Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Titan Sun Park

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#145
StefanCrr

StefanCrr

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.01.2021
Am renuntat la ideea de a rezerva acolo.

Intr-adevar, foarte in camp. Iluminat public nu este, trotuar nu este. Probabil s-or face, dar cand....Dumnezeu cu mila :)))

#146
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Încearcă să vorbești cu cei care deja au rezervat/cumpărat și sunt "pățiti" să îți spună câteva pareri. Cred că sunt cei mai îndreptățiti să o facă. Pe forumuri de scriu multe povești ,de multe ori de catre oameni care nu au nici o legătură cu obiectul topicului. Si stii cum e, inevitabil undeva trebuie sa faci un compromis... nu prea ai cum cu bani putini in zona buna, ap mare, multe facilități, acces ușor spre transport în comun... Ce alternative ai avea? Ce zone?
Și până la urmă, ție trebuie să-ți placă cel mai mult. Succes in alegere!

Edited by LauCalin, 19 February 2021 - 22:59.


#147
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

 StefanCrr, on 28 ianuarie 2021 - 17:39, said:

Salutari!

Recent am fost la o vizionare in Titan Sun Park 7. Ce pot zice? E putin mai mult in camp. Distanta pana la metrou e relativ mica, dar vreo 100-150 de metri din ce am vazut (am trecut doar cu masina pe portiunea aia), trebuie parcursi pe o strada, mai mioritic asa, tot prin camp.

Preturile par a fi decente, pentru un apartament cu 2 camere, finalizare in Aprilie.

Intrebarea cu numar 1 pe tricou ar fi: Aveti idee, se va mai extinde pe acolo sau vom ramane noi si cu vecinii nostri, oile? Posted Image Cica va fi si spatiu verde, dar nu prea vad pe unde. Ma asteptam sa fie un complex mai mare, dar e un singur bloc, ingradit.

Intrebarea a 2a, este: A semnat cineva vreun antecontract? Aveti idee ce-i stipulat pe acolo? Doar obligatii pentru noi si drepturi pentru nenea dezvoltator? Posted Image ce se intampla daca termenul nu se respecta si ne trezim ca ne dau apartamentele la iarna?

Foarte multumesc anticpat!

Lucrurile se misca destul de rapid in zona  si nu chiar asa de prost . In urma cu 2 ani in zona nu exista : Parcul Teilor , str Bratarii nu era largita si semnalizata , str Gura Calitei era o ulita , acum e sosea (cu primul strat de asfalt turnat) , trotuare pavate , copaci plantati ,iluminare partiala(inca se lucreaza) etc . Unele strazi au devenit recent sensuri unice. Sunt schimbari aproape in fiecare luna.
Se va construi in continuare acolo , cam in fiecare an apar 1-2 proiecte rezidentiale mari. Problema e ca unele terenuri sunt ale unor banci (CreditEuropeBank , BRD , BCR ) si nu prea lasa la pret .

Pe acolo primarul Negoita are Palladium Residence 1 si 2 , + Hils pe Th. Pallady asa ca isi da oarecum interesul pentru ca toata partea de est sa se dezvolte. Mai nou incep lucrarile la largirea Drumului intre Tarlale , la un pod si la un pasaj . https://fb.watch/3LWb-UZIwq/ Desi uneori `face pe prostul` , raspunde( trece si la treaba) la multe dintre sesizarile de pe pagina lui de facebook .
Nu stiu ce sa iti zic despre Titan Sun Park dar stiu ca prin zona sunt cativa dezvoltatori imobiliari cu probleme  (unul este un fost peste ) . Daca vrei un dezvoltator de incredere cat de cat te poti intrepta spre : StarConstruct , Jacob Gardens , Estoria City , Romco Rezidential , Optima Residence.

Nu stiu unde ai vazut tu ca sunt 100-200m pana la metrou deoarece in medie distanta e de aprox 900-1000m pe care ii parcurgi in aproximativ 10 minute pe jos ....sau 2 minute cu masina , bicicleta, trotineta.
Nu stiu  care sunt asteptarile tale , dar majoritatea constructorilor , chiar si cei seriosi , pot intarzia lucrarile si predarile. Iar acest lucru nu se intampla numai la noi.

Edited by polizei, 20 February 2021 - 00:02.


#148
CatalinPatulea

CatalinPatulea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.08.2017
Salut. Ce termen v-au dat pentru predare?

#149
flo_victor

flo_victor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 05.09.2005
La sfarsit de aprilie

#150
StefanCrr

StefanCrr

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.01.2021

 polizei, on 19 februarie 2021 - 23:49, said:

Lucrurile se misca destul de rapid in zona  si nu chiar asa de prost . In urma cu 2 ani in zona nu exista : Parcul Teilor , str Bratarii nu era largita si semnalizata , str Gura Calitei era o ulita , acum e sosea (cu primul strat de asfalt turnat) , trotuare pavate , copaci plantati ,iluminare partiala(inca se lucreaza) etc . Unele strazi au devenit recent sensuri unice. Sunt schimbari aproape in fiecare luna.
Se va construi in continuare acolo , cam in fiecare an apar 1-2 proiecte rezidentiale mari. Problema e ca unele terenuri sunt ale unor banci (CreditEuropeBank , BRD , BCR ) si nu prea lasa la pret .

Pe acolo primarul Negoita are Palladium Residence 1 si 2 , + Hils pe Th. Pallady asa ca isi da oarecum interesul pentru ca toata partea de est sa se dezvolte. Mai nou incep lucrarile la largirea Drumului intre Tarlale , la un pod si la un pasaj . https://fb.watch/3LWb-UZIwq/ Desi uneori `face pe prostul` , raspunde( trece si la treaba) la multe dintre sesizarile de pe pagina lui de facebook .
Nu stiu ce sa iti zic despre Titan Sun Park dar stiu ca prin zona sunt cativa dezvoltatori imobiliari cu probleme  (unul este un fost peste ) . Daca vrei un dezvoltator de incredere cat de cat te poti intrepta spre : StarConstruct , Jacob Gardens , Estoria City , Romco Rezidential , Optima Residence.

Nu stiu unde ai vazut tu ca sunt 100-200m pana la metrou deoarece in medie distanta e de aprox 900-1000m pe care ii parcurgi in aproximativ 10 minute pe jos ....sau 2 minute cu masina , bicicleta, trotineta.
Nu stiu  care sunt asteptarile tale , dar majoritatea constructorilor , chiar si cei seriosi , pot intarzia lucrarile si predarile. Iar acest lucru nu se intampla numai la noi.

Cei 100-150 de metri spuneam ca sunt de mers prin camp, fara iluminat public (probabil momentan). Distanta totala, e cea pe care ai spus-o tu,900 de metri-1 km.
Portiunea respectiva este asfaltatla, dar...nu pare tocmai prietenos sa mergi prin pustietate (mai ales noaptea)

Stima!

#151
Zarath

Zarath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.04.2020
Campul ala nu urmeaza sa fie distrus si el de alte blocuri jegoase?

#152
CatalinPatulea

CatalinPatulea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.08.2017
Foarte probabil.

#153
VerSus_88

VerSus_88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 16.05.2018
salutare,
si eu am fost la cateva vizionari prin zona , niste preturi aberante la 2 camere, 73-75-78K , cu suprafete de la 52 la 62 mp2 "utili"  , culmea ca nu prea par a fi utili , momentan locuiesc in 2 camere cu suprafata de 50mp2 utili (bloc vechi) si camerele erau mai mari decat la cel nou de 62mp2 , sa nu mai zic de hol si debara+ camara ( acestea lipsesc ,evident).
am ajuns si la titan park 7 , de la 60-65.000 la 2 camere, dar este in camp de tot..practic iti intra cocosul pe geam , vara.
ce recomandari aveti in aceasta zona?

#154
petretudor

petretudor

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 14.09.2020

 VerSus_88, on 17 mai 2021 - 18:31, said:

salutare,

ce recomandari aveti in aceasta zona?

Astorium my home recomand cu incredere

#155
Afroditu

Afroditu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 06.09.2006
Caută Sofia residence 6. Au suprafețe decente și preturi ok. Strada Gura Putnei nu e strălucită, neapărat sa-ți iei loc de parcare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate