Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 

femeile si sexismul

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#37
pinguinul666

pinguinul666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,710
  • Înscris: 06.10.2015
Din misterele feminismului si gandirea femeilor - luptam sa ne eliberam de sub tirania barbatilor care ne trateaza ca pe obiecte sexuale, pentru ...a putea sa ne comportam noi insine ca niste obiecte sexuale (mini, operatii, botox etc).

Loooovely! :P :P

recomand acest site

pt un insight super in creierul femeilor :))

#38
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
Deci,egalitate?Sau femeia mai egala ca barbatul.
Si variantele sexistilor si a sexistelor:
-ea: ce este barbatul?-O prelungire inutila a pwlii.
-el:ce este femeia?-Ceva de care te sprijini in timp ce te fwuti.
Si cu astea cred ca s-a spus cam tot.
A,scuze,mai putin,cum zicea cineva mai sus,egalitatea obligatiilor.

#39
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,192
  • Înscris: 27.06.2007

View PostZinus, on 29 martie 2016 - 15:32, said:

Asta-i argumentul suprem? Intr-un final, fiecare gen "vine" cu plusuri si minusuri. Pentru a fi inteles, sunt de acord cu egalitatea intre sexe, dar egalitate. Nu chesti de genul "ea e fata si ... (enumerati aici diverse avantaje oferite de mentalitatea poporului)" sau " el e baiat si ...  (enumerati aici diverse avantaje oferite de mentalitatea poporului)"
da, ca atunci vreau sa vad un barbat insarcinat, la o emisiune de feministe ca nu-i sant respectate drepturile

Quote

Daca o pocnesti,se cheama maltratare,daca te pocneste,se numeste autoaparare.
Daca iei o decizie fara sa o intrebi,esti nesimtit,daca ea ia o decizie fara sa te consulte,e femeie emancipata.
Dacaii apreciezi formele si lenjeria intima esti pervers,daca nu esti gay.
Daca ii oferi flori inseamna ca urmaresti ceva,daca nu,esti magar.
Daca odoare capul e obosita,daca te doare pe tine,n-o mai iubesti.
Daca vrei sa faci dragoste prea des,esti obsedat,daca nu ai pe altcineva.
SI TE MAI INTREBI DE CE MOR BARBATII MAI DEVREME!!!!!


#40
Pai_Mei

Pai_Mei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 09.03.2016
Adevarul este ca femeile au avantajul chestiei dintre picioare cu ajutorul careia pot trisa in viata. O femeie poate avea tot ce doreste in viata numai prin a-si desface picioarele in fata cui trebuie. Insa barbatul pentru a fi de success, pentru a avea bani si ce mai doreste, are de urcat munti in comparatie. In rest, ca a naste este greu, ca a avea ciclu este nasol, ma rog, dezavantaje, dar avantajele depasesc cu mult dezavantajele.

Nu cred ca trebuie sa plangem de mila femeilor. Iar feministele nu doresc egalitate cu adevarat intre barbati si femei, ci ele doresc totul pentru femei si cat mai nimic pentru barbati.

Edited by Pai_Mei, 29 March 2016 - 17:09.


#41
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016

View PostPai_Mei, on 29 martie 2016 - 17:06, said:

Adevarul este ca femeile au avantajul chestiei dintre picioare cu ajutorul careia pot trisa in viata. O femeie poate avea tot ce doreste in viata numai prin a-si desface picioarele in fata cui trebuie. Insa barbatul pentru a fi de success, pentru a avea bani si ce mai doreste, are de urcat munti in comparatie.
Mai nou nu are de urcat munti. Trebuie doar sa presteze intre picioarele unei femei de care s-ar speria si dracu.... Ha ha ha.....La urma urmei se vede ca secretul succesului oricum o iei tot intre picioarele unei femei il gasesti....

Edited by Testosteron, 29 March 2016 - 17:11.


#42
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
Interesant,patriarhatul se baza pe forta naturala fizica a barbatului si vanatoarea,cind inca nu exista usa la pestera,aka. casa de vacanta.
A urmat matriarhatul,adica mai multi vanatori pentru o femeie,papic sigur pentru puieti..
Pe urma iar patriarhatul,din cauza conditiilor vitrege de trai,iar baza fiind muschii "fraierului" si capacitatea sa de rezistenta fizica mult superioara fata de a femeii.
Acu,.iar se vrea matriarhat pnetru ca "doamna" nu mai vrea efectiv sa munceasca,ci sa fie doar servita si copiii sa ii faca in eprubeta ca e greu sa nasti si alaptarea deformeaza corpul "perfect".
Ce urmeaza?

View PostTestosteron, on 29 martie 2016 - 17:11, said:

Mai nou nu are de urcat munti. Trebuie doar sa presteze intre picioarele unei femei de care s-ar speria si dracu.... Ha ha ha.....La urma urmei se vede ca secretul succesului oricum o iei tot intre picioarele unei femei il gasesti....
Decit gigolo la mama dracului,mai bine boschetar.

#43
Pai_Mei

Pai_Mei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 09.03.2016

View PostTestosteron, on 29 martie 2016 - 17:11, said:

Mai nou nu are de urcat munti. Trebuie doar sa presteze intre picioarele unei femei de care s-ar speria si dracu.... Ha ha ha.....La urma urmei se vede ca secretul succesului oricum o iei tot intre picioarele unei femei il gasesti....
Daca ai sti cata dreptate ai ! Chiar eu cunosc pe unu' ce fix asta face ! Ba omule bun, el are vreo 27-28 de ani si s-a combinat cu una din Italia de vreo 40 de ani, si aia i-a luat masina de 7000 de euro, sta la ea, nu munceste de vreo 2 ani. Asta vara au venit in Romania, i-a cumparat o casa aici, plimbari pe la Paris, cate si mai cate. Ce sa mai...

Deci ala e acum un trantor ce sta doar cu p in sus si asta e singura lui activitate. El nu munceste, nu nimic, ca l-am intrebat ce face in Italia. Nimic, doar o reguleaza pe aia si atat. Si chestia este ca nici nu pot spune ca este foarte urata, nu e frumoasa dar nici exagerat de urata. Insa are foarte multi bani. Spunea ca au in total 5 masini. Se vezi tu tipa numai cu ce Audi 4x4 suv a venit. Tu si eu ca sa avem asa o masina ne trebuie sa muncim 3 vieti. Cred ca costa peste suta de mii de euro.

Edited by Pai_Mei, 29 March 2016 - 17:39.


#44
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
Cunosc nu un caz cind "doamna" a facut un copil din "flori",ea find "mai egala" decit restul barbatilor -colegii ei si isi cresc copiii singure.
Insa pun eu o intrebare:oare cit de "efeminat" va fi acel baietel cind va fi major?Cind deja masa zice ca e prost,ca e molau,ca e bleg.Oare de ce?Ce barbati ies din astfel de "familii"?

#45
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012
Inca un topic in care unii se plang ca nu pot fi barbati si altele ca nu pot fi femei.
Awesome.

#46
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,824
  • Înscris: 07.06.2014

View PostTestosteron, on 29 martie 2016 - 16:40, said:

Nu m-au suparat mai mult decat ma supara orice fapt care nu este corect. Iar faptul de a-ti expune partile anatomice ca sa obtii avantaje este evident ceva ce eu unul tratez ca atare. Uite azi spre exemplu era sa ma loveasca in plin una cu un Audi A6 nou nout. Fata avea cam 18 maxim 19 ani. Ce plm a facut ea ca sa-si permita masina aia pe care oricum o conducea ca o gaina beata? Si daca ai sa te uiti bine ai sa vezi peste tot d-astea.

inafara de jigniri si a te gandi ca sigur a prestat pt acea masina, mai stiti? poate tasu i-a facut cadou masina, care este problema? ca nu stia sa conduca si s-a bagat ca oaia pe unde nu trebuie? asta e, e greseala ei, sa si-o asume in caz de ...

revenind la ideea topicului, pai in continuare doar jigniti si stiti cateva chestii pe care le tot repetati. insa am o intrebare pt voi, de ce jigniti o fata/femeie care stie mai mult decat un barbat? de ce un barbat in 90% din cazuri nu va veni sa intrebe o femeie si sa recunoasca faptul ca nu stie, ca nu se pricepe? barbatul sta cu coada pe sus si desi nu stie, incepe sa arunce cu noroi atunci cand vede ca o femeie stie mai multe decat el, vine cu acuzatii cum ca de ce ar sti o femeie asa ceva, cum adica sa stie o femeie asa ceva, ca nu este adevarat ceea ce spune femeia si ca el e ala mare si tare si trebuie ca femeia sa asculte de el.

ete fleosc, dar de cand?

problema la barbati nu este ca femeia vrea sa fie egala in drepturi cu ei, ci faptul ca ar trebui sa recunoasca ideea ca ei nu sunt stapanii femeilor, ca nu sunt ei aia mari si tari dupa cum se cred, ca ideea lor de a stapani o femeie este apogeul orgoliului, se simt macho atunci cand sclava ii ridica pe un piedestal.

uite ca nu e chiar asa, iar barbatilor le este frica de asta.

nu neg ca sunt unele care chiar profita de anumite situatii si strica toata ideea de a fi femeie, insa asta nu inseamna ca toate fac la fel. ma intreb, la cat de inversunati sunteti asupra femeilor, pe voi cine v-a nascut? un barbat? voi nu aveti o prietena/sotie? ce este? barbat sau femeie? asa ca nu inteleg inversunarea asta a vostra, cand la urma, dupa ce va ridicati de la pc, va faceti mici si vai ce mult apreciati femeile de pe langa voi.

asta e partea naspa a internetului, fiecare isi arata frustrarile intr-un mod anonim, insa in viata reala tace malc.

iar legat de ce am scris mai sus, chiar voi cei care sunteti tari in tastatura, de cate ori m-ati jignit chiar si pe mine pe forum? singurele voastre arme fiind: aberezi, nu e adevarat, te bagi in seama, etc. numai sa nu recunoasteti ca o femeie stie mai mult decat voi. ca si eu mai gresesc uneori, asta e, dar imi asum greseala si recunosc, dar tare as vrea sa vad asta si la voi.

#47
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,192
  • Înscris: 27.06.2007

View PostDany_Darke, on 29 martie 2016 - 17:52, said:

problema la barbati nu este ca femeia vrea sa fie egala in drepturi cu ei, ci faptul ca ar trebui sa recunoasca ideea ca ei nu sunt stapanii femeilor, ca nu sunt ei aia mari si tari dupa cum se cred, ca ideea lor de a stapani o femeie este apogeul orgoliului, se simt macho atunci cand sclava ii ridica pe un piedestal.
uite ca nu e chiar asa, iar barbatilor le este frica de asta.
:facepalm:
ma intreb da ce a avut succes seria de carti "Fifty Shades of Grey" in randu femeilor Posted Image

#48
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

View Postgumball3000, on 29 martie 2016 - 14:34, said:

Ce inseamna cringe, ca google nu ma prea ajuta?
bend one's head and body in fear or apprehension or in a servile manner.

A se vaieta?

Edit: nevermind, e argou:

Pe romana cred ca-i zice "a te face de rahat"

to feel disgust or embarrassment and often to show this feeling by a movement of your face or body
http://www.merriam-w...ctionary/cringe

Ceva de genul: [ https://i.imgur.com/LcVJkWB.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#49
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,122
  • Înscris: 30.04.2007

View PostPai_Mei, on 29 martie 2016 - 17:21, said:

Ba omule bun, el are vreo 27-28 de ani si s-a combinat cu una din Italia de vreo 40 de ani,

sunt femei la 40 care arata muuult mai bine decit unele de 25 ;) ce n-as da sa am si eu acces la una de 40 ... Posted Image Posted Image, cind eram "pusca si cureaua lata" m-a scolarizat una cu 10 ani mai mare decit mine.... ah ce rau a fost ...

#50
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
De ce aproape obligatoriu o femeie isi etaleaza in 99% din cazuri feminitatea,daca e inteligenta (recte:mai intreligenta ca multi barbati) si nu numai?Ce vrea sa dovedeasca?De ce in schimb barbatii inteligenti nu isi etaleaza pectoralii sau alte parti ale corpului (in caz ca exista forme de invidiat)?
Parerea mea:fiecare incearca sa epateze.De ce ?La ambele sexe le place lingusirea,sa fie linsi in dos.Deci e egal.Remiza.
De ce la femeile inteligente exista botox,implanturi si vanatoare de bani,uneori in ciuda espectului "inestetic" al individului?

Edited by alexbjorg, 29 March 2016 - 18:10.


#51
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,824
  • Înscris: 07.06.2014

View PostSTARTREK1, on 29 martie 2016 - 18:01, said:

Posted Image
ma intreb da ce a avut succes seria de carti "Fifty Shades of Grey" in randu femeilor Posted Image

dezvolta

#52
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016

View PostDany_Darke, on 29 martie 2016 - 17:52, said:


inafara de jigniri si a te gandi ca sigur a prestat pt acea masina, mai stiti? poate tasu i-a facut cadou masina, care este problema? ca nu stia sa conduca si s-a bagat ca oaia pe unde nu trebuie? asta e, e greseala ei, sa si-o asume in caz de ...

revenind la ideea topicului, pai in continuare doar jigniti si stiti cateva chestii pe care le tot repetati. insa am o intrebare pt voi, de ce jigniti o fata/femeie care stie mai mult decat un barbat? de ce un barbat in 90% din cazuri nu va veni sa intrebe o femeie si sa recunoasca faptul ca nu stie, ca nu se pricepe? barbatul sta cu coada pe sus si desi nu stie, incepe sa arunce cu noroi atunci cand vede ca o femeie stie mai multe decat el, vine cu acuzatii cum ca de ce ar sti o femeie asa ceva, cum adica sa stie o femeie asa ceva, ca nu este adevarat ceea ce spune femeia si ca el e ala mare si tare si trebuie ca femeia sa asculte de el.

ete fleosc, dar de cand?

problema la barbati nu este ca femeia vrea sa fie egala in drepturi cu ei, ci faptul ca ar trebui sa recunoasca ideea ca ei nu sunt stapanii femeilor, ca nu sunt ei aia mari si tari dupa cum se cred, ca ideea lor de a stapani o femeie este apogeul orgoliului, se simt macho atunci cand sclava ii ridica pe un piedestal.

uite ca nu e chiar asa, iar barbatilor le este frica de asta.

nu neg ca sunt unele care chiar profita de anumite situatii si strica toata ideea de a fi femeie, insa asta nu inseamna ca toate fac la fel. ma intreb, la cat de inversunati sunteti asupra femeilor, pe voi cine v-a nascut? un barbat? voi nu aveti o prietena/sotie? ce este? barbat sau femeie? asa ca nu inteleg inversunarea asta a vostra, cand la urma, dupa ce va ridicati de la pc, va faceti mici si vai ce mult apreciati femeile de pe langa voi.

asta e partea naspa a internetului, fiecare isi arata frustrarile intr-un mod anonim, insa in viata reala tace malc.

iar legat de ce am scris mai sus, chiar voi cei care sunteti tari in tastatura, de cate ori m-ati jignit chiar si pe mine pe forum? singurele voastre arme fiind: aberezi, nu e adevarat, te bagi in seama, etc. numai sa nu recunoasteti ca o femeie stie mai mult decat voi. ca si eu mai gresesc uneori, asta e, dar imi asum greseala si recunosc, dar tare as vrea sa vad asta si la voi.
Vrei sa ma vezi pe viu. Spune-mi unde vrei sa ne intalnim ca voi veni si iti voi repeta exact aceleasi lucruri pe care ti le-am spus si aici. Si te rog arata-mi unde-s jignirile. Tot ceea ce am spus sunt fapte, daca stii tu ce-s alea. Si iti repet si tie ca sa intelegi ca a-ti arata curul in public ca sa obtii avantaje din asta se cheama  curvasarie.
Si pe urma de unde stii tu unde si cum ma fac eu mic? Uite poate nu ma fac mic deloc, deci cand vorbesti, vorbeste in numele tau.
Si in final pe mine m-a nascut o femeie, dar culmea, mai bine statea si dormea, ca unul eu nu i-am cerut sa ma nasca si n-am avut nici o bucurie din mareata ei fapta.
Dar tare mi-e ca tu nu esti purtator de bile de te vad asa inversunata...

#53
angelica1234

angelica1234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 13.01.2014
Una peste alta " Femeia te ridica, femeia te doboara ", nu mi plac misoginii si nici misandrele,  ambele sexe sunt diferite si asa vor ramane.  Singurul lucru de constientizat este complementaritatea.

In ce ma priveste aveam o nelamurire acum vre o cativa ani  ( de ce un idiot la care am sunat ptr un job m-a refuzat dupa ce i-am spus varsta? ).Si nici macar nu ma vazuse si nici nu postez poze cu decolteu pe vre un site de joburi)
Fiecare sex functioneaza dupa numarul de pasarele,  unii au un stol,alti doar una.

#54
alexbjorg

alexbjorg

    Who cares?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,143
  • Înscris: 10.10.2007
Personal,in fata unei femei care dovedeste ca imi este superioara (a se citi mai inteligenta) ma inclin.Este singurul aspect pe care il respect si il recunosc la un om,indiferent de sexul sau.Dar cind persoana respectiva da dovada in mai multe cazuri de contrariu ce pot sa respect la ea?Persoana in sine,forma de viata si atat.
Epatarea,indiferent de banii din portofel este o forma de supravietuire la majoritatea din aceasta tara,insa asta nu dovedeste nimic.Nici pectoralii,nici brandul de 60 cm,nici silicoanele de juma de litru sau buzele "de supt" sau masina.Din contra,da dovada de inteligenta (in cel mai bun caz) medie si noroc in viata sau "alte surse".
Atat.
Emanciparea?Cred ca vine de la recunoasterea in subcontient ca barbatul este,totusi,mai pregatit din majoritatea p.d.v. de a lua viata in piept,in acelasi timp cu nesimtirea barbatului de sublinia acest lucru cu orice ocazie (chiar si atunci cind nu are dreptate).

View PostDany_Darke, on 29 martie 2016 - 18:09, said:


dezvolta
It is notable for its explicitly erotic scenes featuring elements of sexual practices involving bondage/discipline, dominance/submission, and sadism/masochism (BDSM).
Setea de putere,dominare,inclusiv in erotism.O varianta mai noua a lui Caligula,transpusa in cuvinte.
sursa

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate