Cu ce te-ar ajuta daca vecinul ar avea un singur caine, care ar urla la luna si cand e luna si cand  nu e si cand e eclipsa?Cauta alte solutii, mutat, termopane de calitate, dopuri in urechi,.... Asa, ca un om cult si civilizat.

#20
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,550
  • Înscris: 30.07.2007

View Postrazcol, on 21 ianuarie 2017 - 21:44, said:

Nu stiu, am vorbit insa cu mama lui si mi-a spus ca ea vine prea obosita de la job (plus cateva sticle de bere) si ea nu mai aude nimic.

Imi pare rau, trebuie sa revin la intrebare: proprietarii sunt acasa? pe ei nu-i deranjeaza, mai aproape fiind?

#21
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View Postmyshyk, on 21 ianuarie 2017 - 21:56, said:

Asa, ca un om cult si civilizat.
Sigur un om civilizat isi vinde casa pentru niste caini? Si ce faci cand la noua ta locuinta o sa dai de alti caini? Te muti in padure?

#22
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012
Daca asculti noaptea muzica la volum maxim si un vecin te reclama la politie,iei amenda pentru deranjarea linisti publice,cam asa ar trebui sa se procedeze si  aici,il reclami la politie pe vecin pe motiv ca te deranjeaza noaptea caini,sa vezi tu dupa ce ia o amenda usturatoare cum invata sa-si tina caini inchisi intr-un loc inchis gen,sopru,sau de ce nu,sa ii ia in casa cu el.

#23
englez

englez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 20.01.2017
Cheama ala politia peste el, poate se sesizeaza vreo asociatie de protectie a animalelor si pe langa amenda si dosar penal poate face si puscarie.

#24
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postsdccag8, on 21 ianuarie 2017 - 21:37, said:

Dopuri de urechi. Costa 60 de lei.

Doar daca le cumperi de la Londra. La farmacie sunt 7 lei.

#25
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015
Eu stau la bloc, am insa o vecina de etaj 3, are doi "catei", pe mine nu ma deranjeaza. Insa toata scara este disperata, "cateii" umbla liberi pe scari, copii sunt dusi la psiholog, oamenii sunt terminati psihic, de miros, de frica, de mizerie etc. .

Situatia este asa de peste 10 ani, la inceput cu un singur "catel", s-a incercat tot, politie, tribunal, orice si nimic. Dimpotriva, lucrurile se inrautatesc.

#26
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View PostDorel-Mesterel, on 21 ianuarie 2017 - 22:06, said:

Eu stau la bloc, am insa o vecina de etaj 3, are doi "catei", pe mine nu ma deranjeaza. Insa toata scara este disperata, "cateii" umbla liberi pe scari, copii sunt dusi la psiholog, oamenii sunt terminati psihic, de miros, de frica, de mizerie etc. .

Situatia este asa de peste 10 ani, la inceput cu un singur "catel", s-a incercat tot, politie, tribunal, orice si nimic. Dimpotriva, lucrurile se inrautatesc.
Decat sa ma duc eu la psiholog si sa traiesc in mizerie si scandal, mai bine ii fac ceva "mancarica" buna la "catei" sa adoarma de tot si aia e daca autoritatile nu fac nimic, Nu trebuie sa i chinui neaparat, probabil se gasesc destule substante sa i adoarma fara sa i chinuie.

Edited by althea, 22 January 2017 - 02:23.
rspuns la mesaj sters


#27
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
Nerespectarea regulilor de convietuire este una dintre cele mai mari probleme ale poporului roman.

#28
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005
Fereasca Dumnezeu de-asa sfaturi. Mutat? Dopuri in urechi?
Daca ma-sa vreunuia cu sfaturi de-astea e violata sistematic seara de seara, sa-i recomand chiloti de tabla sau sa se mute in Luxembourg? Cum sa-mi las casa, tot rostul, ca sunt niste idioti cu manele / caini / pickhammere / etc ?
Initiator: reclamatie la politie, iei numar de inregistrare, intrebi zilnic care e statusul reclamatiei. Pui presiune pe ei. In paralel faci reclamatie pentru verificarea chiparii, castrarii elementelor zgomotoase. Iei legatura cu vecinii, cu siguranta nu-s toti cu somn greu si faceti si plangeri comune.
Iti urez succes!

#29
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postmihaiduban, on 21 ianuarie 2017 - 23:25, said:

Nu vreau sa ma judece altii NU asi vrea sa recurg la asemenea metode , dar in situatia de fata NU EXISTA alta solutie !

In situatia de fata nu exista nici o solutie, decat mutarea, sau tot ce inseamna ingradirea propriului confort. Daca la mine nu se poate, inseamna ca nu se poate.

Nu exista legislatie si nici institutii care sa rezolve astfel de probleme, cica avem alte prioritati, acolo e la fel.

#30
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View PostDorel-Mesterel, on 21 ianuarie 2017 - 23:48, said:

In situatia de fata nu exista nici o solutie, decat mutarea, sau tot ce inseamna ingradirea propriului confort.
Intotdeauna exista solutii, depinde cat esti tu dispus sa ti aperi drepturile daca institutiile nu o fac. Nu am ajuns sa mi mut eu locuinta din cauza unui caine sau a unei javre de stapan.
Legea junglei este mereu valabila, depinde cat de mult vrei sa o aplici.

Edited by alin62, 21 January 2017 - 23:54.


#31
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,672
  • Înscris: 03.12.2014

View Postgumball3000, on 21 ianuarie 2017 - 21:39, said:

Suni unu unu doiul, vezi ce se intampla apoi te culci mai departe.
La fel si in ziua urmatoare, ceva trebuie sa se intample.
112 e serviciul de urgență. Cred doar un romanaș sadea l-ar apela pentru așa situație.

View Postsfantu.dracu, on 21 ianuarie 2017 - 21:41, said:

Primește amendă. Că nu-i urgență.
trebuie precizat că cel care a făcut apelul primește amendă (sau așa ar trebui)

Edited by DaculScoril0, 21 January 2017 - 23:55.


#32
Dorel-Mesterel

Dorel-Mesterel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,617
  • Înscris: 24.11.2015

View Postalin62, on 21 ianuarie 2017 - 23:51, said:

Legea junglei este mereu valabila, depinde cat de mult vrei sa o aplici.

Da asa e, numai ca la boli mintale, te gandesti de doua ori. In sensul ca poate ti-o furi tu si crede-ma "cateii" devin adorabili, daca nu vrei sa risti probleme mai mari.

#33
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,672
  • Înscris: 03.12.2014

View Postcrocko.dilul, on 21 ianuarie 2017 - 22:00, said:

Imi pare rau, trebuie sa revin la intrebare: proprietarii sunt acasa? pe ei nu-i deranjeaza, mai aproape fiind?
probabil sunt beți.

#34
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,056
  • Înscris: 02.03.2003

View Postrazcol, on 21 ianuarie 2017 - 21:30, said:

Buna seara !
Ma confrunt cu o problema :
Am un vecin care locuieste peste strada de mine si are vreo 7 caini in curtea lui.Da, 7 caini.
Toata ziua si noaptea latra, ma trezesc noaptea de cateva ori, ba adorm cu scarba cu 2 perne pe cap, ba adorm ca nu mai poate corpul sa stea treaz.
...
As vrea sa depun o reclamatie, trebuie sa ma duc la sectia de politie ?
Imi e teama ca politia nu va face nimic...Doar la politie trebuie sa ma duc ?
A mai trecut cineva prin asta? Daca da, care a fost experienta voastra? Poate in felul asta ajutam si alti oameni in aceeasi situatie.

Multumesc.


Daca vrei sa rezolvi problema trebuie sa ai vointa, rabdare si timp.

Incepi sa inregistrezi audio si video concertul vecinului. Nu te rezuma la o singura iregistrare, aduna mai multe.
Mergi la P.Locala si depune o reclamatie.
Mergi si la Politie si depune si acolo o reclamatie. Daca gardienii publici nu isi fac datoria reclama-i si pe ei.
In reclamatii mentioneaza ca ai inregistrari doveditoare si martori.

Cauta un avocat bun, care sustine cauza clientului, nu pe cea a raufacatorilor sau a cainilor.
Fii pregatit sa il dai in judecata pe cel care te terorizeaza. Politia va fi mai vigilenta cand va afla ca esti dispus sa mergi mai departe.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate