Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

Retea UPC în jud.Suceava (Vicovu de Jos - Straja)

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#55
1motociclist

1motociclist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.04.2015

View PostDuma91, on 06 septembrie 2016 - 11:39, said:

1motociclist tu esti din Vicovu de Sus sau de Jos si spune-mi cum iti merge net-ul si daca pe tv la canalele analogice iti vede clar?

Sunt din Vicovu de Jos. Reteaua este foarte stabila si netul nu cade niciodata. Unele canale se vad bine si altele cu ceva pureci (ca la fosta retea Stilus). Pe digital canalele SD se vad cu mult mai bine fata de ce ofera Telekom si Digi DTH in momentul de fata, iar cele HD se vad impecabil.
Reteaua este toata deschisa (Vicovu de Jos - Straja) si peste tot se poate oferi abonamentul 500 Mbps si Tv analogic si digital.

Pentru mai multe detalii vorbeste cu agentul local Ionut Lungu - 0742419818, este un baiat foarte de treaba si raspunde la toate intrebarile.

#56
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,389
  • Înscris: 05.09.2005
Normal ca e de treaba. Are targhet pe servicii si isi  scoate comisionul :D

#57
vicovan

vicovan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 05.11.2007
Am sunat agentul local si mi-a spus ca saptamana viitoare ajunge pe Vicovu de Sus..Asteptam sa vedem daca se tin de promisiune..multi din aceasta zona ii asteapta

#58
1motociclist

1motociclist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.04.2015

View Postvicovan, on 06 septembrie 2016 - 13:56, said:

Am sunat agentul local si mi-a spus ca saptamana viitoare ajunge pe Vicovu de Sus..Asteptam sa vedem daca se tin de promisiune..multi din aceasta zona ii asteapta


Mai este si varianta sa suni direct la UPC (0311001000) si sa vorbesti cu ei si sa negociezi in functie de ce servicii vrei. In felul o sa ai serviciile mai repede.

#59
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 22.01.2008
@1motociclist - Fibra UPC Romania vine de la Radauti spre Vicovu de Jos? La Bivolaria e trasa deja?

Edited by favoritul, 06 September 2016 - 14:10.


#60
1motociclist

1motociclist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.04.2015
Nu stiu sa iti spun exact, dar din moment ce Marginea a fost cablata prima inseamna ca au venit prin Horodnicu de Sus - Voitinel. Din cate am inteles fac retea si la Putna, deci ar trebui sa fie disponibil si in Bivolarie. Da-i un telefon agentului!

#61
Duma91

Duma91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 01.10.2012
1motociclist tu ce pachet ai luat la UPC si ce servcii contine el adica ai tv,net si telefonie? si cat platesti lunar?

#62
1motociclist

1motociclist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.04.2015
Am plecat la drum cu ei cu 200 Mbps si TV family HD + HBO si Smart, acum am trecut la 500 Mbps cu TV maxim HD + maxpack.
Telefonie in pachet este inclusa nelimitat in reteaua UPC.
Inca nu am platit nici o factura, teoretic ar trebui sa platesc 109 ron. Vedem...

#63
1motociclist

1motociclist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.04.2015
[ http://imgs.myxz.org/up/b1c95c5f47c879582819205b8f53bc36.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.speedtest.net/result/5613671793.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Testele sunt facute acum. Pe placa wireless N am descarcat cu 14,7 MB/s si am facut upload cu 3,2 B/s. Maine imi ajunge o jucarie minunata... si dupa aia facem teste. ;)

#64
Duma91

Duma91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 01.10.2012
Si chirie cat platesti,adik peatesti chirie pe modemul de la net si la tv? De ex eu am facut 2 contracte si la bunici am luat tv cu 27 lei si am bifat la mediabox oferit gratuit deci practic trebuie sa platesc doar 27 de lei nu? Si ei mi-au pus prerul total de 32 de lei,nu ii inteleg odata ce au bifat la mediabox gratuit de ce a pus chirie 5 lei pe el?

#65
misterpresident

misterpresident

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 26.12.2010
De ce iti merge cu 108 in loc de 500.ca am si eu de 300 si era in parametri ultima data cand lam testat.am vazut acum ca este pe wireless.e stabil esti multumit de el.

#66
1motociclist

1motociclist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.04.2015

View PostDuma91, on 08 septembrie 2016 - 17:51, said:

Si chirie cat platesti,adik peatesti chirie pe modemul de la net si la tv? De ex eu am facut 2 contracte si la bunici am luat tv cu 27 lei si am bifat la mediabox oferit gratuit deci practic trebuie sa platesc doar 27 de lei nu? Si ei mi-au pus prerul total de 32 de lei,nu ii inteleg odata ce au bifat la mediabox gratuit de ce a pus chirie 5 lei pe el?

Chiria de 5 ron este inclusa in pachetul pe care l-am negociat cu ei si este de 5 ron ca si pe site. Probabil ca ai scapat acest lucru din vedere si probabil ca vei scapa de aceasta chirie la retentie...

View Postmisterpresident, on 08 septembrie 2016 - 21:18, said:

De ce iti merge cu 108 in loc de 500.ca am si eu de 300 si era in parametri ultima data cand lam testat.am vazut acum ca este pe wireless.e stabil esti multumit de el.

Folosesc abonamentul doar wireless. Inainte aveam o placa wireless N, acum am una AC si am facut astazi download cu 46 MB/s. Sunt foarte multumit de ce ofera. Netul este foarte stabil si nu am avut pana acum vre-o desincronizare.

[ http://www.speedtest.net/result/5616175233.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#67
Duma91

Duma91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 01.10.2012
1motociclist retentia find atunci cand vin si ma cableaza adica luni?
Sa vezi faza deci azi vine la partinti si ii cableaza si luni vine la bunici desi suntem in aceeasi curte Posted Image

#68
1motociclist

1motociclist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.04.2015
Nu, retentia este la sfarsit de contract daca prelungesti. Depinde cum au facut programarile... Eu am fost sunat in ziua când a fost reteaua inaugurata si pana la urma altii din centru au avut net inaintea mea. Cum prind si ei...
Important este ca ofera calitate si stabilitate.
La telekom m-am saturat 9 ani de deconectari si deranjamente, iar ce oferea Cornel nu era nici macar la inaltimea telekom-ului. Am vorbit cu cineva si mi-a confirmat ca de la anu' sunt sanse foarte mari sa avem si RDS&RCS in zona. Let's wait and have fun well!

[ http://www.speedtest.net/result/5616482989.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.speedtest.net/result/5616488530.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by 1motociclist, 09 September 2016 - 01:24.


#69
Duma91

Duma91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 01.10.2012
Pai RCS&RDS parerea mea ca sunt mai buni ca UPC si mai ieftin si ofera net pana la 1GB asa auzisem.am vazut ca la cartelele de mobil is oferte f ieftine ai rentabile dar pacat ca nu avem semnal de la ei in zona.

#70
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
Or fi ei mai buni, dar deocamdată trebuie sa te mulțumești cu ce ai.

Acum câteva luni sunt convins ca visai și la UPC.

#71
1motociclist

1motociclist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.04.2015
Visele încep să devină coșmaruri. Să mă piș pe tehnologia lor!

P.S. Cum au migrat toți de la telekom așa vor face și cu UPC dacă vine RDS. Măcar poate la aia nu rămâi fără tv și internet dacă se ia curentul în satul vecin.

#72
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
Nu a zis nimeni ca la UPC va fi lapte și miere. Tehnologia lor, bazata pe coaxial, este un coșmar în zonele urbane, darămite în zone rurale.

Fata de o rețea exclusiv de fibra optica, pe o rețea ca cea a UPCului, sunt instalate mult mai multe echipamente active, deci care depind de rețeaua de curent electric.

Plus ca în timpul trăsnetelor ai foarte mari șanse sa ți ardă TV ul.

Sunt convins ca o sa ai multe momente când netul nu-ți va merge bine și motivele sunt foarte multe... Rețea prost pusa la punct, lucrări pe rețea,  vandalism/accidente, furtuna/viscol, curentul electric întrerupt pe traseu.

Și în zonele rurale timpii de intervenție sunt mult mai lenți decât în orașele principale. Acolo durează pana vin, pana constata, pana repară (asta în caz de au piesa care trebuie înlocuită la ei). Nu e ca în orașele mari unde în 20 de minute au ajuns în orice cartier.

Edited by tdan08, 09 September 2016 - 13:47.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate