Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Mâncatul este viciul meu, ce să fac ?

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#37
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009
hmm, ce ar fi sa incepi prin... a nu mai manca atat de mult?? da, nu o sa te simti satula. da, e naspa. dar altfel nu poti slabi. si o poti lua treptat. probabil nu o sa intorci capete la costinesti la vara, dar la anul...
cam cate kcal bagi in tine pe zi?

#38
bayer

bayer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 12.02.2014
Chirurgie bariatrica. Asta daca reusesti sa convingi doctorii.

#39
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Acum nu stiu , daca arati ca in poza din partea dreapta nu se poate spune ca esti grasa . Problema va fi dupa o sarcina . Si din   bucatica bunuta de acolo din pacate dupa o nastere te vei duce lejer in  acea extrema de care pe buna dreptate incepi sa te ingrijorezi . Dar no , mai e poate pana atunci si te pui pe treaba cu  ceva sport , mese regulate ,fara dulciuri ,zahar si grasimi . Ptiu ,parca-s televizorul la reclame ! Posted Image

#40
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View PostKnifey, on 14 februarie 2016 - 17:43, said:

Da, mersi! Dar nu este așa de simplu: asta este problema. La mine este stricat butonul ”stop”.

View Postbaliosss, on 14 februarie 2016 - 17:46, said:

Gaseste-ti un handralau sa il repare. Posted Image
@"Cutitaso" , ieri am dat unei bloggerite niste sfaturi destul de realiste si fara prea multe "perdele", asculta de 'baliosss', niste "examene orale si anale" o sa te ajute sa slabesti de numa, numa, o sa fi ca un fus :naughty: insa doar daca te f... :excl: !

#41
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Fa sport si fa-ti niste analize la stomac. E posibil sa ai hiperaciditate si de aceea senzatia ca ai vrea sa mananci tot timpul. Renunta la bauturi carbogazoase ori acidulate si la mancarea iute sau acra. E buna ideea cu semintele de chia care ti-a fost data.

#42
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

View PostAntitheft, on 14 februarie 2016 - 18:26, said:

E barbat, parerea mea. O femeie are treaba la cratita nu sa deschida topice pe spftpedia.

Stii tu la 14 ani ce e barbatul si ce e femeia ?  Nu ai vazut ce bulane are in poza ? Ce barbat ai vazut tu cu asa picioare si pipt ? Piept , pardon  ! Posted Image

#43
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,944
  • Înscris: 20.10.2015
Knifey, o luam metodic.

Ce iti place sa mananci?
Scrie-ti poftele, e clar ca nu orice
Dar nu veni cu generalitati: "dulciuri", IDENTIFICA ceea ce poftesti si nu reusesti sa stai pe scaun de dorul respectivei mancari

#44
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Aia din dreapta ! Posted Image

#45
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Poza asta [ http://41.media.tumblr.com/0002b2dc9fcf1a86564cc7ce4947b8ff/tumblr_n8p5vgRBhT1r7f7p9o1_500.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]




Asa-i ca acum regreti comentariile facute? Posted Image

#46
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Poza asta . E sexi si rea  ,antifurtule ! Posted ImageAttached File  grasa.png   283.81K   13 downloads

#47
Knifey

Knifey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 17.06.2015

View PostAntitheft, on 14 februarie 2016 - 18:26, said:

O femeie are treaba la cratita

Și probabil maică-ta este singura femeie care te iubește ;)

#48
Knifey

Knifey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 17.06.2015

View PostAntitheft, on 14 februarie 2016 - 18:55, said:

Hai sa nu ne atacam acum. Pune poza cu tine.
Tu parcă ai zis că pleci de pe acest topic. Oricum nu ai contribuit cu nimic, deci valea Posted Image

View PostFreddy12, on 14 februarie 2016 - 18:32, said:

Fa sport si fa-ti niste analize la stomac. E posibil sa ai hiperaciditate si de aceea senzatia ca ai vrea sa mananci tot timpul. Renunta la bauturi carbogazoase ori acidulate si la mancarea iute sau acra. E buna ideea cu semintele de chia care ti-a fost data.
Da ,poate. Oricum mă duc să îmi fac examene endocrinologice săpt.viitoare.

View PostTsunnnami, on 14 februarie 2016 - 18:33, said:

Knifey, o luam metodic.

Ce iti place sa mananci?
Scrie-ti poftele, e clar ca nu orice
Dar nu veni cu generalitati: "dulciuri", IDENTIFICA ceea ce poftesti si nu reusesti sa stai pe scaun de dorul respectivei mancari
Orez cu lapte, iaurturi cu fructe, piurde castane, cam astea.
Dar la cantitate sunt probleme : la orez cu lapte pot să bag un castron întreg într-o singură seară. La iaurt cu fructe, pot mânca și 600 de grame ( mai ales dacă bag orezul în el, mmmm ce bun ) , haha, da , scârbos, știu, dar ador să fac chestiile astea.

Edited by Knifey, 14 February 2016 - 19:08.


#49
Knifey

Knifey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 17.06.2015

View PostAntitheft, on 14 februarie 2016 - 19:08, said:

Cate kile pe zi?
Nu știu, poate le numeri tu, te chem când ajung în WC , și poți să vii să analizezi conținutul.

#50
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016


View PostKnifey, on 14 februarie 2016 - 18:59, said:

Tu parcă ai zis că pleci de pe acest topic. Oricum nu ai contribuit cu nimic, deci valea Posted Image


Da ,poate. Oricum mă duc să îmi fac examene endocrinologice săpt.viitoare.


Orez cu lapte, iaurturi cu fructe, piurde castane, cam astea.
Dar la cantitate sunt probleme : la orez cu lapte pot să bag un castron întreg într-o singură seară. La iaurt cu fructe, pot mânca și 600 de grame ( mai ales dacă bag orezul în el, mmmm ce bun ) , haha, da , scârbos, știu, dar ador să fac chestiile astea.

Orezul cu lapte si piureul de castante nu stiu, dar iaurturile sigur nu ingrasa.

#51
Knifey

Knifey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 17.06.2015

View Postbaliosss, on 14 februarie 2016 - 19:10, said:

Orezul cu lapte si piureul de castante nu stiu, dar iaurturile sigur nu ingrasa.
Un iaurt este 125 kcal, deci 6x125 este destul de mult, crede-mă, pentru ceea ce vine numai din iaurt, dar pe lângă iaurt mai mănânc, îți dai seama, de obicei pun și banane în iaurt :D

În fine, dacă nu mă pot potoli, voi ajunge un elefant mare, deci va trebui să iau o decizie și cam asta este .

#52
LAURENTIUMAR

LAURENTIUMAR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.02.2013
Chiar interesant subiectu' asta.Si eu sunt la fel ca tine d'soara doar ca eu,am ambitie si daca imi propun sa nu mananc,nu mananc,chiar daca imi este foame! :))) Este greu,dar nah,asta e.Cand imi este foame,ma culc,si gata :)))

#53
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Mincatul asta in exces acopera o problema care te apasa de multe vreme, un psiholog o gaseste . Este ceva de genul rosul unghiilor care arata lipsa de incredere in tine .
Obseva atenta cind ai chef sa maninci : la nervi, din plictiseala etc si cauta un psiholog bun caruia sa i te confesezi .
Mincatul in exces ala troaca porcului este un chin pentru organism iar peste putin timp vor aparea frustrarile sexuale "de ce aia are si eu nu am" "de ce aia poate si eu nu pot" , problemele in timp se agraveaza si sunt tot mai greu de rezolvat.

#54
Egosoette

Egosoette

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 28.12.2015

View Postbaliosss, on 14 februarie 2016 - 19:10, said:

Orezul cu lapte si piureul de castante nu stiu, dar iaurturile sigur nu ingrasa.

Ei, nu. Alea cu fructe contin (destul de mult) zahar.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate