Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Retea UPC în jud.Suceava (Vicovu de Jos - Straja)

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#37
1motociclist

1motociclist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.04.2015
@Neaceasca85 Total de acord! Telekomu' ofera 4 Mbps si lighian pe perete (lucru care l-am urat todeauna), cablistul local ofera pureci si intreruperi la net din 2 in 2 minute.
Pentru moment UPC-ul poate oferi cu mult peste ce am eu nevoie. Ieri am optat pentru inca 8 ron sa trec de la extraoptiunea HBO la maxpack.

[ http://www.image-share.com/upload/3311/72m.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#38
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006

View PostNeaceasca85, on 31 august 2016 - 10:05, said:

UPC-ul e lux pe rural la ce servicii de rahat dau acolo ceilalti.

Decât ultimul la oraș, mai bine primul la țară....
Cred ca după zicala asta se ghidează UPCul în ultima vreme :)

#39
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 22.01.2008
@1motociclist - Pune si tu poze din zona ta sa vedem cum arata reteaua de la UPC, Telekom si Akta pe stalpi! Si vecinii ce fac? Se muta la UPC?

Edited by favoritul, 31 August 2016 - 13:14.


#40
1motociclist

1motociclist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.04.2015
@favoritul In momentul de fata nu avem Akta si RCS&RDS in zona. Este doar cablistul local care are doar cablu coaxial si telekomu' care are acele sarme vechi... de cupru.
UPC-ul are reteaua principala de fibra si intrarile pe stradute (200 m maxim) sunt de cablu coaxial. Strada pe care locuiesc eu este o straduta de legatura cu localitatea Voitinel si pe ea au pus fibra.
Eu de la nod am 65 m pana la modem.

#41
1motociclist

1motociclist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.04.2015
[ http://i66.tinypic.com/n2boz7.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

P.S. In 2 saptamani de când reteaua este deschisa, numai pe straduta mea, toata lumea a renuntat la Telekom. Majoritatea erau pe termen nelimitat fara sa fi semnat contracte de prelungire. De cablistul local nu mai zic nimic, el era si asa ingropat aprope de Telekom.

Edited by 1motociclist, 31 August 2016 - 14:32.


#42
1motociclist

1motociclist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.04.2015
Pentru oferte mai ieftine ca pe site-ul UPC, apelati cu incredere la agentul UPC Ionut Lungu - 0742419818
Astazi am avut o discutie cu el si mi s-a parut un om foarte de treaba.

#43
Duma91

Duma91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 01.10.2012
Cum mai e cu UPC-ul merge bine net-ul si tv-ul? Eu sunt in Anglia dar l-am intrebat pe tata si mi-a spus ca nu merge net-ul de la Stilus de cateva zile si ca a sunat dar nu a raspuns nimeni si mai incearca azi sa sune. A vazut pe canalul local ca au scris astia de la Stilus ca au fost reconciliati de UPC nu stiu ce inseamna asta dar cred ca au fost cumparati de ei nu? Asadar inseamna ca in curand o sa le taie reteau si o sa ii mute pe toti abonatii la UPC sau o sa faca oferte noi la fiecare? Si inca ceva au si canale analogice sau doar digitale si daca au analogice cum se vad,e ok sau ca la Stilus in purici sau dungi?

Edited by Duma91, 04 September 2016 - 23:24.


#44
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Stilus? Instrument de scris de pe vremea romanilor.

#45
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Nu compari firmulitele cu firmele mari, e un castig mare ca a fost cumparat de UPC. Posturile se vad extrem de clar. Au si analogice si digitale, dar recomand digitalul pentru ca e foarte ieftin si ai o gramada de posturi.

#46
vicovan

vicovan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 05.11.2007
Buna ziua! Am vazut pe postul local din Vicov,ca UPC a cumparat reteaua in totalitate(internet si catv ) Stie careva care va fi procedura? Vor face alte cablari de la stalp in casa?Adica daca am 3 televizoare,va trebui sa-mi traga cabluri noi in fiecare camera? Cand incep sa faca contractele noi,oferta de pe site este valabila si pentru noi? Sa speram ca va fi un plus pentru localitatea noastra! Multumesc

#47
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006
Din cate am văzut mai sus UPC UL deja face contracte acolo. Oferta de pe site este valabila și pentru voi. Nu-ți trage niciun cablu nou. Se merge pe vechea infrastructura

#48
Duma91

Duma91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 01.10.2012
Gresit tdan08 au o noua infrastructura pt ca au pus retea noua si de net si de tv pe stalpi,au intins cabluri noi pana la ultima casa din localitate care pana acuma nu aveau acces decat la curent electric.

#49
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006
Foarte bine.

#50
vicovan

vicovan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 05.11.2007
Asta inseamna ca vor fi noi cablari...iar cabluri prin toata casa...La Stilus era la fel..din conectorul cu mai multe iesiri de afara, mergea cablul pt fiecare televizor..Deocamdata sunt in Vicovu de Jos....in Vicovu de Sus nu se stie cand incep sa faca contracte noi...

#51
Duma91

Duma91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 01.10.2012
Pai scoti cablurile vechi de la Stilus vicovan si ramai cu alea noi de la UPC cand vor da drumul la retea.Eu am auzit,tot prin zvonuri dar nu stiu cat de adevarat este,ca un televizor un contract,adica daca ai mai multe televizoare mai multe contracte,nu stiu cat o fi de adevarat dar daca e adevarat e o mare porcarie facuta de cei de la UPC.Eu la Stilus aveam canalele de la HBO si Cinemax-urile plus alea pentru adulti gratis pt ca aveam net si tv de la ei.

Edited by Duma91, 05 September 2016 - 16:08.


#52
1motociclist

1motociclist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.04.2015
Pentru mai multe detalii va rog sa il sunati pe agentul UPC Ionut Lungu - 0742419818. UPC-ul are retea noua de fibra in toata zona. Doar de la nodul stradal pana la domiciliu vin pe coaxial, vechii abonati stilus vor fi cablati la noua retea.

#53
Duma91

Duma91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 01.10.2012
1motociclist tu esti din Vicovu de Sus sau de Jos si spune-mi cum iti merge net-ul si daca pe tv la canalele analogice iti vede clar?

#54
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006
1motociclist zicea ca este din Vicovu de Jos.

El a deschis acest topic și mereu a vorbit de Vicovul de Jos

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate