Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

femeile si sexismul

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#73
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013

View Postzyraxes27, on 29 martie 2016 - 13:49, said:

in ultima vreme observam cum feminizdele urla din toti bojogii acuzandu-i pe barbati ca sunt sexisti insa n-au nici o problema atunci cand femeile folosesc sexismul drept o unealta foarte eficienta a obtine avantaje.

De exemplu domnisoarele din HR care isi ataseaza la profilul de pe linkedin poze la limita decentei pentru a convinge potentialii angajati sa accepte oferta lor.
Asta intotdeauna va fi cu ?
Cand ne convine urlam din toti plamanii ca suntem egali vrem sa fim tratate ca atare... si cand ne convine devenim victimele sexismului :)

Cat despre domnisoarele de la HR nu-si pun poze la limita decentei pentru ca un candidat sa accepte oferta ci pentru a primi ea o oferta mult mai buna Posted Image

#74
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
@zyraxes27 si angajatele au poze asa la limita decentei si care e faza ?

View PostShahara, on 30 martie 2016 - 16:04, said:

Asta intotdeauna va fi cu ?
Cand ne convine urlam din toti plamanii ca suntem egali vrem sa fim tratate ca atare... si cand ne convine devenim victimele sexismului Posted Image

Cat despre domnisoarele de la HR nu-si pun poze la limita decentei pentru ca un candidat sa accepte oferta ci pentru a primi ea o oferta mult mai buna Posted Image
Nu peste tot se pune accent pe asa ceva.

#75
Shahara

Shahara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 29.08.2013

View PostZIGZAG20, on 30 martie 2016 - 18:22, said:


Nu peste tot se pune accent pe asa ceva.
Nimic nu se aplica in totalitate peste tot :)

#76
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
abia astept sa ajung director

mai am putin de tras, dar si dupa ce ajung, acolo voi avea mult..

#77
zyraxes27

zyraxes27

    connaisseur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 31.01.2010

View PostShahara, on 30 martie 2016 - 16:04, said:


Asta intotdeauna va fi cu ?
Cand ne convine urlam din toti plamanii ca suntem egali vrem sa fim tratate ca atare... si cand ne convine devenim victimele sexismului :)

Cat despre domnisoarele de la HR nu-si pun poze la limita decentei pentru ca un candidat sa accepte oferta ci pentru a primi ea o oferta mult mai buna Posted Image

E si asta o chestie. Imi aduc aminte cand lucram la o anume firma, stiam foarte bine cand urma sa vina o delegatie de straini dupa cum veneau imbracate (sau dezbracate) domnisoarele (si doamnele). Si n-au fost putine cazurile cand au cazut la asternut sau chiar s-a lasat cu plozi si casatorie.

#78
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am avut si io ieri o delegatie din Franta. Tipa era lesbiana cred, atat de rasa la perciuni era! =))

Edited by MembruAnonim, 31 March 2016 - 08:12.


#79
zyraxes27

zyraxes27

    connaisseur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 31.01.2010

View PostMembruAnonim, on 31 martie 2016 - 08:12, said:

Am avut si io ieri o delegatie din Franta. Tipa era lesbiana cred, atat de rasa la perciuni era! =))

Bun si ce legatura are asta cu sexismul?

#80
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
N are. N am ce sa zic on. Vorbesti prostii! Posted Image

Edited by MembruAnonim, 31 March 2016 - 10:48.


#81
zyraxes27

zyraxes27

    connaisseur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 31.01.2010

View PostMembruAnonim, on 31 martie 2016 - 10:48, said:

N are. N am ce sa zic on. Vorbesti prostii! Posted Image

Vezi ca mai e unu care tot asa n-are ce sa spuna on, dar el tot spune ceva. Parca Aether ii zice.

#82
AutoAperture

AutoAperture

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 04.04.2016
How about sexismul impotriva barbatilor?

Daca te uiti insistent la decolteul sau fundul unei colege de munca sau depasesti limita cu glume, aluzii,... esti pasibil de sanctiuni pe motiv de hartuire sexuala, esti pus la locul tau.

Ei, nu acelasi lucru se intampla invers. Femeile au parte de o mana mult mai libera in a "se lua" de colegii de munca sau alti barbati necunoscuti. Daca tie nu iti convin avansurile unei femei, trebuie sa le eviti cu zambetul pe buze ca nu cumva sa se supere tot ea. Daca insista, nu ai cum sa te consideri hartuit. Dai de ea la o petrecere, se ameteste, dansati ceva (din politete), te atinge si incearca sa te provoace; te simti inconfortabil; dai sa te retragi. In momentul ala devii "a pussy" --- se trezeste bestia, ofensata, si iti arunca "ce fel de barbat esti tu?!" sau variatiuni. Atac frontal, sub centura.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate