Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16139 replies to this topic

#11485
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006

View Posttfmercedez, on 13 aprilie 2018 - 20:21, said:


Am fost si la  bancpost sa intreb de grozavia aia de card wizz..  ca trebuie asteptat dupa aprobare, ca trebuie sa pun ceva "depozit colateral" de vreo 4800 de lei,  si o sa-l primesc in 7-10 zile. Bine mai,  sa fiti sanatosi, mie imi trebuia atunci , in ziua aia.


E adevarat ca nu ti-l da pe loc dar asta cu depozitul colateral nu am mai auzit-o. Eu am cardul ala si sunt foarte multumit de el. Pentru taxa aia de administrare de 50 de lei pe an ai wizz discount pentru 5 persoane fata de 130 de lei parca pentru 2 persoane daca il platesti pe site, ai axxes gratuit in business lounge-ul din Bucuresti si Viena si mai acumulezi si puncte la cumparaturi pe care le transformi in credit pe contul wizz. E foarte ok cardul,

#11486
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posttfmercedez, on 13 aprilie 2018 - 20:21, said:

Toata rezervarea a fost facuta in mod incognito. La reluarea rezervarilor am  inchis chrome, si am dar delete cookies  ca sa fiu sigur. Ma intreba jegosu' ca "wizz  wants to know your location" accept  or deny?  I-am  dat siktir!  
Din cate stiu eu, pentru VPN trebuie platit un cont ceva, separat, nu m-a interesat niciodata sa-mi ascund IP ul de la PC.

Am fost si la  bancpost sa intreb de grozavia aia de card wizz..  ca trebuie asteptat dupa aprobare, ca trebuie sa pun ceva "depozit colateral" de vreo 4800 de lei,  si o sa-l primesc in 7-10 zile. Bine mai,  sa fiti sanatosi, mie imi trebuia atunci , in ziua aia. La ING au putut sa imi dea un card in 5 minute.
Acuma asta este, pe orice parte as intoarce-o singura si cea mai simpla solutie pentru Londra din Timisoara ramane wizzu'. Anul trecut la ryan am luat cu 9.99 dus si 27 de euro intors.  O bagatela.

Habar nu am. Am vazut o limita de barem pe la 14 ani parca.  Nu stiu ce conditii se impun sau daca are pret redus.

Pai si atunci afiseaza de doua ori? Odata bagajul si locurile insumate si mai jos iarasi pretul locurilor?

Depozit colateral pui cand nu te califici pentru un card de credit in mod obisnuit, aproape toate bancile ofera optiunea asta.

Limita de credit iti va fi 80-90% din depozit.

Edited by MembruAnonim, 15 April 2018 - 19:59.


#11487
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,684
  • Înscris: 15.06.2007

View PostkNp, on 15 aprilie 2018 - 19:23, said:


E adevarat ca nu ti-l da pe loc dar asta cu depozitul colateral nu am mai auzit-o. Eu am cardul ala si sunt foarte multumit de el. Pentru taxa aia de administrare de 50 de lei pe an ai wizz discount pentru 5 persoane fata de 130 de lei parca pentru 2 persoane daca il platesti pe site, ai axxes gratuit in business lounge-ul din Bucuresti si Viena si mai acumulezi si puncte la cumparaturi pe care le transformi in credit pe contul wizz. E foarte ok cardul,
Poate merg odata pe an cu wizz. Si nu am vrut sa ma risc sa mai astept sa cumpar biletele dupa eliberarea cardului peste o saptamana, cand poate nu mai gaseam bilete, sau daca mai erau , umflau iar pretul ca le luam mai scumpe decat acuma cu tot cu discount.  
Nici google flights nu poate stii cum va evolua pretul biletelor  in timp pe tru o data fixa.
Chiar acuma cautam pe telefon aceleasi bilete dus 499 de lei , intors 356 doar biletul fara bagaj, locuri . Nu ma lasa sa fac screenshot, dar totalul este deja 3432 de lei. Cu tot cu cardul ala nu ieseam mai ieftin decat am luat eu cu 28xx lei.

View PostMembruAnonim, on 15 aprilie 2018 - 19:59, said:


Depozit colateral pui cand nu te califici pentru un card de credit in mod obisnuit, aproape toate bancile ofera optiunea asta.

Limita de credit iti va fi 80-90% din depozit.
Pai nu voiam sa le dau date despre salariu, sau sa pun salariul pe cardul lor. Si mi-a zis ca limita implicita de credit este de 3000 de lei sica trebuie sa depun 120% din credit la inceput. Nu mersi, am destule carduri.

#11488
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Lol... Adică ai cerut un card de CREDIT fără să oferi date despre venit? Ești funny..

#11489
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posttfmercedez, on 15 aprilie 2018 - 20:04, said:

xx
Pai nu voiam sa le dau date despre salariu, sau sa pun salariul pe cardul lor. Si mi-a zis ca limita implicita de credit este de 3000 de lei sica trebuie sa depun 120% din credit la inceput. Nu mersi, am destule carduri.

:) eu doar iti explicam de ce ti s-a oferit optiunea cu depozitul colateral.

#11490
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,684
  • Înscris: 15.06.2007
Mi se pare mie sau wizz e praf in IT? Am vrut sa intru in contul de wizz si nu imi accepta parola, am dat reset de 20 de minute si nu vine nici un email.

Am gasit in telefon sms ul de secure 3d  deci eu nu am halucinatii,  chiar am finalizat tranzactia de achizitie a biletelor, si realizez acuma ca nu am nici biletele rezervate..

#11491
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,684
  • Înscris: 15.06.2007
Tocmai am verificat.  Tranzactia la wizz esuase.  Am intrat in cont, am reluat "ostilitatile" la care m-am lovit de tactica "prostu' nu-i cel care cere, e cel care da".  Deci aceleasi bilete acuma ma costa minimum 3400 fara bagaj si locuri.  Dar am descoperit ca ryan mai zboara de la oradea  si au pachete combo  cu locuri incluse , copilul zboara gratis, si a iesit sub 2500 de lei. Doar ca dusul e mai repede cu o zi. Diferenta o las pe cazare, am o zi in plus in Londra.   Deci wizz air ofera dupa parerea mea doar serivicii low cost, pentru ca preturile nu mi se par deloc low cost.

.Attached File  20180416_105725.jpg   33.91K   31 downloads

#11492
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Cum adică copilul zboară gratis? Nu există așa ceva.

#11493
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
https://www.ryanair....-us/family-plus

Reduced infant fee We have reduced our infant fee so it is now cheaper than ever to bring the kids with you.

Free seats for kids Make sure everyone sits together with discounted standard seats.

nici vorba de loc gratis.

#11494
MrGadgetGuy

MrGadgetGuy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 23.07.2014
Salut,

Cunoaște careva care este situatia de cand s-a modificat bagajul de mana ? Conform intelegerii mele, pasagerii fara prioritate nu vor avea voie sa aiba asupra lor o genta/poseta mica. Asta inseamna ca trebuie sa-mi tin pasaportul, portofelul, ochelarii in buzunar, daca nu aleg sa platesc pentru priority pass?

#11495
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,280
  • Înscris: 24.11.2002

View Posttfmercedez, on 16 aprilie 2018 - 09:58, said:

Tocmai am verificat.  Tranzactia la wizz esuase.  Am intrat in cont, am reluat "ostilitatile" la care m-am lovit de tactica "prostu' nu-i cel care cere, e cel care da".  Deci aceleasi bilete acuma ma costa minimum 3400 fara bagaj si locuri.  Dar am descoperit ca ryan mai zboara de la oradea  si au pachete combo  cu locuri incluse , copilul zboara gratis, si a iesit sub 2500 de lei. Doar ca dusul e mai repede cu o zi. Diferenta o las pe cazare, am o zi in plus in Londra.   Deci wizz air ofera dupa parerea mea doar serivicii low cost, pentru ca preturile nu mi se par deloc low cost.

.Attachment 20180416_105725.jpg
Ai grija ca sunt ultimele zboruri de la Oradea pentru Rynair:
https://www.digi24.r...n-31-mai-910556
Trebuia sa renunte din toamna, apoi au schimbat pe sfarsitul lui mai.

#11496
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,684
  • Înscris: 15.06.2007
Si din bucuresti au doua zboruri pe zi spre Stansted. Dar mai "lesnea" mi se pare sa iau din Budapesta (au trei zboruri pe zi!) , ceva mai scump decat din oradea, dar tot cu 1000 de lei mai ieftin decat cu Wizz.  Am sunat la banca sa ma clarific: am gresit o singura cifra, la data expirarii cardului, si nu mi-a dat eroare pe pagina,  totul a decurs normal, a venit sms ul de la banca pentru confirmarea tranzactiei, dar nu am bagat de seama ca trebuia sa-mi vina o cinfirmare a platii. Dar nici mesaj de eroare nu am primit de la wizz. Eu eram sigur ca sunt ok, all set.. dar minse parea ciudat soldul de la bancomat, ca nu lipseau banii.
Intre timp am primit si email de la wizz cu confirmarea resetarii parolei! Dupa o ora si jumatate! Sunt meseriasi la maximum.
Acuma am mai refacut rezervarea la wizz cu locuri bagaj si bilete 4000 de lei fara maruntis. Daca alegeam bilete wizz go family pretul ajungea la 4612 lei.  
Cum pot sa fie asa de cacanari?  Efectiv umfla pretul cu nesimtire.  Traiasca monopolul.

#11497
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Scuză-mă că-ți zic asta, dar cumva ești pe lângă. Deci, tu greșești, dar te aștepți ca Wizz să-ți corecteze porcăriile.
Probabil trebuia să te uiți la final după ce "ai făcut" plata, care e starea rezervării.
Nu mai arunca pisica unde nu e cazul.

#11498
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,684
  • Înscris: 15.06.2007
Pai daca vine codul 3D secure, nu se considera ca  toate datele au fost corecte? Pe booking nici nu am apucat sa completez numele de pe card si campurile  completate gresit erau deja cu rosu. Si nici notificare nu am primit de la nimeni ca tranzactia a esuat.  Si cu ce am gresit eu sa merit pret cu 30% mai mare la reluarea rezervarii?   Si camatarii au mai mult bun simt.
Dar emailul trimis pentru resetarea parolei  , sa vina dupa 90 de minute, ce parere ai? Iti dai seama daca ar trebui sa fac check-in sa ma tina asa agatat ca le merge prost sistemul informatic?

Edited by tfmercedez, 16 April 2018 - 12:56.


#11499
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
Crede-mă că nici eu nu sunt fan Wizz, ba din contră. Însă la faza cu 3D secure nu e vina Wizz.

#11500
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

View Posttfmercedez, on 16 aprilie 2018 - 12:53, said:

Pai daca vine codul 3D secure, nu se considera ca  toate datele au fost corecte? Pe booking nici nu am apucat sa completez numele de pe card si campurile  completate gresit erau deja cu rosu. Si nici notificare nu am primit de la nimeni ca tranzactia a esuat.  Si cu ce am gresit eu sa merit pret cu 30% mai mare la reluarea rezervarii?   Si camatarii au mai mult bun simt.
Dar emailul trimis pentru resetarea parolei  , sa vina dupa 90 de minute, ce parere ai? Iti dai seama daca ar trebui sa fac check-in sa ma tina asa agatat ca le merge prost sistemul informatic?
dupa introducerea codului 3D Secure se interogheaza cardul. daca ai gresit o cifra sau ceva de pe card abia atunci iti da eroare. pana sa introduci parola 3D secure nu au avut nici o treaba in a-ti interoga cardul. parola e acceptul tau in a efectua tranzactia.
asa ca .... mai multa atentie nu strica. daca asteptai 10 secunde vedeai ca iti da plata esuata si o puteai relua in aceleasi conditii.

Edited by gabriel_gavrila, 16 April 2018 - 22:21.


#11501
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,631
  • Înscris: 12.12.2006
La RyanAir taxa de loc pentru copil e gratis pentru ca ei te obliga sa-ti cumperi tu loc, ca adult, daca insotesti un copil sub 12 ani parca. Biletul de avion, cel putin cand am zburat eu cu ei in februarie a fost la acelasi pret pentru adult si copii.

Infantul e copilul sub 2 ani.

#11502
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011
Salut,
Am luat 4 bilete cu destinatia Bruxelles(2 adulti si doi copii) si azi am facut check-in-ul. Surpriza placuta: 4 locuri grupate(3+1), pe acelasi rand, atat la dus cat si la intors.
Deci, se poate Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate