Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Tastatură și mouse pentru tabletă

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Deutschland19

Deutschland19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 26.05.2016
Cum pot să folosesc un mouse și o tastatură la tableta mea cu sistem de operare Android ?
  Mă refer atât la cele wireless cât și la cele cu fir.

#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
intrebarea e "la ce?", nu cum!

#3
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 04.01.2006
Foarte simplu, nu ai spus ce tableta ai, dar iei frumos cablul de la micro USB la OTG pe care l-ai primit cu tableta, daca nu, iti cumperi; conectezi receiverul pentru tastatura si mouse, si de acolo te descurci. Adica ar trebui sa mearga :)
Daca vrei tastatura cu fir si mouse cu fir, e mai problematic. ca iti trebuie un hub usb si tableta trebuie sa recunoasca hubul usb. Acum vreo 2 ani m-am chinuit eu cu o tableta Eboda A300, am incercat hub normal, hub cu alimentare, hub cu suport OTG, pana la urma m-am dumirit ca tableta pur si simplu nu recunoaste un hub usb si am abandonat ideea.
Presupun ca e prima tableta, ca ai mai intrebat si de incarcare, s-o stapanesti sanatos.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am penultima tabletă Samsung Galaxy Tab S pe care am găsit-o de cumpărat în Bucureşti, în 2015. Ulterior am cumpărat şi tastatura ei dedicată. Tastatura se conectează prin bluetooth la tabletă.
Am cumpărat un adaptor OTG cu hub USB (un Hama de câţiva lei), cu care am conectat la tabletă atât o tastatură standard de PC, cât şi stick-uri USB standard.
Presupun că un mouse cu fir, conectat tot prin USB, va funcţiona cu tableta. Încă n-am încercat.
După ce vei avea tastatura - wireless sau prin fir - trebuie să instalezi External Keyboard Helper Pro (disponibil în Play), sau EKH. Cu ajutorul aplicaţiei vei configura tastatura pentru a putea scrie cu diacriticele româneşti, dar şi cu ale altei limbi, dacă ai nevoie.

#5
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 04.01.2006
PSC, tu ai o tableta care suporta hub USB din kernel. La mine nu suporta si dupa ce m-am chinuit si am intrebat in stanga si in dreapta, mi s-a confirmat ca e greu spre impposibil. Tin minte si modulul care lipsea - hubenable.ko si nu am gasit unul compatibil.
Eu aveam o tableta ieftina, slabuta, enervanta, dar imi placea, era prima (presupun ca initiatorul e la fel).
Niciodata nu mi-a placut sa tastez de pe touch + ca gasisem emulatoare de ZX Spectrum/HC 2000 Posted Image aveam si am o tastatura cu husa, si cum tableta avea jack de incarcare, voiam sa folosesc tastatura si mouse. Nu s-a putut.

Edited by ambr0zie, 10 November 2016 - 10:21.


#6
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,850
  • Înscris: 07.09.2007
Uite iti cumperi asa ceva https://www.amazon.c...d with touchpad

Gasesti la eMag mai multe oferte, important este sa aiba bluetooth si touchpad

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate