Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Un sfat, va rog...

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#37
alym

alym

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 25.08.2016
Si cine spune ca sunt reali? Vanzatorul? Soc... nu credeam.

Ma gandeam ca va spune ca sunt falsi si are mai mult.

#38
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,823
  • Înscris: 07.06.2014
va sfatuiesc sa renuntati la cuvinte jignitoare, gen "idiot". puteti discuta si fara astfel de apelative.

#39
september1st

september1st

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 16.05.2007
Colegi forumisti, sa nu ne infierbantam.
Cred ca daca sap suficient de mult prin ofertele actuale din piata, gasesc un Golf 5 > 2004 1.6 benzina, in plafonul meu de pret.
Nu vreau o masina noua (> 2008), ma intereseaza in primul rand fiabilitatea. Si nu am sa iau masina direct de la vanzator, la prima vizionare, am sa o trec mai intai prin mainile unui mecanic / service.
Iar dupa informatiile primite de la voi, am sa iau serios in calcul alternativele asiatice.
Discutia ramane deschisa, va astept cu informatii sau recomandari oportune.

Edited by september1st, 22 October 2016 - 22:45.


#40
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Nu ai bani de asa masina, dar nu vrei sa intelegi. Nu ai spus ce varsta ai(daca e ca-n primul post "proaspat posesor poate fi sub 30 ani"), deci asigurarea are un cost mare, la fel nu vrei sa intelegi, a cumpara o masina de toti banii e sinucidere din punctul meu de vedere, daca nu ai un buget de reparatii, inscriere, de minim 500 euro daca ai peste 40 ani...minim 1000 daca ai sub 30 ani si o inscrii pe numele tau.

#41
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 17.04.2007
Cred ca gasesti un focus 2 sau o mazda3 destul de ok in banii astia. Grupul VAG nu ti-l recomand nu pentru ca nu ar fi masini bune ci pentru ca pur si simplu sunt mult supraevaluate in ro, si de banii aia poti lua ceva mai nou si mai putin rulat poate chiar mai bine intretinut. Orice ai face sa iei o masina comuna pentru ca sunt sanse mari sa o mai zgarii/lovesti si pentru elemente de caroserie mereu am recomandat dezmembrarile.

#42
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015
Eu m-as uita si la un Kia Ceed. Avem una in familie si din 2007 pana in prezent nu am avut probleme cu masina. S-au facut reviziile si consumabilele schimbate la timp. Sunt masini bune care la noi se devalorizeaza mult si ai sanse sa gasesti o masina buna la banii tai.

#43
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008

View Postseptember1st, on 22 octombrie 2016 - 22:45, said:

Cred ca daca sap suficient de mult prin ofertele actuale din piata, gasesc un Golf 5 > 2004 1.6 benzina, in plafonul meu de pret.
Nu vreau o masina noua (> 2008), ma intereseaza in primul rand fiabilitatea.

Poti sa sapi cat vrei. Pentru ca Golf 5 si fiabilitate sunt cam greu de bagat in aceiasi oala. Daca spuneai Golf si confort, insonorizare sau tinuta de drum, da. Dar daca vrei sa te referi la fiabilitate, in loc de Golf te uiti la Corolla, Civic, Mazda 3 sau Mitsubishi Lancer.

#44
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Uite masini:

http://autovit.ro/an...html#a44ebb61bb

http://autovit.ro/an...html#3ab6762111

http://autovit.ro/an...html#7f3fe9095b

#45
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 17.04.2007
Subscriu, toate 3 par variante ok, cam in aceeasi idee cu ce am incercat eu sa recomand.

#46
alym

alym

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 25.08.2016
Dar toate 3 sunt supraevaluate...

#47
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Cum asa? Intreb fiindca am gasit Golf 5 din 2005 1.4 benzina la 5000 de euro.

#48
alym

alym

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 25.08.2016
Golful in Romania cred ca e cea mai supraevaluata masina... gasesti si BMW din acelasi an cu Golful la acelasi pret, desi sunt din categorii diferite :D
Pretul de vanzare reprezinta cat si-ar dori vanzatorul sa obtina pe masina in modul cel mai fantezist...
Am o cunostinta care viseaza de aproape de 1 an de zile ca da o masina din grupul VAG (Nu Audi) la pret de BMW din acelasi an... doar ca nu gaseste fraierul sa il arda la buzunar. Si da, apare pe siteurile de anunturi de aproape 1 an de zile cu acel pret mult supraevaluat si nu e singurul :D

#49
september1st

september1st

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 16.05.2007
Multumesc inca o data tuturor pentru pareri si recomandari!
Plafonul meu maxim este de 4000 de euro, pentru achizitia masinii.
Dupa ce am studiat piata cred ca pot gasi un compromis decent in aceasta suma sau chiar sub ea, fie ca vorbesc de Toyota Corrola (pe care multi au recomandat-o drept definitia fiabilitatii), fie ca ma opresc la un Golf 4 sau cu putin noroc 5, toate motorizarile pe benzina. Si da, am inteles ca Golf-urile si VAG-urile in termeni generali nu sunt recomandate pentru fiabilitate ci pentru alte considerente. Asta cand sunt recomandate :)

#50
suciu2016

suciu2016

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.10.2016
in romania trebuie luate masini germane la sh, nu riscat cu altele la care nu sunt piese in schrott.

#51
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Eventual ia nemteasca si baga bani in prostie. Ca se gasesc piese. :D

#52
redfaithless

redfaithless

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 07.02.2007
http://autovit.ro/an...html#7f3fe9095b exemplus asta dat mai sus chiar merita. Ar fi bine sa te duci sa vezi masina. 90% sunt sanse sa fie chiar proprietarul masinii.
Mare atentie sa nu fie lovita.

#53
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
http://autovit.ro/an...html#8040d87370
Asta e doar un ex luat la intamplare ca sa vezi cum arata modelul .
Astea  is f fiabile . Are vecinu' la firma vo' 5 buc si merg de n-au treaba zi de zi .

Edited by cobi1, 28 October 2016 - 09:27.


#54
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Dar și când se strica un Accent sa te ții bine de portofel.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate