Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati
 Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...
 Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...
 Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia

Concediu Halkidiki
 

Motan in casa

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
Foarte fain, la bloc ar fi fost un chin, trebuia poate si castrat, numai probleme si cheltuieli si tot nu-i era bine. Vezi cat de fain e sa-i oferi animalului mediul lui natural? Asta multi nu inteleg si au impresia ca animalul e un aparat care-l programezi cum vrei, pai nu, el este programat genetic ptr anume mediu

#56
meow91

meow91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 07.05.2016

 motanu_mic, on 13 mai 2016 - 01:00, said:

Foarte fain, la bloc ar fi fost un chin, trebuia poate si castrat, numai probleme si cheltuieli si tot nu-i era bine. Vezi cat de fain e sa-i oferi animalului mediul lui natural? Asta multi nu inteleg si au impresia ca animalul e un aparat care-l programezi cum vrei, pai nu, el este programat genetic ptr anume mediu


Sincer, motanul parea mai fericit la bloc:))..poate sunt subiectiv (mi-e dor de el:P).La bloc, a stat in baie cam 8 ore pe zi, facea prostii prin casa. Dupa a invatat sa deschida usa, si a trebuit sa-l invatam sa nu mai zgarie mobila- incepuse sa fie liber prin casa- aveau incredere in el. Era chiar fericit. se intindea ca o placinta cand ii vedea pe ai mei, dormea linistit. Tot salbatic era, sa fiu sincer, nu venea cand il chemam si incepuse miaune non-stop:|..Acum cred ca incepuse sa se chinuie.

Pentru linistea tuturor, l-am aduc la bunici. Sper ca am luat decizia corecta- vreau sa am incredere in el- sa-l las liber sa faca ce vrea si sa nu-i port grija. Inca este putin speriat..dar acum invata cum sa se descurce:). Oricat de mult as vrea sa-l aduc la bloc, consider o decizie egoista. Cel mai bine pentru el este sa fie liber.

 Cazimi, on 12 mai 2016 - 15:22, said:

Nu are nimic. E chiar indicat sa-i lasi zgarda.


Dar zgarda are un miros specific- cel putin la inceput avea un miros foarte puternic (motanul nu era deranjat-spre surprinderea mea).Zgarda cred ca mai are acel miros. Nu-l vor respinge celelalte pisici?

Edited by meow91, 13 May 2016 - 02:00.


#57
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

 meow91, on 13 mai 2016 - 02:04, said:

Dar zgarda are un miros specific- cel putin la inceput avea un miros foarte puternic (motanul nu era deranjat-spre surprinderea mea).Zgarda cred ca mai are acel miros. Nu-l vor respinge celelalte pisici?
Dacă îl resping (și e foarte posibil) nu e din cauza zgărzii.

#58
meow91

meow91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 07.05.2016

 Cazimi, on 13 mai 2016 - 03:10, said:

Dacă îl resping (și e foarte posibil) nu e din cauza zgărzii.

Pai, noi nu avem alte pisici la tara, doar cele ale vecinilor, care mai trec ocazional pe la noi. Are spatiul lui, trebuie sa invete sa si-l protejeze. Vroiam sa stiu daca zgarda (mirosul) are fi fost un factor;)..

#59
meow91

meow91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 07.05.2016
Cea ma buna decizie a fost sa aduc pisoiul la bunici:)..se vede ca e fericit:)..este mult mai afectuos,jucaus, vine cand il chemi:)..nu si-a mai luat bataie de mai bine de o luna:) se impaca foarte bine cu cainele:)...per total, pisoiul se simte foarte bine:)

Edited by meow91, 18 June 2016 - 21:28.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate