Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 

Mergeti la vot pe 11 decembrie, la alegerile parlamentare?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
304 replies to this topic

Poll: Dreptul la vot si exercitarea sa (174 member(s) have cast votes)

Mergeti sa votati pe 11 decembrie?

  1. Voted Da, votez! (140 votes [80.46%] - View)

    Percentage of vote: 80.46%

  2. Nu, nu votez! (26 votes [14.94%] - View)

    Percentage of vote: 14.94%

  3. Merg, dar votez nul! (8 votes [4.60%] - View)

    Percentage of vote: 4.60%

Vote

#289
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,261
  • Înscris: 29.12.2006

View PostLaberta, on 11 decembrie 2016 - 18:47, said:

Ce bine ar fi să ne ia Soroș cu totul!

Acesta e motivul pentru care m-aş bucura foarte mult ca la o distanţă de o lună, Soroş să fie învins şi în America, şi în România.

#290
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

View Postgumball3000, on 11 decembrie 2016 - 18:48, said:



Umbla zvonul ca urma sa nasca.

Iar nene ! 😀
O pupa Ceasca, pe mama eroina !

#291
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,646
  • Înscris: 10.08.2009

View PostG.I.C.U., on 11 decembrie 2016 - 18:43, said:

N-am inteles cum se face ca dintre toti politicienii numai in cazul Gabrielei Firea nu a fost permisa intrarea presei in sectia de vot sa filmeze.

Pai imaginile cu sfanta nascatoare si degraba mireasa nu pot fi difuzate decat dupa 23.00.
Asa zice legea.Posted Image
Sa nu traumatizeze minorii.

#292
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,261
  • Înscris: 29.12.2006

View Postion24, on 11 decembrie 2016 - 18:48, said:

Cred ca o sa ai surprize mari !

Şi eu sper să fie surprize mari....pentru cei din servicii.

#293
seeker_of_truth

seeker_of_truth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 27.11.2016

View Postcris_ncs, on 11 decembrie 2016 - 18:52, said:

Iar nene ! ��
O pupa Ceasca, pe mama eroina !
vine udmr u la guvernare, ce bine o sa fie... :)

#294
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

View Postseeker_of_truth, on 11 decembrie 2016 - 18:53, said:


vine udmr u la guvernare, ce bine o sa fie... :)

Centurista ? 😀
Esti fericit Sucre ? Bea o palinca, cand o sa te trezest,vei avea o surpriza. Negativa ! 😜

#295
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Care ziceai că stai acasă, că nu-ți pasă? Uite aici exemplu

http://www.digi24.ro...amentare-630178

Imaginea zilei la alegerile parlamentare
Peste 18,8 milioane de cetăţeni români cu domiciliul sau reşedinţa în România sau în străinătate fiind aşteptaţi să îşi aleagă reprezentanţii în Parlament pentru următorii patru ani (Detalii aici). Printre ei se numără și un bărbat din Buzău.
Un-barbat-din-Buzau-fara-maini-a-mers-la-vot-1024x678
Paul Danciu, un bărbat fără mâini din Buzău, a oferit o demonstrație de spirit civic. Jurnaliștii de la Libertatea au surprins o imagine cu bărbatul când ține cu dinții buletinele de vot și le bagă în urne.
Greu încercat de soartă, bărbatul a mers la urne pentru a-și exercita dreptul democratic. Extrem de ambițios, n-a vrut să fie ajutat.
„Astăzi am vrut să merg şi eu la vot chiar dacă ştiu că lumea o să râdă de mine. Sper ca la votul din 2016 cineva să-şi facă milă şi de mine ca să-mi cumpăr proteze pentru mâini, dar sunt foarte scumpe - peste 35.000 de euro. Vreau ca data viitoare să pot vota şi eu ca un om normal”, a spus Paul Danciu.
El are 33 de ani și a rămas fără ambele mâini la vârsta de 12 ani, în urma unui accident. Paul Danciu a învăţat să folosească telefonul și calculatorul cu ajutorul picioarelor şi cu gura.

#296
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,564
  • Înscris: 24.01.2014
PREZENTA LA VOT
37,03 %

mai putin de 2 ore ramase. asta inseamna o prezenta de maxim 45% la sfarsit?

cei ce sunteti din Cluj, Timisoara, Arad ce faceti? lumea se bazeaza pe voi.

#297
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,679
  • Înscris: 15.06.2007
Din familia mea nu a votat nimeni.. si cred ca prima data va fi ca nici eu nu votez. Nu schimba nimic. Oricum aceiasi oameni ne conduc, indiferent de partid.  Stiu cum se ajunge acolo, si ce mafie este. Daca ai bani, ajungi deputat daca iti doresti. Important este sa cotizezi la un partid.  Oricum Romania este o republica bananiera.  
Stiu pe cineva care a cotizat cateva sute de mii de euro si acum probabil va ajunge deputat.  Mno, daca asta vrea sa faca cu banii, si asta urmareste.. iaca se face.  Cam asta e politica la noi.

Si acuma , nici nu stiu cine ne conduce? Psd? Tehnocratii?  Eu as desfinta toate partidele.

Va mai amintiti de referendumul ala pentru reducerea numarului de parlamentari la 300? S-a aplicat? O laie?
Hai iesiti la plimbare si in drum daca va plictisiti, votati.

#298
ion24

ion24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,031
  • Înscris: 05.02.2013

View Posttfmercedez, on 11 decembrie 2016 - 19:25, said:

Din familia mea nu a votat nimeni.. si cred ca prima data va fi ca nici eu nu votez. Nu schimba nimic. Oricum aceiasi oameni ne conduc, indiferent de partid.  Stiu cum se ajunge acolo, si ce mafie este. Daca ai bani, ajungi deputat daca iti doresti. Important este sa cotizezi la un partid.  Oricum Romania este o republica bananiera.  
Stiu pe cineva care a cotizat cateva sute de mii de euro si acum probabil va ajunge deputat.  Mno, daca asta vrea sa faca cu banii, si asta urmareste.. iaca se face.  Cam asta e politica la noi.

Si acuma , nici nu stiu cine ne conduce? Psd? Tehnocratii?  Eu as desfinta toate partidele.

Va mai amintiti de referendumul ala pentru reducerea numarului de parlamentari la 300? S-a aplicat? O laie?
Hai iesiti la plimbare si in drum daca va plictisiti, votati.

Pai daca nu votezi schimbarea clasei politice nici nu o sa se aplice Posted Image))) Daca nu schimbare, merita macar sa incerci. Altfel te lamentezi degeaba, nu faci nimic cand ai ocazia si tot tu cu gura.

Edited by ion24, 11 December 2016 - 19:29.


#299
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View PostAlecsgz, on 11 decembrie 2016 - 18:51, said:


Acuma sunt prosti

Ce imi place mie asta
Cand voteaza cu cine vrei tu: uita-te la ei ...vad realitatea.. oameni destepti
Cand voteaza cum nu vrei tu: doamne ce prosti


Ai votat? Foarte bine, nu contează cu cine.
N-ai votat, să-ți fie de bine, sa ai bani de paine si la anu de buline.
Țaca-paca!

#300
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012
Tinerii o avut baza in neamt ,da aista pana deschide gura i se expira mandatu.
Si nici nu am auzit de la el vreo vb cu duc ,nu ca ăilalți o făcut ceva .

#301
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,125
  • Înscris: 30.04.2007
finalul topicului .... traiasca coana joitica ca e dama bunaaaaa.....
uraaaaa, uraaaa, am infrint!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IdQlevW4v_s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#302
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,020
  • Înscris: 09.12.2015
Dedicație pentru teleormăneni, măi nene, "uolteni" ("dân giudețul uolt" ) , "botșăneni", caracaleni, vasluieni și alți "pedse-de-eeni"
la birt cu voi să vă beți alocațiile, ajutoarele sociale, ajutoarele de șomaj și alte chesti d-afitiea ( adică primite pe de gratis / nemeritat )
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/W-BsT0Osqk8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#303
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,679
  • Înscris: 15.06.2007

View Postion24, on 11 decembrie 2016 - 19:28, said:


Pai daca nu votezi schimbarea clasei politice nici nu o sa se aplice Posted Image))) Daca nu schimbare, merita macar sa incerci. Altfel te lamentezi degeaba, nu faci nimic cand ai ocazia si tot tu cu gura.
Imi spui si mie ce kkt schimbam prin vot?  Partidele sunt ACELEASI, oamenii sunt aceiasi. Ponta e in bulau cumva? Nop, o sa-l vedem iar la tembelizor, aia care va uitati la el. Eu nu am tv.
Vine un partid, promite ceva, apoi peste 3 luni pleaca membrii lui la alt partid. E corect asa?   Se tot schimba intre ei, nu au nici o ideologie, baga legi pe care dupa 2 saptamani le abroga (legea cu bacșișul-  impozitul pe ciubuc -va mai amintiti?)
Facem autostrada, apoi gata, ca nu ne trebe, bagam banii in pensii,  apoi in garduri, si pansele.  Dar de facut ceva concret in tara ioc.  Chiar mai crede lumea in schimbare? Ce sa schimbe?  Mintea milioanelor de  sarmani care voteaza psd, pentru un kil dezahar o sapca si o bricheta? Pentru ca astia suntem,  o tara inapoiata, cu cetateni inapoiati, needucati, saraci,  usor de manipulat, si de pastorit ca o turma de oi.  
Mai bine sa .... ce?  noi suntem jos , ei sunt sus- intangibili.  Latram precum niste caini la Luna.  Mai avem mult pana la demintatea si corectitudinea politicienilor scandinavi.  Orice as fi votat anti psd, era inutil, pentru ca pur si simplu sunt prea multi pesedofili in tara asta. Live with that.

#304
Moftangiu

Moftangiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,909
  • Înscris: 16.03.2010
De ce nu am votat?

Quote

Nu mai votez pentru că nu vreau să contribui la validarea scrutinului.
Toată povestea cu schimbarea este o iluzie. Mută avantajele și prerogativele de la o tabără la alta. Va face DNA-ul mai multă sau mai puțină anticorupție din moment ce sub umbrela tuturor mahărilor din România un client a scos în cash 120 de milioane de euro din bănci? N-a aflat Laura Codruța Kövesi de cele 120 de milioane de euro și că au fost scoase pentru a fi cărate la o ușă sau la alta? N-a aflat SRI-ul, care păzește Constituția și amenințarea teroristă, la cine s-au dus sacoșele cu bani scoase de Stelu?

Să merg la vot ca lucrurile să se schimbe pe ici, pe colo, dar marile fraude să rămînă așa cum au fost? Şi la Băsescu, și la Elena Udrea, și la Florian Coldea, și la Sorin Blejnar și la toți interpușii lor? De ce să merg la vot? Ca să se laude șmecherii cu iluzia de democrație? Schimbarea nu se arată a fi decît la principalii titulari de posturi. Asta și urmăresc cînd ne toacă la cap cu schimbare și iar schimbare. Să se care ceilalți și să vină ei.


#305
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,701
  • Înscris: 13.10.2003
OK, au trecut alegerile. In afara celor ce au gasit solutia calatoriei in timp intrebarea care a nascut acest topic nu mai e valabila.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate