Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 

Șomaj / demisie

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --

View Postsarateanu2004a, on 13 octombrie 2016 - 18:26, said:

Nu vreau sa traiesc din somaj, oricum pot lucra freelancer, dar intrebam daca ma afecteazu cumva faptul ca imi dau demisia, fiindca un fost amic ma sfatuia insistent sa nu o fac el gandindu-se ca imi pierd drepturile.
Numai din lucrarile de licenta din IT cat am scos astavara
In situatia ta singurele drepturi pe care le pierzi sunt drepturile salariale :D
Prietenul nu stia ce vorbeste... probabil auzise el ceva pe la TV legat de niste drepturi dar nu le-a inteles :D

Poti sa faci freelancing si cat esti angajat, mai ales ca spui ca stai degeaba la munca...

#38
Dementozaur25

Dementozaur25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 14.04.2015

View PostPrien, on 12 octombrie 2016 - 21:04, said:

Eu la job am desktop 1,7 GHz, cu 512MB, si WXP, SP 2. Pt ce fac imi merge super OK. Fac proiectare de cablaje pe el, ba chiar si simulari de scheme elecronice .. Adevarul e e ca atunci cam gafaie, dar am invatat ca atunci cand simulez sa inchid toate celelalte aplicatii..Si la final im scoate..
Dar la restul Word, PPS, eXell, tabele, net, si da, chiar si la vazut filme e super..
Nu, nu pot edita imagini video, dar nici nu am nevoie de asa ceva ..
Adevarul e ca decat sa imi aduca unul nou, super scula de bascula, dar in care sa imi bage restrictii, mai bine batrinica mea din 2007, unde in timp mi-am pus ce am avut chef....
Asa ca tinerete, La ce iti pasa ca patonul are scule vechi? Sti sa scoti maximul din ce poate fiecare?
Si da, ce castigi daca pleci fara sa ai alt  job asigurat? Macar treci in CV cele 4 luni de aici..Patronul prost? Da-l incolo..Daca iti intra banu jos la timp., desi o freci...
Stau si ma gandesc ce "nasol" ar fi sa vin zilnic la job doar sa ma dau pe net si in rest sa nu fac nimic. Dar sa iau bani pt ca vin la job..Dzeul, as citii in nestire. Si carti tehnice si beletristica si ..As mai freca niste programe..
Sa mai zica cineva despre mine ca sunt fraier...

Exact asta voiam sa ii zic si eu :)

#39
sarateanu2004a

sarateanu2004a

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 09.09.2004
Astazi se implineste fix o luna de zile de cand mi-am dat demisia . Sunt curios daca imi da banii pe zilele lucrate in luna octombrie (10 zile).
La noua firma imi cere o adeverinta din care trebuie sa rezulte numarul de zile de concediu medical de care am beneficiat la ultimul loc de munca.
Ma pot adresa la firma unde am lucrat (aprox 2 luni de zile). Sau sa le spun ca abia am terminat facultatea si nu am mai lucrat timp de 4 ani

#40
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,953
  • Înscris: 20.10.2015

View Postsarateanu2004a, on 15 noiembrie 2016 - 08:28, said:

Astazi se implineste fix o luna de zile de cand mi-am dat demisia . Sunt curios daca imi da banii pe zilele lucrate in luna octombrie (10 zile).
La noua firma imi cere o adeverinta din care trebuie sa rezulte numarul de zile de concediu medical de care am beneficiat la ultimul loc de munca.
Ma pot adresa la firma unde am lucrat (aprox 2 luni de zile). Sau sa le spun ca abia am terminat facultatea si nu am mai lucrat timp de 4 ani

Ce te costa sa ii contactezi?
Acuma tu stii ce crai ai fost p-acolo
Daca nu ai ce ascunde.. de ce nu?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate