Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Ce tip de filet este ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

#19
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Pai nu s-a lamurit, ca eu tot nu vad poza.
Iti fac cunoscut ca iti vorbeste un sef (si) de strungari.

#20
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015

View Postrobo374, on 27 august 2016 - 23:01, said:



Nelamurirea a venit din faptul ca nu ma asteptam ca producatorii italieni sa foloseasca la o componenta utilizata in instalatii filet metric.


Marketing = trebuie sa cumeri piesa de la ei , e banul lor . Eu am gasit in masini japoneze rulmenti in toli care nu se fac nicaieri in lume si nu se gasesc decat la firma lor la reprezentanta -evident pe o caruta de bani .

#21
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Vasul  de expansiune trebuie sa fie cu filet standard pentru instalatii (1/4, 3/8, 1/2, 3/4, 1", 1 1/2, ), pompa , trebuie si aceasta sa fie cu filete standard.

Cum ai reusit sa nimeresti ceva atipic ?

#22
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,396
  • Înscris: 01.12.2001
Eu cred ca a fost modificat acolo.
E un surub M14 caruia i s-a facut un alezaj cu diametrul 6 mm S-a sudat apoi de vas.
Nu e ceva original.

#23
robo374

robo374

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 26.12.2012
Am cautat un pic pe la italieni sa vad daca gasesc vreun vas similar cu al meu.
Am gasit asa ceva care e identic cu al meu ca forma si constructie.

Dupa cum se vede mai are in capat un adaptor, deci filetul este totusi original.

[ https://cdn.manomano.fr/vaso-di-espansione-vaillant-181045-L-279659-776141_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.adlink.co.uk/store/images/product/1/181045-vaillant-turbo-max-expansion-vessel-add-3-512px-512px.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by robo374, 28 August 2016 - 08:45.


#24
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Exista vas de expansiune Baxi de 6 litri,cu filet Metric 14 cu pas de 1mm.Gaura e de 7mm.Am pus eu un astfel de vas,la o alta centrala,fiind nevoit sa-i fac la un strungar,o...reductie :)

#25
unucelalalt

unucelalalt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,768
  • Înscris: 14.05.2015

View Postrobo374, on 28 august 2016 - 08:41, said:

Am cautat un pic pe la italieni sa vad daca gasesc vreun vas similar cu al meu.
Am gasit asa ceva care e identic cu al meu ca forma si constructie.

Dupa cum se vede mai are in capat un adaptor, deci filetul este totusi original.

[ https://cdn.manomano.fr/vaso-di-espansione-vaillant-181045-L-279659-776141_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.adlink.co.uk/store/images/product/1/181045-vaillant-turbo-max-expansion-vessel-add-3-512px-512px.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Da , cred ca ,m-ai lamurit . E normal ca in montajul din poza sa fie filet metric . Reductia de bronz care se monteaza pe stutul filetat de pe butelie asigura etanseitatea cu garnitura nu cu calti . Filetele de gaz care sunt etansate cu calti sunt filete conice , cele cu garnitura sunt filete cilindrice si dupa toate artele tehnologiei trebuie sa fie metrice . Caz inchis .

#26
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,565
  • Înscris: 30.01.2008
In regula.S-a lamurit !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate