Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Care TV LED este mai bun si ieftin?

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
popflorincozmin

popflorincozmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 26.09.2014
ce parere aveti despre raportul calitate-pret dintre aceste modele;
https://www.metro.ro...-3223ADTC  si
Televizor LED Akai LT-3225 HD 80 cm

#20
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Daca tot cauti "ieftineli" macar cauta modele care au tv tuner DVB-C/T2 si nu dvb-c/t
Cele doua domenii sunt incompatibile ( dvb-t cu DVB-T2 ) si daca cumperi un tv cu dvb-t , va fi exact cum am scris anterior - o investitie pe jumatate moarta/nefolosibila

#21
popflorincozmin

popflorincozmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 26.09.2014
Buna
De curand am achizitionat Televizor LED Akai LT-3225 HD 80 cm, fabricat in China, la pretul de 749 lei si vreau sa va spun ca este "aiurea, naspa cam nasol".
Imaginea nu este clara, meniul este greoi si complicat, desi nu are prea multe functii, culorile nu se pot ajusta dupa vointa privitorului, iar aranjarea programelor de catre utilzator nu este  permisa, aceasta facandu-se automat de catre tv. Ex.: programul de televiziune TVR 1, in modul DTV este "proptit" de catre televizor pe canalul 896, iar eu nu pot sa-l mut pe canalul1 pentru a fi mai usor se deschid acest post tv de pe butonul1 al telecomenzii.
Stie cineva daca aceste neajunsuri se pot rezolva in vreun fel?

#22
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,051
  • Înscris: 07.11.2006

View Postpopflorincozmin, on 07 octombrie 2016 - 12:42, said:


Stie cineva daca aceste neajunsuri se pot rezolva in vreun fel?

Da,cu ajutorul cardului.
Cel putin la RDS acest lucru este posibil.poti sa te joci cu canalele cum doresti.Dar doar daca ai card.

#23
popflorincozmin

popflorincozmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 26.09.2014
Ce este acel card de la RDS si cum functioneaza?

#24
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
In primul rand , mentalitatea mioritica nu se dezminte nici in cazul tau
- Vrei tv cat mai ieftin si sa faca si cartofi prajiti
Cat dai atata face , de ce tot SCRIU MEREU ca , CALITATEA/PERFORMANTA/DOTARILE ISI AU PRETUL LOR , insa multi dintre voi sunteti BATMANI si apoi incepeti SA VA PLANGETI  pe aici de varii prb/nemultumiri

Card-ul de la rcs , nu e altceva decat acel cam plus cartela aferenta ( pt nagra ) sau doar cam-ul fara cartela ( pt irdeto )
Amandoua sunt valabile doar pt cablu digital , nu si satelit
Personal am doua tv-uri care ma lasa sa imi aranjez cum doresc si in ce lista de favorite doresc fiecare prg
Am pana la cinci categorii de favorite si in fiecare categorie pot aranja dupa bunul plac ce prg doresc si cate vreau
Insa din start scriu ca nu au fost printre cele mai ieftine , insa peste medie ca performante/dotari

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate