Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Tesla Model 3: Imaginea de ansamblu

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
5361 replies to this topic

#3565
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Numai mâine nu-i poimâine...

#3566
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
Astazi, 23 ianuarie 2019, Tesla a facut publica diagrama calculatorului din spatele noului Autopilot v.3.
Oare "scurgerea" sa fie determinata de prabusirea actiunilor Tesla, care au ajuns la $282 in urma anuntului de concediere?

Au trecut 2 ani si 4 luni de cand Tesla a inceput vanzarea masinilor full autonome. Optiune pe care Tesla a incasat mii de euro si a promis ca o livreaza in 3-6 luni de la anunt...
Au tecut 14 luni de cand Musk trebuia sa-si incheie calatoria epopeica cu o Tesla complet autonoma de pe o coasta pe alta...

Edited by valitudor, 23 January 2019 - 20:57.


#3567
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Alții nici măcar nu au spus că mașinile produse de ei beneficiază de un soft "magic", dar fanii "altora" jură că-s fericiți când sunt mințiți în față.

Dacă eram eu în locul celor de la Tesla, nu făceam nimic public.
Vreți să știți cum funcționează mașinile Tesla, urmați exemplul Mercedes. Posted Image

#3568
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,772
  • Înscris: 21.06.2016

View Postdan78rom, on 23 ianuarie 2019 - 10:47, said:

Eu as alege golful. Strict pentru faptul ca are bord, asa cum trebuie sa aiba o masina, si nu incearca sa reinventeze roata. Oricum as avea si o masina personala, deci l-as folosi strict in interes de serviciu. Altminteri e prea mare bataia de cap cu o electrica in acest moment.


Cine sint eu sa contest dreptul tau de a crede ca ai alege o masina inferioara CU MULT din toate punctele de vedere? Posted Image
Tu poti a zici ce vrei, poti sa si crezi ce zici, cine stie.

E naspa sa te clasezi mult sub Torcu la ratiune :)

View PostTorquemada-666, on 23 ianuarie 2019 - 15:23, said:

Aleg Tesla 3, pt.ca o pot vinde imediat(cred) cu pret bun.
Iar daca e sa fiu obligat sa iau electrica, aleg Jaguar E Pace, care este peste tesla la calitatea materialelor, la lux, la prestanta si la orice altceva.
Si la design e peste tesla 3.

I Pace, ca E Pace are motor ICE de 2L turbo.
Sigur, pare o masina misto.
Dar ti-am zis, nu poti sa o vinzi si e masina de serviciu si ai de ales numai intre astea rele.

Edited by vrajitoruldinoz, 23 January 2019 - 23:35.


#3569
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Pentru unul care se pretinde foarte inteligent, pari sa ai o reala problema in a intelege faptul ca bordul ala imi repugna, si ca indiferent de performantele masinii, nu as putea face compromisul. As putea in schimb incerca oricare alt model Tesla. Nu 3-ul.
Revenind, strict intre model 3 si eGolf, ramine golful, fara doar si poate.

#3570
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View Postdan78rom, on 24 ianuarie 2019 - 09:11, said:

bordul ala imi repugna, si ca indiferent de performantele masinii, nu as putea face compromisul.
Te-ai urcat macar intr-un model 3 ca sa fii tu prezent acolo, langa bordul ala ... sa pui mana pe el, sa simti interiorul masinii sau ti-ai format parerea doar din poze?

Edited by ro_explorer, 24 January 2019 - 10:55.


#3571
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,284
  • Înscris: 16.08.2016
https://www.digi24.r...leorman-1070115

Ca tot se plângeau pe aici ca mașinile Tesla nu sunt bune în caz de impact :)

#3572
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008

View Postro_explorer, on 24 ianuarie 2019 - 10:55, said:


Te-ai urcat macar intr-un model 3 ca sa fii tu prezent acolo, langa bordul ala ... sa pui mana pe el, sa simti interiorul masinii sau ti-ai format parerea doar din poze?
Doar din poze. Dar cred ca stiu ce-mi place si ce nu, chiar si asa.
Iar faptul ca nu are instrumentar de bord, nu-mi place si basta. E voie?

#3573
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,981
  • Înscris: 06.04.2007

View PostMicroEdge, on 24 ianuarie 2019 - 11:11, said:

https://www.digi24.r...leorman-1070115

Ca tot se plângeau pe aici ca mașinile Tesla nu sunt bune în caz de impact :)
Intr-adevar, foarte relevant ...

#3574
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,284
  • Înscris: 16.08.2016
Este relevant deoarece testele ncap sunt irelevante. Ei fac testele la viteze de 50-60km/h nu la 90/130km/h

#3575
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,981
  • Înscris: 06.04.2007
Pai da, cum am spus, foarte relevant....mori in BMW si in Tesla nu , sau??

#3576
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009

View Postdan78rom, on 24 ianuarie 2019 - 13:06, said:

Doar din poze. Dar cred ca stiu ce-mi place si ce nu, chiar si asa.
Iar faptul ca nu are instrumentar de bord, nu-mi place si basta. E voie?
Asa am crezut si eu despre un C4 acum multi ani in urma (cu instrumentar de bord digital, central) pana am apucat sa conduc unul pentru vreo 600 Km si sa realizez ca este de fapt super cool.
Pana nu apuci sa testezi hands-on o tehnologie diferita de cea cu care esti obisnuit nu poti spune daca iti place sau nu. A, ca nu prea agreezi din poze, ok ... dar nu arunca la gunoi o chestie pe care nu ai probat-o personal in viata reala caci s-ar putea sa arunci una din cele mai faine chestii din viata ta ... Just sayin'

Am si eu nemultumirile mele legate de Model 3 (am spus cateva dintre ele acum vreo 2 pagini) dar imi place per total si vreau unul.

#3577
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Inteleg ce spui, si este si pozitia mea in mod normal.
Dar model 3 este atit de departe de cum imi place mie o masina, incit nu-mi stirneste nici cea mai mica emotie sau curiozitate. Orice alt model Tesla, fara probleme. Nu asta. Nu sint fan minimalism, iar model 3 e dus la extrem in directia aia.

#3578
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,284
  • Înscris: 16.08.2016
Îți recomand astra j dacă vrei multe butoane, multe din ele au fost atinse doar când se spala masina :))

#3579
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
Sigur, daca nu-ti place o masina cu o scandura-n bord si o tableta pe post de IC, e musai sa-i placa alta masina cu zeci de butoane. Alte zeci de variante de mijloc nu exista. Daca nu-i place Model 3 trebuie musai aleasa o alta masina cu exces de butoane pentru a demonstra cat de obtuz si lipsit de viziune e colegul...

#3580
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postvalitudor, on 24 ianuarie 2019 - 21:09, said:

Sigur, daca nu-ti place o masina cu o scandura-n bord si o tableta pe post de IC, e musai sa-i placa alta masina cu zeci de butoane. Alte zeci de variante de mijloc nu exista.
Alte zeci de variante electrice?

#3581
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,772
  • Înscris: 21.06.2016

View Postro_explorer, on 24 ianuarie 2019 - 14:18, said:

Asa am crezut si eu despre un C4 acum multi ani in urma (cu instrumentar de bord digital, central) pana am apucat sa conduc unul pentru vreo 600 Km si sa realizez ca este de fapt super cool.
Pana nu apuci sa testezi hands-on o tehnologie diferita de cea cu care esti obisnuit nu poti spune daca iti place sau nu. A, ca nu prea agreezi din poze, ok ... dar nu arunca la gunoi o chestie pe care nu ai probat-o personal in viata reala caci s-ar putea sa arunci una din cele mai faine chestii din viata ta ... Just sayin'

Am si eu nemultumirile mele legate de Model 3 (am spus cateva dintre ele acum vreo 2 pagini) dar imi place per total si vreau unul.


Ej copil, omu nu vrea Modelu 3 si gata. Si uite cum tine el pumnii strinsi si bate din picior!
Nu va mai agitati, nu o sa primeasca model 3 de-a moaca, intrebarea era ipotetica.

#3582
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Clar n-am sa primesc, in domeniul meu de activitate n-am ce face cu asa masina. Trebuie ceva care tine la tavaleala. Astea sint masini de dat la HR si contabilitate, sa se vada ce bine iti merge firma, si ce ECO/progresist esti.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate