Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Cafeneaua prietenilor din Poiana - topic de offtopic

* * * * - 37 votes
  • This topic is locked This topic is locked
64154 replies to this topic

#16777
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View Postargonaut, on 30 octombrie 2016 - 18:38, said:

Va astept sa le impartasim (doar astia mai curajosi Posted Image )
Incalcand regula de "Una pe zi"... chiar ieri am regasit asta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/20Bpf4I1V38?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16778
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,368
  • Înscris: 29.07.2013

View PostBarboso, on 30 octombrie 2016 - 18:49, said:

Incalcand regula de "Una pe zi"... chiar ieri am regasit asta:

Daca nu spui si-o poveste ... e doar o melodie frumoasa si-atat ! :(

#16779
Mehria

Mehria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 04.07.2016
melodia frumoasa care nu e insotita de o poveste nu primeste like!

#16780
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Nu, povestea n-o spun.   :)

#16781
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015

View PostBarboso, on 30 octombrie 2016 - 18:58, said:

Nu, povestea n-o spun.   Posted Image
Spune-ne Scufita Rosie,.....

#16782
Cleopatra-

Cleopatra-

    Fleur-Noire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,592
  • Înscris: 12.04.2009
Dedicație specială pentru domnul Balamache, care s-a supărat pe noi și nu mai vrea să posteze în cafenea, deocamdată.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DF3XjEhJ40Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16783
argonaut

argonaut

    Beware of the bird

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 29,368
  • Înscris: 29.07.2013
Hai sa sparg eu gheata.
Destinul sau propria vointa (inca nu mi-e clar dar sigur a fost o tampenie ) m-a impins pe bancile liceului militar.
Numai baieti (c-asa er pe vremea aia ). Cand scapam de acolo in vacante, manz tanar si focos, cu sentimentele tinute-n haturi de regulamente militare, ma indragosteam in doi timpi si trei miscari.
Fiecare vacanta mare a insemnat o "dragoste de-o vara", dulce, dulce, ca orice-i bun si luat cu lingurita :)
Aveam o regula, stabilita cu tata ... o mie de lei si-o luna la mare ( sau cat ajungeau banii ).

"La mare", pentru mine si cei 3 colegi de liceu si suferinta, insemna un cort in camping, un lapte batut cu parizer, o ciorba la "impinge tava", la pranz, o conserva cu suc de rosii si-un cremwursht seara si cate-o sticla de "Corabioara" ( cine stie cunoaste ... :) ) de cap de membru al gastii.
Eram in anul II, imi mijise deja mustata, hormonii circulau regulamentar, eram in vacanta, la mare, in campingul de la Saturn. In a doua seara am intalnit-o ... nu-mi mai aduc exact aminte cum, pe Ea.
Blonda cu par lung, picioare lungi si bronzate (avea o saptamana in plus deja ) un corp de si-acum ma trec fiorii, cehoaica, vorbitoare de limba franceza.
De-o varsta cu mine, putin mai scunda (cum scrie la regulament) si frumoasa ... frumoasa tare, tare.
3 saptamani a durat idila ( s-a potrivit sa plecam cam in acelasi timp, aceeasi zi doar ca eu mai devreme )
Acum cand imi amitesc, parca mi-e ciuda pe vremurile alea ca s-au dus, nu de tineretea mea (ca tanar sunt si acum :) ) ci de lipsa de griji, linistea si siguranta in care te puteai scalda intro vacanta la mare, adolescent fiind.
Nu intru in amanunte, de retinut ca odata cu despartirea mi-a luat cu ea si virginitatea, pierduta-n foc de patima, intro noapte, intrun cort din susnumitul camping.
Melodia "noastra", cantata impreuna, de mana, pe plaja pustie-n amurg, cu valuri mici, linistite udandu-ne picioarele :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yAUrDB2bvLE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce mi-a ramas in minte si nu se va sterge niciodata, e imaginea unei fete blonde, traznet de frumoasa, cu lacrimi in ochi, pe un peron de gara de la malul marii, intro dimineata pacloasa de vara tarzie  :)

#16784
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Domnul Bala,...te rog nu te supara pe noi,....

#16785
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
@ Argo - frumoasa povestea. Si melodia.

Vin si eu mai tarziu cu una, ca un facut, tot din tineretile de la mare, dar mai dureaza nitel, ca trebuie sa ma dau jos de pe cojile lui Barboso, sa imi termin berea pentru inspiratie si sa imi iau inima in dinti ! Posted Image


L.E.:  Chemati-l, bre si pe Bala inapoi, ce draq ! ...

Edited by sylvius, 30 October 2016 - 19:30.


#16786
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Argo,...sa mai caut eu ceva poze de la Praga?,...ca m-am imbolnavit de nervi,....

Apropos,...mama e cehoaica,...asa frumusete a fost,...

#16787
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,701
  • Înscris: 13.10.2003
O melodie pe care in seara asta am ascultat-o prima data si o gasesc faina. Aradeni...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2wJCU22DYyc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16788
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,886
  • Înscris: 15.12.2009

View Post_Dadi_, on 30 octombrie 2016 - 19:25, said:

Domnul Bala,...te rog   nu te supara pe noi,....


Bala?Posted Image


L.E. sorry

Edited by Naoto, 30 October 2016 - 20:10.


#16789
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Pe M. am cunoscut-o - cum altfel ? - la mare.
Aveam vreo optsprezece ani si tocmai luasem la facultate. Ea era unguroaica din Tg. Mures, cu un vreun an mai mare decat mine si terminase anul I la Medicina.
Eu eram un pusti pletos, sentimental si aiurit, ascultam rock, faceam filosofie de cartier si nu stiam ce vreau in viata. Eram un rasfatat si un visator ...

La Costinesti, nu stiu in ce fel, M. s-a atasat de mine. La inceput mai mult ea, apoi, luat de val si eu de ea.
Nu era o frumusete rapitoare, nici nu avea un corp superb, insa era matura, mult mai matura decat mine, avea o inima de aur, un suflet generos, o voce placuta si o finete si o delicatete extraordinara.
La inceput ne-am placut platonic, apoi am invitat-o la un concert, la Teatrul de Vara din Costinesti, unde pentru prima data i-am luat mana ei mica in mana mea, sarutandu-o pe buze.
Eram la Holograf.

In studentie, M. facea practica prin spitalele din Tg. Mures.
Mi-a spus la un moment dat, pe cand filosofam tampeste pe stabilopozi despre viata si durere sufleteasca:

" sylvius - tu vorbesti, insa nu stii ce-i aia suferinta. Ajung la oncologie, la copii. La neurologie si la altele. Acolo e iadul adevarat, restul sunt doar mofturi.

Am cunoscut parinti cu un copil paralizat, cu tumori pe creier, care traieste, insa nu aude, nu vede si nu poate vorbi. Viata toata ii este o teroare permanenta, in negura si singuratate absoluta, fara posibilitatea de a comunica cu exteriorul, cu cineva din afara corpului sau.

Asta inseamna iadul si durerea in viata, toate celelalte sunt fleacuri trecatoare ..."

Dupa 14 zile de mare, am plecat lasand in urma iubirea de-o vara. Pe tren si in drum spre casa, imi rasuna obsesiv in cap melodia pe care ne sarutasem. M-a cautat odata apoi in Timisoara, dupa vreo luna, insa intelesese ...
Am condus-o in Gara de Nord, la tren, m-a mangaiat si m-a sarutat pe obraz, spunandu-mi :

" Vei iubi mult si vei fi iubit de multi. Insa iti va fi greu sa iti gasesti fericirea ... Posted Image "

Te sarut, Melania, oriunde te-ai afla ! ...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Rv-ysqR3fpM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by sylvius, 30 October 2016 - 19:59.


#16790
Mehria

Mehria

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 04.07.2016
a plecat si ea cu virginitatea ta sau nu mai erai flacau?

#16791
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Bre -

nu stii ca pentru misterul povestii, nu se spune de la inceput cine e "criminalu' " ?! ... Posted Image
Io' nu-l spun nici la sfarsit, va las sa va inchipuiti ce vreti.

Ce conteaza virginitatea ?! Aci vorbim de corason !

Edited by sylvius, 30 October 2016 - 20:05.


#16792
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Hai sa va povestesc si eu,....

Dragostea adolescentei mele a fost Adriana,....ne-am cunoscut la mine pe strada,...o fata nu prea frumoasa, da cu un corp superb,..

Citiva ani am fost prieteni, indragostiti, sau cum vreti,...
Ce vreau sa va spun,....este ca si acum sintem prieteni foarte buni,...sta in continuare foarte aproape de mine,...nu mai zic ca era sa ne casatorim,...

I-am amenajat apartamentul,...i-am inchiriat biroul meu cind a avut nevoie,...sintem in relatii bune,...

Nu imi pare rau ca nu am ramas impreuna,...m-am casatorit cu cea mai frumoasa fata din Cotroceni,...de la vremea respectiva,...

#16793
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,886
  • Înscris: 15.12.2009

View Postsylvius, on 30 octombrie 2016 - 20:04, said:

Aci vorbim de corason !

Sylvius,

abia acum am înțeles că e chestiune de corazon

eu n-amPosted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/t6omUxqhG78?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Naoto, 30 October 2016 - 20:13.


#16794
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
No ,  tare ar fi sa fii si acum virgin bre ! Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate