Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

Uniunea Salvati Romania

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
10770 replies to this topic

#7939
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017

View PostVox13, on 14 decembrie 2017 - 13:53, said:

Pe ăștia de la USR dacă nu protestează în parlament cu pancarde si lozincile  de început nu ii mai votez.
Acestea sunt amendamentele depuse de USR la Comisia pentru Regulament a Camerei Deputatilor pentru care imi solicitau ieri demisia.

Mult mediatizatele amendamente sunt scrise cu caractere atat de mici, incat nimeni nu le-a putut citi (nici macar reprezentantii presei) si nici autorul nu s-a oferit sa fie raportor, desi i-am oferit aceasta posibilitate.

Astazi am reluat lucrarile in comisie de unde s-au intrerupt ieri.

Propunerea mea de astazi a fost ca toti reprezentantii opozitiei (PMP, USR, PNL) sa fie raportori. Le-am asigurat toate conditiile logistice pentru analiza amendamentelor USR. De asemenea, le-am oferit tot suportul pentru ca lucrarile sa poata fi transmise live, astfel incat orice cetatean sa poata admira ideile "geniale".

Amendamentele "geniale" constau in mutarea unei virgule sau a unui cuvant in interiorul unor fraze/propozitii cu incalcarea grava a tuturor regulilor gramaticale
Vazand ca sunt pusi la munca in vazul lumii pana dupa Sarbatori, pentru a nu se face de ras in sustinerea unor ineptii, reprezentantii USR si-au retras amendamentele "geniale"

Attached File  25152320_1501222659991502_8421299866480832196_n.jpg   78.33K   33 downloads

#7940
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
Acest partid extremist are agenda sa bine determinata ,
singura problema ar fi ca romanul mai si citeste , iar majoritatea
mai fac si rating la antena 3 , spre disperarea unora .......
Anarhia nu salveaza Romania !

#7941
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,258
  • Înscris: 29.12.2006

View Postmadagascar123, on 15 decembrie 2017 - 12:43, said:

Acest partid extremist are agenda sa bine determinata ,


PNL a spus că se dezice de politica lor. Foarte bine face. Deja această grupare începe să fie toxică pentru societate prin modelul oferit: strategia lor e şantajul.

E o vorbă ce spune aşa: "cine nu reprezintă o soluţie, reprezintă un avertisment". Această grupare care îşi spune USR, e un avertisment că în Parlament, pentru a ajunge deputat sau senator, e nevoie şi de evaluări psihologice. Dacă pentru obţinerea unui permis auto e nevoie, atunci şi pentru parlamentari ar trebui.

Edited by lupini, 15 December 2017 - 15:18.


#7942
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,106
  • Înscris: 09.01.2007
USR e un circ ambulant, ii statea foarte bine cu Nicusor Dan si Clotilde, astia sunt pitoresti rau. Cei mai mari producatori de material pe FB. Adevarat partid al anului 2018.

#7943
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Mi-a scapat mie ceva sau mai nou PSD vede un concurent in USR? Nu de alta, dar la ce infierati is pesedeii dintr-o data iti da de gandit.

Edited by alalaltu, 15 December 2017 - 15:48.


#7944
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postalalaltu, on 15 decembrie 2017 - 15:48, said:

Mi-a scapat mie ceva sau mai nou PSD vede un concurent in USR?

Pai...pe moment singurul concurent. Despre PNL...cum s-ar zice...despre morti numai de bine. PSD, dar albastru

Quote

Această grupare care îşi spune USR, e un avertisment că în Parlament, pentru a ajunge deputat sau senator, e nevoie şi de evaluări psihologice. Dacă pentru obţinerea unui permis auto e nevoie, atunci şi pentru parlamentari ar trebui.

ooohooo pesedel, de la usere ai ajuns tu la concluzia asta? Da nenea ala cu mitraliera...ce crezi, trecea testu?
Hai sa extindem putin sistemul si la Guvern.
Ia zi, Daea crezi ca trecea? Da' Genunche? Ma rog, la astia cred ca testul era cam asa:

[ https://s8.postimg.org/ln09w0zhx/0b71499b44cf8a04c5388356767461d2--toddler-toys-kids-toys.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Auzi, da' daca ii cautam la mansarda, n-ar fi bine sa-i cautam si la cazier? Asa cum facem, spre exemplu, cu personalul de curatenie de la parlament?

View PostHamdoulillah, on 15 decembrie 2017 - 12:35, said:

Amendamentele "geniale" constau in mutarea unei virgule

A se ierta nu se poate, sa fie condamnat la moarte.
A se ierta, nu se poate sa fie condamnat la moarte.


Vrei sa-ti zic ce varianta as alege pentru pesedisti & fani?

Edited by shefu_de_combinat, 15 December 2017 - 16:02.


#7945
belafonte

belafonte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 27.01.2006
USR = Uniunea Salvati Rahatul
Scopul acestui ONG este sa distraga atentia electorilor de la ceea ce este esential si sa creasca PNL-ul in sondaje. Ca de ei nu poate fi vorba...

Edited by argonaut, 15 December 2017 - 22:18.


#7946
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postbelafonte, on 15 decembrie 2017 - 22:15, said:

USR = Uniunea Salvati Rahatul

Posted Image
Sunt curios daca exista un sistem de posting quality review la voi acolo. Ca daca da, nasol

#7947
belafonte

belafonte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 27.01.2006

View Postshefu_de_combinat, on 15 decembrie 2017 - 22:20, said:


Posted Image
Sunt curios daca exista un sistem de posting quality review la voi acolo. Ca daca da, nasol
De ce, "voi" aveti?

#7948
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postbelafonte, on 15 decembrie 2017 - 23:03, said:

De ce, "voi" aveti?

Da, intai se da un test de iq. Cel putin.
Dupa care e un training de 6 ore fara pauza despre cum sa nu faci glume la care nu rad nici mecanicii de la autobaza.

Edited by shefu_de_combinat, 15 December 2017 - 23:11.


#7949
belafonte

belafonte

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 27.01.2006

View Postshefu_de_combinat, on 15 decembrie 2017 - 23:10, said:

Da, intai se da un test de iq. Cel putin.
Dupa care e un training de 6 ore fara pauza despre cum sa nu faci glume la care nu rad nici mecanicii de la autobaza.
Sa ma anunti cand treceti testul votului electoral. Pana atunci... "ciocul mic, ca noi suntem la putere"!

#7950
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View Postbelafonte, on 15 decembrie 2017 - 23:16, said:

Sa ma anunti cand treceti testul votului electoral.

mi se cam rupe de un sistem care nu poate aduce altceva decat stagnare, sorry. Derp aLeGeReA pOpOrUlUi!!!1!
Ah, stagnare in cazul optimist.

Edited by shefu_de_combinat, 16 December 2017 - 03:45.


#7951
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbelafonte, on 15 decembrie 2017 - 23:16, said:


Sa ma anunti cand treceti testul votului electoral. Pana atunci... "ciocul mic, ca noi suntem la putere"!
voi? Care voi? Poate Dragnea, ca după cum vezi nici măcar ăștia mai răsăriți din pesedeu nu au ceva de zis, psd în acest moment se identifica cu Dragnea. Voi sunteți băieți de mingi și atât

#7952
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

View PostHamdoulillah, on 15 decembrie 2017 - 12:35, said:

Acestea sunt amendamentele depuse de USR la Comisia pentru Regulament a Camerei Deputatilor pentru care imi solicitau ieri demisia.

Mult mediatizatele amendamente sunt scrise cu caractere atat de mici, incat nimeni nu le-a putut citi (nici macar reprezentantii presei) si nici autorul nu s-a oferit sa fie raportor, desi i-am oferit aceasta posibilitate.

Astazi am reluat lucrarile in comisie de unde s-au intrerupt ieri.

Propunerea mea de astazi a fost ca toti reprezentantii opozitiei (PMP, USR, PNL) sa fie raportori. Le-am asigurat toate conditiile logistice pentru analiza amendamentelor USR. De asemenea, le-am oferit tot suportul pentru ca lucrarile sa poata fi transmise live, astfel incat orice cetatean sa poata admira ideile "geniale".

Amendamentele "geniale" constau in mutarea unei virgule sau a unui cuvant in interiorul unor fraze/propozitii cu incalcarea grava a tuturor regulilor gramaticale
Vazand ca sunt pusi la munca in vazul lumii pana dupa Sarbatori, pentru a nu se face de ras in sustinerea unor ineptii, reprezentantii USR si-au retras amendamentele "geniale"

Attachment 25152320_1501222659991502_8421299866480832196_n.jpg

Le-a dat nicolicea dauna totala. :lol:

#7953
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
....   nu ca ar merita din plin .....
Si cand te gandesti ca ne-am pus toata nadejdea in ei ....
Iar in cele din urma si-au dat arama pe fata si au demonstrat cat de nevolnici sunt ....
Pacat , mare pacat , poate nu vor mai prinde parlamentul data viitoare ( sa speram ) .

#7954
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,867
  • Înscris: 05.08.2014
USR nu se comporta ca un adevarat partid de opozitie. Eu am votat cu ei, dar nu-mi place unde se afla URS acum, ce oameni baga la inaintare. De voie, de nevoie, daca nu apare nicio alternativa, tot cu ei voi vota, pe principiul "aleg raul cel mai mic", dar nu sunt multumit de reprezentarea lor.

Edited by Bibulus, 18 December 2017 - 12:49.


#7955
Hunor_66

Hunor_66

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,530
  • Înscris: 22.08.2016

View Postactive95, on 17 decembrie 2017 - 14:29, said:


Le-a dat nicolicea dauna totala. Posted Image
Nicolicea nu-i prost deloc, e unul din cel mai bine pregatiti juristi.

#7956
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,876
  • Înscris: 27.06.2006

View Postmadagascar123, on 18 decembrie 2017 - 12:38, said:

....   nu ca ar merita din plin .....
Si cand te gandesti ca ne-am pus toata nadejdea in ei ....
Iar in cele din urma si-au dat arama pe fata si au demonstrat cat de nevolnici sunt ....
Pacat , mare pacat , poate nu vor mai prinde parlamentul data viitoare ( sa speram ) .

Voi credeti ca o sa cresteti in sondaje daca aruncati cu rahat in opozitie? Din contra...

Din pacate pentru voi, USR este "sula in coaste reloaded" atat de enervanta in trecut pentru Iliescu.

Edited by gabicen, 18 December 2017 - 12:57.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate