Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

Ce zone din Bucuresti?

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
nalgani

nalgani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 21.06.2006

View Postretele, on 05 februarie 2016 - 16:11, said:

Cel mai bun raport eu îl văd la zona dintre Kiseleff și Floreasca, fără să fie una de lux, e ok din multe puncte de vedere.

De curiozitate , cand te-ai uitat ultima data peste niste preturi cu casele din zona?

Intre Kiseleff si Floreasca e Calea Dorobantilor si Aviatorilor , cu putina ingaduinta bagam si Primaverii acolo. Deschide un site de imobiliare si sa vezi ce ok sunt preturile.

#20
dell99

dell99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.09.2008
Evident ca depinde de zona in care ai serviciul, si cat de repede iesi si intri in acel cartier spre zonele de interes. Mie cand am cautat apartament mi s-a parut interesanta zona Vatra Luminoasa - Piata Muncii. Parcuri aproape, intri iesi spre centru destul de repede, restaurante...

#21
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

View Postnalgani, on 05 februarie 2016 - 16:25, said:

De curiozitate , cand te-ai uitat ultima data peste niste preturi cu casele din zona?

Intre Kiseleff si Floreasca e Calea Dorobantilor si Aviatorilor , cu putina ingaduinta bagam si Primaverii acolo. Deschide un site de imobiliare si sa vezi ce ok sunt preturile.

Vorbeam de raport, nu de prețuri.

#22
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Iancului.

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postfigo1988, on 05 februarie 2016 - 14:32, said:

Plecand de la asta, ce zone din Bucuresti considerati ca au cel mai bun raport calitate/pret? Va rog si cu argumente. Imi dau seama ca depinde de situatia fiecaruia, dar cred ca toata lumea accepta vechimea si stare blocului, infrastructura, locuri de parcare, spatiile verzi etc, ca fiind avantaje universale. De asemenea, zonele ne-accesibile muritorilor de rand, sa zicem peste 1500 eur/mp, ar trebui excluse.


E greu sa faci asa ceva la nivel macro. pentru ca: 1) sunt locatii la nivel de bloc/cvartal in cartiere naspa unde poti trai in niste situatii foarte favorabile si sunt cartiere bune cu blocuri defavorabile 2) fiecare om are un sistem diferit de valori si un sistem diferit de locatii unde trebuie sa ajunga la nivel de zi/saptamana/luna/an. 3) oamenii au bugete diferite si pana la urma totul se reduce la bani.

Uite, mie personal imi place Calea Vacaresti/Pridvorului. indeosebi strada Costache Stamate si blocurile turn construite in `85(poza), dar nu locuiesc acolo si nu m-as muta acolo pentru ca e departe de locul de munca/zona mea de interes si solul e cel mai prost din Bucuresti.

View Postmihaigerard, on 05 februarie 2016 - 20:16, said:

Iancului.

groaznic. aceasi senzatie de canion ca in militari:

Edited by MembruAnonim, 05 February 2016 - 20:28.


#24
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Evident ca multi vor fi atrasi de zona in care locuiesc/in care au copilarit.

Referitor la Decebal - Unirii, buna observatie cu etniile. Eu am acum vedere pe spate si stau la 12, deci nu am vreo treaba cu ei, dar de fiecare data cand vin vara tarziu si parchez in fata, vad un numar de ... stransi pe bancile lui Negoita (doamne, ce primar idiot). La fel si tampenia cu marmura aia visinie de pe jos pe care au incercat sa o dreaga cu plasturi abrazivi...

In rest, n-am cum sa ma plang de magazine. 2 minute pe jos pana la Carrefour express, 10 minute pana la Mega Image mare si tot vreo 10 minute pana la Mall Vitan. Chiar nu sunt probleme din punctul asta de vedere. Nici cu parcarea nu am probleme, gasesc lejer loc fie in rond, fie in spate, fie pe bretelele nou-construite. Asta seara.

#25
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011

View Postmihaigerard, on 05 februarie 2016 - 20:16, said:

Iancului.
Pentru Calif :)

E normal sa fii atras de zona in care ai copilarit, ai o gramada de amintiri.

#26
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostImperathor, on 05 februarie 2016 - 15:00, said:

Sunt doar niste zone cu locuinte supraevaluate!
Gresit!  Nu e nimic supraevaluat! Astea sunt pretulile pietii.  Daca 1mp costa 10.000 euro in Barcelona sau in GangNam, cum e?

Raportul calitate-pret, invocat de initiator, nu-si are rostul aici, el se refera la niste produse, care nu tin seama de locatie!

#27
alextz

alextz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 05.05.2002
.

Edited by alextz, 06 February 2016 - 11:35.


#28
Ephesos

Ephesos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 31.01.2011

View PostQuantum, on 06 februarie 2016 - 11:13, said:

Gresit!  Nu e nimic supraevaluat! Astea sunt pretulile pietii.  Daca 1mp costa 10.000 euro in Barcelona sau in GangNam, cum e?

Raportul calitate-pret, invocat de initiator, nu-si are rostul aici, el se refera la niste produse, care nu tin seama de locatie!

O piata cu preturi supraevaluate, finantata de credit si stat, cu lichiditate scazuta :).
Imi place bulevardul aviatorilor, dar imi permit cel mult un apartament intr-o casa din zona.

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Kiseleff. Apoi Cotroceni. Apoi primăverii... Apoi capitale... Apoi zona Dacia-Eminescu.

Accept in donatie orice vila de acolo :)

Edited by MembruAnonim, 06 February 2016 - 20:00.


#30
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View PostKelCooper, on 06 februarie 2016 - 00:40, said:


Pentru Calif :)

E normal sa fii atras de zona in care ai copilarit, ai o gramada de amintiri.

Eu am copilărit pe alte meleaguri. :)
Am zis de Iancului prin prisma stradutelor din spatele Șoselei Mihai Bravu care mi se par o alegere bună din punctul de vedere al proximitatii față de majoritatea chestiilor esențiale.
Am mai stat și în Titan/Balta Albă dar făceam o eternitate cu metroul până la serviciu iar pasajul de la Unirii era pur și simplu groaznic în orele cu trafic intens.

Edited by mihaigerard, 07 February 2016 - 00:10.


#31
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostEphesos, on 06 februarie 2016 - 14:21, said:

Imi place bulevardul aviatorilor, dar imi permit cel mult un apartament intr-o casa din zona.
Sunt mai multe afaceri care merg bine azi. Locatiile speciale/bune/elitiste sunt scumpe, nu supraevaluate.

Mergand odata prin Chelsea (un sat din zona folclorica Londra), mi-a placut o casa si i-am spus asta partenerului meu strain cu care mergeam.
El mi-a zis ca, pentru a o avea, trebuie sa dau 2-3 capodopere, asta in conditiile in care el stia ca eu am semnat contracte pe valori foarte mari - pentru altii insa.

Concluzia: daca vrei mai mult de un apartament in Bd. Aviatorilor, contribuie cu ceva capodopere... :).

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostQuantum, on 07 februarie 2016 - 14:42, said:

Concluzia: daca vrei mai mult de un apartament in Bd. Aviatorilor, contribuie cu ceva capodopere... Posted Image.
in romania e de ajuns un singur contract cu statul.

#33
cata009

cata009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 29.01.2008
Iancului - Vatra Luminoasa

cei care nu au habar ..sa nu comenteze, mai intai sa faca o vizita si dupa ..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate