Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Cum se fac masinile in Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#127
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Nu stiu de unde rezulta ca femeia din exemplul lui era si proasta... si tind sa cred ca era doar un exemplu aleatoriu cu femeia grasa. E adevarat totusi ca femeile grase sunt mai vizibile in societate decat barbatii grasi... probabil din cauza ca femeile lucreaza mai mult cu publicul decat barbatii.

#128
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Nu s-a inteles bine. Ziceam ca trebuie acolo la o proba dinaia o femeie grasa ca sa fie grea sa se rupa masina. Si sunt si femei grase si destepte si de bun simt. Dupa 45 ani chiar pot fi grase, nu-i problema.

#129
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,194
  • Înscris: 21.08.2003
Acum sincer, sincer, cati dintre noi am cumpara/folosi o masina de acest gen in cunostiinta de cauza?  Va zic eu, daca are pret bun toata lumea ar fi amatoare, macar pentru revanzare,  cine zice nu il cheama Pinochio:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4_enrYPJYBI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#130
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

View Postcristian_sen, on 25 august 2016 - 14:11, said:

...Va zic eu, daca are pret bun toata lumea ar fi amatoare, macar pentru revanzare,  cine zice nu il cheama Pinochio:
Nu uita ca in viata odata si-odata roata se intoarce. Si ce-i faci azi cuiva ti se poate intoarce inzecit maine sau poimaine. Nu mai bine stai pe curul tau si ai constiinta impacata ca nu tu esti motivul pentru care un pustan zace pe targa intr-un sac de cadavre?

#131
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
Unii oameni au conștiință și vor sa doarmă bine noaptea. Așa ceva nu as vinde altcuiva. Sau măcar i-aș spune.

#132
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008

View Postpisoiu22, on 18 august 2016 - 17:42, said:

masina a fost reparata si este foarte faina, isi va trai viata mai departe, si la oameni se mai schimba organele
[ https://s20.postimg.org/wfe39chdp/masina.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mama, nici nu zici ca a fost pocnita zdravan! Pfff, unde s-a ajuns cu tehnologia, dom'ne! Arta. :D

#133
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
O fi sudata bine in partea de sus acolo la geam? sau daca impingi cu mana se rupe sudura sau s eindoaie ca nervurile interne nu-s sudate

O rezistand aia daca merge prin niste gropi?

Pe situl rusesc arata cum Porsche cu motorul in spate cred, avea toata partea din fata distrusa si a fost refacut ca nou, sau octavia cu spatele zdrobit de un camion lafel si una alta marca avea in spate si rotile strambe si axele si a fost refacut

#134
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,194
  • Înscris: 21.08.2003

View PostHider141, on 25 august 2016 - 14:56, said:

Nu uita ca in viata odata si-odata roata se intoarce. Si ce-i faci azi cuiva ti se poate intoarce inzecit maine sau poimaine. Nu mai bine stai pe curul tau si ai constiinta impacata ca nu tu esti motivul pentru care un pustan zace pe targa intr-un sac de cadavre?

Pai tocmai ca am zis, in cunostiinta de cauza...crezi ca nu se vor gasi amatori pentru ea?  Pentru pretul corect va fi bataie chiar pentru o masina lego mai ales marca premium. Masina din clip a fost reparata ok, nu au afectate intariturile structurale de sub praguri, de fapt sudura insusi va ceda mult mai greu pentru ca este mai rigida decat restul materialului, va ceda langa sudura in cel mai rau caz...da, as merge cu acea masina o perioda dar nu-mi voi forta norocul. Nu mai stiu la ce show tv ( mythbusters sau topgear) au facut un experiment cu o masina scufundata la urganul Katrina si apoi curatata, prezentatorii erau siguri ca nu se va vinde daca vor instiinta cumparatorul... pana cand un invitat din bransa le-a zis clar, se va vinde si inca repede...si a avut dreptate.

#135
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View Postpisoiu22, on 24 august 2016 - 18:45, said:

Numele Restart spune totul. S-a oprit masina cu blocare si defectiune si trebuie restart. Normal ca-s bisnitari, patronul aduce rablele din vest aici si muncitorii aia le repara pe ce salarii sunt si apoi sunt revandute. Au scos zilele trecute pozele de pe feisbuc dupa ce s-a discutat aprins aici la inceput pe topic. Noroc ca a pus cineva poza cu finalul.


Nu are treaba patronul cu clientul care a cerut reparatia . Astfel de lucrari se fac in aproape toate service-urile din Romania si din tarile vecine.

Pozele au fost scoate pentru ca incepuse lumea sa injure si sa faca tot felul de scenarii , asa cum faci si tu.

Edited by polizei, 25 August 2016 - 16:20.


#136
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Cine o fi cerut asa reparatie? medicul ala din germania care mergea cu ea doar odata pe an?

Sau cineva a cumparat asa o masina si s-a dus cu ea acolo si a cerut sa-i fie reparata ca s aumble cu ea dupaia.
Dar de ce se presupune ca deja ar fi la vanzare?

De ce la nici o masina nu apare acolo specificat ca e fost reparata capital, ca-i sudata un ferst din caroserie?

Ar fi culmea sa gasesti o dinasta si pe la 50-60 mii euro sa treci o linie ferata si sa se desfaca in doua, sa ramai acolo, te chinui sa te dai repede jos ca deja suna sirenele si se pun barierele.

Mie imi place harnicia si priceperea celor care au lucrat, dar nu-mi place minciuna si falsul in care se scalda aceste treburi. Să se recunoască defectele şi s-o cumpere cine vrea, sunt care o iau şi aşa, ca să meargă 3 km până la discotecă sau la curve, sau prin oraş colo colo cu laudă că-i maşină de 70 000 euro dar a costat doar 7000. Măcar ăla ştie şi o fereşte de diverse situaţii in care s-ar putea rupe.

Aia trebuia sa aibă sudate şi uşile în spate ptr o buna rezistenţă şi puse niste intărituri să nu se rupă. Păi dacă în spate se urcă 4 inşi cum au obiceiul românii cu câte 2 femei în braţe şi bagă şi bagaj vreo 200 kg în "benă" ce fac sudurile alea polizate cand mai d aşi să urce pe bordură?

Adică te lauzi pe feisbuc că ce tare eşti şi repari şi aşa, dar la vânzare zici ca-i aproape nouă, a avut-o un medic din china si-a umblat 70 de metri cu ea şi apoi şi-a luat alta.

Mai, eu cred ca astia reprezinta tocmai asa zisa diaspora, astia urla ca avem comunism, ca daca le faci ordine, iar comunismul sigur le facea ordine la asa ilegalitati pica total afacerile lor si mai dau si vilele si averile inapoi c-au fost facute din falsuri.

Se puteau face legi care sa interzica introducerea in tara a unor masini dauna totala. Adu masini noi frate prin reprezentatele marcilor respective.

Cum ar fi sa se rupa aia si dupaia s-o duca iar la sudare. Sau sa faca iar un accident si s-o sudeze din alta bucata in alta parte, sa fie asa din vreo 3 parţi facuta. Faţa de la una, mijlocul de la alta şi spatele de la o a treia maşină.
Cred că nici pe vremuri când mai reparau la RATB-uri maşini şi autobuze nu făceau chiar aşa, mai sudau maşini modificate ptr intervenţii sau daca erau ptr calatori macar nu ascundeau defectele

View Postpolizei, on 25 august 2016 - 16:03, said:

Nu are treaba patronul ...........
puteam face şi noi scandal, puteam publica aici toate pozele şi linkuri, ne-am abţinut măcar ptr a respecta munca acelora de acolo cu reabilitarea maşinii.

Edited by pisoiu22, 25 August 2016 - 17:12.


#137
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postpisoiu22, on 25 august 2016 - 17:15, said:


1.Se puteau face legi care sa interzica introducerea in tara a unor masini dauna totala. 2.Adu masini noi frate prin reprezentatele marcilor respective.
Atatea ineptii intr-un singur post nu am vazut demult.
Dar sa-ti raspund macar la astea doua: 1. Ok, dar daca masina a primit dauna totala in Romania? 2. Tu vrei sa interzici importul de masini SH? Serios?

#138
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Da frate, si du-te la munca câmpului sau la fabrica de masini noi in orice ţară dacă te pricepi, dacă nu, atunci lasă roboţii să asambleze automobile,  nu mai fă bişniţă şi falsuri în docomente. De cand falsificatul documentelor este legal?

Uite aşa se fac averile după 90, prin falsuri că estul este locul de întâlnire al hoţului cu prostul, se ştie.

De ce nu le folosesc nemţii la ei sudate din 2 bucăţi?

Lasa ca mai bine ăia cu loganul şi scodelniţa luate în leasing sau rate decât aştia cu cu maşini de se rup când urcă pe bordură.
Şi suvuri se fac aşa, mergi cu ăla la truck trial şi se rupe în 2 bucăţi distincte

Americanii casează maşinile direct şi dacă au întrat în apă complet că sunt deja afectate

Edited by pisoiu22, 25 August 2016 - 17:44.


#139
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Falsificatul documentelor e infractiune.

Restul sunt aberatii marca pisoiu22.

#140
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
care rest? sudatul maşinilor şi muşamalizatul dupaia si spusul ca e cu 100 000 km in loc de 700 000 sunt marca mea?

Atunci ar trebui langă sigla maşinii să adauge şi un ® şi să scrie by pisoul 22 şi poză cu un pisic fain

De exemplu oooo  ® by pisoiu 22 sau un m întors ® by ...

Edited by pisoiu22, 25 August 2016 - 17:56.


#141
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Mai dar tu esti Dumnezeu de la stii pe toate?
Absolut orice masina adusa de afara e sudata si are 700k km reali?

#142
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Bineînţeles că şi aici sunt cu ace aocupaţie, mari "capitalişti", aşa înteleg ei capitalismul să înşeli şi să vinzi gunoi frumos ambalat şi falsificat

Şi evident că şi eu dacă aveam o afacere de acel fel postam împotriva spuselor pisoiului 22

View Postericmario, on 25 august 2016 - 17:58, said:

Mai dar tu esti Dumnezeu de la stii pe toate?
Absolut orice masina adusa de afara e sudata si are 700k km reali?
cine a zic că toate? sau oricare din toate.
Te-ar afecta interzicerea importului de ma;ini rupte? traiesti din asta?

E destul să fie una şi aia s-o iau eu sau altul şi să se rupă când mă sui pe trotuar sau când trec linia ferata sau cand merg prin gropi. Tocmai peaia ai nimerit-o ca restul erau bune dar mai scumpe. Sau ai nimerit una si scumpa si rupta. Macar sa fi stiu dinainte si sa merg usor, eventual sa mai leg eu cu niste sarma sa nu se rupa, mai pun niste tabla de intaritura si nituri si suruburi, asa ca pe la autobuzele alea vechi romanesti

#143
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postpisoiu22, on 25 august 2016 - 18:06, said:


Te-ar afecta interzicerea importului de ma;ini rupte? traiesti din asta?

E destul să fie una şi aia s-o iau eu sau altul şi să se rupă când mă sui pe trotuar sau când trec linia ferata sau cand merg prin gropi. Tocmai peaia ai nimerit-o ca restul erau bune dar mai scumpe. Sau ai nimerit una si scumpa si rupta. Macar sa fi stiu dinainte si sa merg usor, eventual sa mai leg eu cu niste sarma sa nu se rupa, mai pun niste tabla de intaritura si nituri si suruburi, asa ca pe la autobuzele alea vechi romanesti

Calm, incet, nu trebuie sa te enervezi.
Cate masini rupte ai vazut in viata ta la urcarea pe trotuar, la trecerea de cale ferata sau in gropi? Zero?

#144
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,865
  • Înscris: 13.07.2011
chiar asa de sensibile nu sunt, daca cineva a facut o sudura calumea plus a prelucrat bine de tot caroseriile, masina nu o sa aiba probleme, poate doar la un impact destul de dur. Exista foarte multi oameni care isi construiesc masini din bucati (unicate), ca pe un hobby si dupaia le vand si masinile nu s-au mai rupt sau stiu eu ce.

Iar faza cu 700k km pusi ca pe 100k km, poti sa ii afli in ziua de astazi foarte easy, nu este problema. Mare grija sa aveti la E-Class/Seria 5uri (cu kit M) sunt in general taxi prin Austria si am vazut foarte multe la vanzare in Romania cu preturi de Logan.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate