Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Case gratuite - model social necesar romanilor

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
bobo666

bobo666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 05.06.2015

View PostwolfydRg, on 05 martie 2016 - 17:25, said:

Noi vorbim de casa aici.  Construcția propriu-zisă, valoarea ei de unde se scade? Iar terenurile nu sunt chiar moaca....

Din cate am inteles eu, in cazul de fata, este vorba de niste case (aproape) abandonate, pe care primaria le-a achizitionat de la mostenitori, a dat cu niste var, a inlocuit tamplaria si cam atat. Cel putin satele din partea asta a tarii sunt pline de case din chirpici in care nu mai locuieste nimeni de ani buni, iar valoarea lor tinde spre zero. Nici macar terenul de sub ele nu valoreaza mare branza din moment ce nu poti planta nimic pe el.

#20
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

Quote

Si eu consider ca este un pas inainte, ... indiferent de regim....oamenii dau valoare...valori!
ai vrea sa ai tu viitor intr-un sat pustiu si uitat de lume???

#21
ndor

ndor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,357
  • Înscris: 21.04.2005

View PostNero-d, on 05 martie 2016 - 19:00, said:

ai vrea sa ai tu viitor intr-un sat pustiu si uitat de lume???

Decat sa doarma intr-un canal de langa gara , eu cred ca asta e o optiune mult mai buna .
Casa , masa , loc de munca ...ca in comunism , cum spunea cineva pe aici .

Ma refer la cei care se duc in satul ala , bineinteles.

Edited by ndor, 05 March 2016 - 19:21.


#22
vlad1102

vlad1102

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 03.05.2008
Daca ajuta populatia din acel sat, why not? E o idee buna.

#23
silviannetw

silviannetw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 31.05.2015

View PostNero-d, on 05 martie 2016 - 19:00, said:

ai vrea sa ai tu viitor intr-un sat pustiu si uitat de lume???
In ce lume traiti dumneavoastra? De ce lumea dumneavoastra este superioara altora? Aveti frustrarea pustiului, a uitarii de sine....sa nu intrati in depresie! Oameni isi traiesc viata in sistemul de valori propriu....in lumea..satului..in obiectivitatea naturii, etc. Definiti dumneavoastra fericirea in betonul Bucurestiului cu mirosurile....sau poate aveti dreptate...trebuie sa colcaim toti pe aceeasi linie valorica dictata european...sau nordatlantica! Cu respect, Silvian

View Postlucifer76, on 05 martie 2016 - 17:47, said:

Acum te-ai prins?


Spaniolii sunt cam comunisti de felul lor. Franco nu i-a lecuit.


Pai ce viitor au, nene? Satul ala a ramas fara oameni dint-o anumita cauza. Cat va dura pana cei 37 de copii se vor face mari si vor pleca si ei? Satul e la dracu`n praznic, nu e chiar atat de idilic. Locuri de munca UNDE va asigura primarul? La ce somaj e in Moldova, mie greu de crezut ca primarul le scoate din joben. Da, e frumos sa stai in fata calculatorului si sa ai impresia ca te muti la tara si te apuci de cultivat pamantul cat bati din palme, dar asta nu se face fara bani. Pe care, e clar ca cei ce se muta acolo nu ii au.
Dumneavoastra aveti notiunea deznadejdii unor oameni...ia ganditi- va ca nu va  nasteati in conjunctura traita..ghinion, saracie, foame boala copii, vaduv...etc....cum ati vedea oferta primarului? Primarul are nevoie sa angajeze oameni in comuna, se platesc taxe, actiunea a fost auditata....Bucurati-va de ce aveti ca va aude Dumnezeu, in fata calculatorului!

#24
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011

View Postsilviannetw, on 05 martie 2016 - 16:42, said:

In judetul Botosani, exista un loc  unde ti se da si casa gratuit si ti se gaseste si loc de munca, doar sa vrei sa locuiesti acolo.
Comuna Concesti din judetul Botosani, aflata la 70 de kilometri de orasul Botosani. Primarul, si-a propus sa repopuleze comuna prin aceasta  decizie deoarece populatia scade dramatic in comuna. Foarte multi si-au parasit gospodariile si au luat drumul Europei, Primarul a cumparat casele, le-a reparat si le-a daruit famiiliilor cu copii ce nu aveau un acoperis in orasele tarii. Ce parere aveti?  Este o solutie care sa ne indrepte spre normalitate? Cu respect, Silvian

Frumoasă inițiativă. Ar trebui să existe asemenea inițiative în toate localitățile. Interesele banchero-imobiliare sunt însă mult prea mari ca să se permită așa ceva. Pe ce ar mai da ei credite la creditaci dacă toată lumea ar primi locuință gratis de la stat?

#25
silviannetw

silviannetw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 31.05.2015

View Postsilviannetw, on 05 martie 2016 - 19:49, said:

In ce lume traiti dumneavoastra? De ce lumea dumneavoastra este superioara altora? Aveti frustrarea pustiului, a uitarii de sine....sa nu intrati in depresie! Oameni isi traiesc viata in sistemul de valori propriu....in lumea..satului..in obiectivitatea naturii, etc. Definiti dumneavoastra fericirea in betonul Bucurestiului cu mirosurile....sau poate aveti dreptate...trebuie sa colcaim toti pe aceeasi linie valorica dictata european...sau nordatlantica! Cu respect, Silvian


Dumneavoastra aveti notiunea deznadejdii unor oameni...ia ganditi- va ca nu va  nasteati in conjunctura traita..ghinion, saracie, foame boala copii, vaduv...etc....cum ati vedea oferta primarului? Primarul are nevoie sa angajeze oameni in comuna, se platesc taxe, actiunea a fost auditata....Bucurati-va de ce aveti ca va aude Dumnezeu, in fata calculatorului!
Am exagerat...imi pare rau! Sunt convins ca o sa intelegeti! Cu respect, Silvian

#26
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,530
  • Înscris: 02.09.2006

View Posttoto_riina, on 05 martie 2016 - 17:48, said:

Sa ne dea, sa ne faca...aoleoo...cu asa generatie la mana intinsa nu mai pupam noi pensie!Posted Image

pai de scris pe forumuri posibil sa nu primiti pensie, pensia este pentru cei care au servici si platesc contributii la stat ceea ce se pare ca nu este cazul dv.

#27
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Silvio, te certi singura. Ti-ai incurcat clonele.

#28
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,618
  • Înscris: 13.06.2004
Casele alea oricum rămâneau goale. Dar nu cred că vor primi mâncare gratis.
Pentru unii e mai uşor traiul la ţară.

#29
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

Quote

In ce lume traiti dumneavoastra?
in lumea in care toata "lumea" fuge de mediul rural si pe buna dreptate!!! si se ingrămadeste la oras!
spre un trai mai usor si mai confortabil!

Quote

Oameni isi traiesc viata in sistemul de valori propriu
exact!... unii chiar de nonvalori!

le prevad un viitor fericit!

Edited by Nero-d, 06 March 2016 - 04:14.


#30
silviannetw

silviannetw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 31.05.2015

View PostFriskey, on 05 martie 2016 - 22:15, said:

Silvio, te certi singura. Ti-ai incurcat clonele.
Te inseli..te asigur...chiar imi pasa, Silvian

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate