Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 

Cafenea Imobiliara - Colaps Imobiliar in Romania...

* * * * - 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
28522 replies to this topic

#26209
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 04.09.2008

 mihaigerard, on 20 mai 2019 - 12:59, said:

Bucureşti: cel puţin 26 de noi clădiri de birouri pentru 50.000 de corporatişti vor fi construite până în 2021.

Din care aprox 33% ca suprafata mp e in zona Poli - Grozavesti - Sema.

#26210
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Din punct de vedere profesional, mi se par mai interesante zone ca Victoriei, Romana, Barbu Vacarescu, Expozitiei. Sunt curios ce firme inchiriaza spatii acolo.

Edited by mihaigerard, 20 May 2019 - 13:11.


#26211
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018
Toti cauta cladiri clasa A cu suficiente locuri de parcare, prin centru nu se prea mai gasesc.

#26212
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Ma cam indoiesc, beneficiarii nu prea sunt interesati de locuri de parcare pentru angajati, cu exceptia flotei de vanzari si a managementului. Daca o fi o obligatie legala, se prea poate sa se chinuie cineva sa le faca; sigur angajatii nu vor beneficia de ele decat in mica masura. La birourile AFI sunt locuri de parcare? NU ma refer la Mall. :))))

#26213
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018
Eu iti spun care sunt criteriile companiilor, calitatea birourilor cantareste mult in decizia de angajare pentru multi din generatia tanara. In plus daca esti o firma care angajeaza oameni de o anumita calitate sau nivel o sa fii interesata de locuri de parcare pentru ca astia cam au masini si locul de parcare e criteriu eliminatoriu pentru multi.
Apoi nu numai angajatii au nevoie de parcare, si clientii au.

#26214
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Sa lasam teoriile, ca sunt frumoase asa cand le ascultam la radio. Eu te intreb ce procent din angajati primesc parcare de la firma? In zona Aurel Vlaicu, unde sunt atatea birouri, sub 30% din angajati au loc de parcare platit de firma. Posted Image
Parcarea nu este un criteriu primordial pentru companii, mai degraba proximitatea fata de metrou.
Calitate ca statut profesional, da; calitate ca profesionalism, nu.

Edited by mihaigerard, 20 May 2019 - 14:00.


#26215
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La compania mea au taiat multe masini, apropo.
Pe mine m-au pus sa fac memo semnat pana la nivel de ceo ca vreau in continuare sa îmi folosesc mașina proprie... Strang astia din toate bugetele.

Ei nu stiu ca e crestere economica asa cum a zis dl muiedragnea

#26216
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Am cativa colegi care platesc 500 de lei/luna la Promenada pentru parcare. Altii isi cauta la zona limitrofa Alexandru Serbanescu, la noroc. Cam asta e treaba cu parcarile pentru angajati.

Edited by mihaigerard, 20 May 2019 - 14:19.


#26217
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am o întrebare... Daca azi Dragnea primeste 3.exe se duce la bulau diseară?

#26218
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 MembruAnonim, on 20 mai 2019 - 14:04, said:

La compania mea au taiat multe masini, apropo.
Pe mine m-au pus sa fac memo semnat pana la nivel de ceo ca vreau in continuare sa îmi folosesc mașina proprie... Strang astia din toate bugetele.

Ei nu stiu ca e crestere economica asa cum a zis dl muiedragnea
Daca sunteti pe minus...

Firma la care lucrez a cumparat anul asta sute de masini (in leasing financiar pe un an).

Edited by MembruAnonim, 20 May 2019 - 14:33.


#26219
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

 MembruAnonim, on 20 mai 2019 - 14:25, said:

Am o întrebare... Daca azi Dragnea primeste 3.exe se duce la bulau diseară?

"Judecătorii au respins cererile avocaților de sesizare a CCR pe două excepții de neconstitutionalitate. A fost respinsă și solicitarea apărătorilor, de amânare până în 5 iunie. Au loc pledoariile finale, ceea ce înseamnă că este ultimul termen al procesului."
Toate elicopterele sa fie consemnate la sol, dna Carmen!Posted Image

Edited by mihaigerard, 20 May 2019 - 14:41.


#26220
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018
Nu e teorie, eu iti spun pe ce criterii si-au ales sediile firmele pe la care am lucrat eu, niciuna nu s-ar muta vreodata intr-o cladire care nu e clasa A.
Locurile de parcare pot fi si ele foarte importante in functie de specificul firmei, Microsoft de exemplu a plecat din Victoriei la Piata Presei fix din motivul asta - si nu au o problema ca nu au metrou langa.
Dar birouri clasa A e conditia esentiala pentru orice firma care se respecta cat de cat - asta sau vile prin centru daca esti firma de avocatura sau ceva boutique de consultanta, astea sunt oricum prezente discrete.

#26221
greywolfact

greywolfact

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 04.09.2008

 mihaigerard, on 20 mai 2019 - 13:10, said:

Din punct de vedere profesional, mi se par mai interesante zone ca Victoriei, Romana, Barbu Vacarescu, Expozitiei. Sunt curios ce firme inchiriaza spatii acolo.

De ce ti se par mai interesante profesional ? Ca au bani de chirie mai mare ptr birou ?

#26222
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 MembruAnonim, on 20 mai 2019 - 14:33, said:


Daca sunteti pe minus...

Firma la care lucrez a cumparat anul asta sute de masini (in leasing financiar pe un an).

Firma la care lucrez tocmai le a schimbat maisinile cu flota noua iar seful nostru si a luat q8 dar asta se pare ca nu ii bucura pe colegi ca eu sa vin cu x4 la munca... Acum naiba stie. Deci nu asta e de fapt ideea :)

#26223
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Nu îmi place politehnica. Zona este extrem de aglomerată, nu prea ai opțiuni de masă și de relaxare. Mall-ul nu se încadrează, după părerea mea. Cu metroul ești și departe de linia care leagă centrul de herăstrău, șamd. Ai 2 parcuri de la sud la nord. Pe linia aia ai 1, la mama dracu fata de politehnica. Da, e gradina botanica în zonă.
Asta nu înseamnă că exclud sa lucrez vreodată acolo.

Edited by mihaigerard, 20 May 2019 - 15:31.


#26224
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,632
  • Înscris: 06.03.2005
Mie tocmai Mall-u si imprejurimile imi par cea mai variata oferta de masa, cu obiectia ca este intradevar aglomerat la orele de masa si ca nu au mici.Este parcul Grozavesti inainte de Gradina Botanica la intersectia de la Apaca.

#26225
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
La Mall mănânci prost și scunp, mai prost decât la cantinele alea făcute pentru spatiile de birouri. Părerea mea.
Ai pizza hut(pe bune?) și câteva cantine de împinge tava cu mâncare românească sau turcească . Ulei cu varietăți de legume și carne.

Am găsit o singură poza pe net cu parcul grozavesti în care sunt câțiva copaci.

Edited by mihaigerard, 20 May 2019 - 15:46.


#26226
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018
Ai fost la pranz la Promenada sa vezi cum e? Arhiplin. Sau chiar si la Ikea? Lumea vrea fast food in pauza de masa din motive evidente.
Cat despre parc, cine naiba iese in pauza de pranz in parc? Sau in general in parc, daca nu esti pensionar sau ai de impins un carut cu copil sau nu ai varsta legala pentru a bea la o terasa, dar asta e deja alta discutie.

Edited by nnestor, 20 May 2019 - 16:01.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate