Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Cafenea Imobiliara - Colaps Imobiliar in Romania...

* * * * - 13 votes
  • This topic is locked This topic is locked
28522 replies to this topic

#26191
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postalexandrinabob, on 17 mai 2019 - 16:01, said:

Acu, daca vrei bogatie incearca la Nisa in sezon. nici nu exista oferta in agentiile din RO. Posted Image

Incearca sa afli cam cat e un apartament peacolo, Creta este una dintre insulele scumpe la ei.
In Leftkada o garsoniera departe de plaja, dar in oras, era cam 25kE, ceea ce mi se are oky, daca vrei sa te retragi la pensie.


La Turci nu am fost niciodata. Dar all inclusive la greci e un pacat mortal.
Glumesc, anul trecut a fost acceptabil, adica pe Creta.

Nu prea le au cu all inclusive, multe sunt doar cu mic dejun sau demipensiune. Dar la cate restaurante sunt in jur e pacat sa irosesti timpul

Ada cum am zis, Grecia e pe lista mea pt insule si o sa le evitam la anul. O sa mergem mai la sud sa fie cu adevărat cald in mai. Sa avem 30+grade.

All inclusive e chiar f bun pt noi, vara mergem acasa in Bulgaria si avem timp sa mâncam tot ce vrem la niste bodegi cu mancare f buna si preturi de liliputani :) si mare buna si nisip fin si cazare intr-un aprt mic dar facut pe gustul nostru cu 2 dormitoare si piscine si tot... Pe măsură ce vizitez tarile imi dau seama ce norocos am fost ca am luat acel aprt.

Aici intradevar avem 3 piscine pt astia mici, 2 kids club, locuri de joaca, mese cu toate porcăriile pe care le mananca ei... Am fost cu ei la acvarium si ala mic a tipat tot drumul ca vrea sa vada octopus... Si aia nu aveau decat meduze. Apoi i-am dus la knossosla cel mai vechi palat din europa si ce sa vezi, cei mai interesanti au fost paunii din curte. Desi am platit si muzeul nu am mai ajunsa el ca ne-am oprit la o shaormerie locala sa isi ia sandvișuri... Am convins-o pe sotie cu acest drum ca inca nu sunt pregătiți pt we breakurile noastre muzeo-culinar-alergatoare... Sa mai creasca. Asa ca acum stam si ne contram pe ce hotel sa luam la bari si daca sa mai facem 1 sau 2 we btrakuri vara asta. Eu zic 2... Ma gândesc serios cand ma intorc sa imi iau si masina vietii decap si sa o testam poate pana in croatia?...

Apropo as vrea sa o duc pe soție la nisa, o sa ii placa acolo mult de tot. Si mie imi place... Imi place tot. Poate gasim niste bilete ieftine prin septembrie...


#26192
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018

View Postmihaigerard, on 17 mai 2019 - 18:01, said:

Agentia te baga gramada cu altii la niste hoteluri de calitate indoielnica in destinatii so-so. Altfel, intotdeauna vei iesi mai bine si mai ieftin pe cont propriu, daca esti atent.
Banuiesc ca toata lumea vrea ce e mai bun pentru el. Comparativ, vezi cat ia pascu pana in japonia cu grupul prin agentie. 4k, scurt. Eu zic ca un baiat destept iese mai bine pe cont propriu.

Pentru circuite da, asa e, dar pentru sejururi in anumite destinatii de masa nu ai cum, nu poti sa bati la pret un charter in Egipt sau in Dominicana sau in Cuba sau in Maldive care pe langa avion mai ieftin mai are si super preturi negociate cu hotelurile.
Eu zic ca Pascu ala e de fapt cel mai destept, se plimba practic pe banii celorlalti :)

Edited by nnestor, 17 May 2019 - 19:54.


#26193
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Exista charter pentru Maldive sau Cuba?
Sunt bilete la promoție la mai toate liniile care au zboruri pana acolo.

#26194
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018
Exista din vestul Europei, de fapt sunt multi romani care pleaca spre destinatiile astea prin pachete luate prin Tui sau alte agentii mari cu plecari din Madrid sau Frankfurt. Daca vrei sa stai o saptamana sau doua pe o plaja pe acolo e destul de greu sa bati o agentie la pret sau daca o faci economisesti 2-300 de euro pe care ii platesti oricum pe cate o noapte pe un hotel de tranzit sau pe o escala de 16 ore pe undeva.
Acum vreo cativa ani am facut un tur mai lung prin Egipt si am zis sa stam totusi si o saptamana pe la plaja in Hurghada iar pana la urma am cumparat un pachet de la o agentie de aici si le-am spus ca nu o sa folosim zborurile si am iesit mai ieftin decat rezervand direct la hotelul respectiv. Am facut si schema inversa cand am fost in Creta, a fost mai ieftin sa cumpar cel mai ieftin pachet de charter plus avion de la agentie pentru ca era mai ieftin decat sa zbor acolo pe cont propriu, apoi am stat unde am vrut eu.

Edited by nnestor, 17 May 2019 - 20:04.


#26195
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Din vest e posibil sa fie. Personal, evit agențiile pentru ca sunt scumpe pentru ce oferă și oferta lor de cazare  e relativ limitată.

Edited by mihaigerard, 17 May 2019 - 20:02.


#26196
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmihaigerard, on 17 mai 2019 - 20:02, said:

Din vest e posibil sa fie. Personal, evit agențiile pentru ca sunt scumpe pentru ce oferă și oferta lor de cazare  e relativ limitată.

Dupa ce ai facut vreo 3-4 sejururi cu booking si cu accorhotels primesti tot felul de discounturi cand li se pare lor ca nu si-au facut plinul. De ex eu am primit 15% discount genius si aveau nu stiu ce promotie in ziua aia si am luat in prima linie la mare un fel de apartament la 1200 euro,altfel pretul plin vreo 1800 si ceva. Plus am luat biletele in zilele cand au lansat cursa, etc etc.
Si asa ajung la 2500 euro, altfel te duci cu agenția, 4000 euro si nu iti bati capul.

In trecut am fost si eu tot cu tui, luat din bulgaria :) dar au cam marit preturile

#26197
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

View PostMembruAnonim, on 17 mai 2019 - 18:25, said:



Ada cum am zis, Grecia e pe lista mea pt insule si o sa le evitam la anul. O sa mergem mai la sud sa fie cu adevărat cald in mai. Sa avem 30+grade.

All inclusive e chiar f bun pt noi, vara mergem acasa in Bulgaria si avem timp sa mâncam tot ce vrem la niste bodegi cu mancare f buna si preturi de liliputani :) si mare buna si nisip fin si cazare intr-un aprt mic dar facut pe gustul nostru cu 2 dormitoare si piscine si tot... Pe măsură ce vizitez tarile imi dau seama ce norocos am fost ca am luat acel aprt.

Aici intradevar avem 3 piscine pt astia mici, 2 kids club, locuri de joaca, mese cu toate porcăriile pe care le mananca ei... Am fost cu ei la acvarium si ala mic a tipat tot drumul ca vrea sa vada octopus... Si aia nu aveau decat meduze. Apoi i-am dus la knossosla cel mai vechi palat din europa si ce sa vezi, cei mai interesanti au fost paunii din curte. Desi am platit si muzeul nu am mai ajunsa el ca ne-am oprit la o shaormerie locala sa isi ia sandvișuri... Am convins-o pe sotie cu acest drum ca inca nu sunt pregătiți pt we breakurile noastre muzeo-culinar-alergatoare... Sa mai creasca. Asa ca acum stam si ne contram pe ce hotel sa luam la bari si daca sa mai facem 1 sau 2 we btrakuri vara asta. Eu zic 2... Ma gândesc serios cand ma intorc sa imi iau si masina vietii decap si sa o testam poate pana in croatia?...

Apropo as vrea sa o duc pe soție la nisa, o sa ii placa acolo mult de tot. Si mie imi place... Imi place tot. Poate gasim niste bilete ieftine prin septembrie...
E frumoasa nisa.. eu am fost la sfârșit de Septembrie , început de Octombrie.. cald bine, chiar am făcut și baie..
Poate o sa râdeți, dar cel mai mult M au impresionat iahturile😂😂
La soare te puteai uita, dar la iahturi ba😂😂


#26198
a_mada21

a_mada21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 11.02.2009
n ati fost in st tropez sau monaco..

#26199
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Nisa...locul unde daca vrei sa faci plaja trebuie să îți intre o piatră in c..
O fi frumoasă Nisa dar asta nu e destinație pentru plajă..

Edited by Marius19891989, 18 May 2019 - 08:05.


#26200
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,775
  • Înscris: 21.06.2016
Daca prin plaja te referi la mersul cu un cerasaf si stat in soare sa te coci, nu cred ca se mai faci asa ceva de zeci de ani.
Sau...?

#26201
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Din cate stiu eu in Nisa nu sunt sezlonguri,sau nu erau acum 4 ani.

#26202
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018
Lasa-l ca asta e felul lui de a face pe interesantul, ca nu e ca si cum el nu ar sti ca in California nu exista nicaieri sezlonguri pe plaja, toata lumea vine cu cearsafuri si scaune si umbrele si lazi frigorifice dupa ei ca nici macar baruri si terase nu exista pe plaja...

Edited by nnestor, 18 May 2019 - 09:46.


#26203
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postnnestor, on 18 mai 2019 - 09:44, said:

Lasa-l ca asta e felul lui de a face pe interesantul, ca nu e ca si cum el nu ar sti ca in California nu exista nicaieri sezlonguri pe plaja, toata lumea vine cu cearsafuri si scaune si umbrele si lazi frigorifice dupa ei ca nici macar baruri si terase nu exista pe plaja...

La intrarea pe plaja in miami/south beach era un pomelnic de reguli care incepea ceva de genul...  Pe aceadta plaja este permis orice si apoi urma un dreptunghi fr 2*3 m cu reguli. Fara Bautura, fara harrassment, fara fara...

Da plaja avea cam 100 m latime, dupa care era locul pe unde treceau masinile alea de plaja si abia dupa puteai sa iti pui cearșaful care cum zice nistor era obligatoriu.

#26204
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

View PostMarius19891989, on 18 mai 2019 - 09:27, said:

Din cate stiu eu in Nisa nu sunt sezlonguri,sau nu erau acum 4 ani.
Nu erau nici inainte, nu sunt nici acum

#26205
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMarius19891989, on 18 mai 2019 - 09:27, said:

Din cate stiu eu in Nisa nu sunt sezlonguri,sau nu erau acum 4 ani.

Am stat si in monaco o săptămână la un targ la un hotel chiar pe plaja. Trebuie sa ai cash consistent sa te simti acolo bine. Cazarea pe noaa
pte era 799 euro pe camera ... Nu mai stiu alte preturi. Ideea e ca mi a placut nisa sa te duci sa stai 3-4 nopti la negresco, sa bei o cafea acolo si apoi sa treci drumul pe plaja... Mi se pare super ideea sa o fac cu sotia

Edited by MembruAnonim, 18 May 2019 - 10:09.


#26206
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ii ziceam si lui figo. Azi am urat in birou #muiepsd cand am platit scoala copiilor

#26207
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
București: cel puțin 26 de noi clădiri de birouri pentru 50.000 de corporatiști vor fi construite până în 2021.

Attached Files



#26208
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E de bine asta... Cati mai multi batatori la taste vor fi in viitor.
Si ei au nevoie de cazare :)
Ii așteptăm cu drag:)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate