Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

LG G5

- - - - -
  • Please log in to reply
1007 replies to this topic

#901
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Am luat incarcatorul "original" de la gsmnet, postat mai sus. E modelul MCS-H05ER facut de SUNLIN, cel pe care l-am primit cu telefonul este MCS-H05EP facut de PNTELECOM. Sincer, pare un fake, muchiile nu sunt finisate ca la cel din cutie, cablul intra greu, scrisul e mult mai labartat, logo-ul LG e mai ingrosat, vopseaua e mai inchisa.

Attached Files



#902
razec001

razec001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 28.06.2013
Salut,
Sunt noul posesor de Lg g5, am trecut de la iphone 6, am mai avut g3 inainte si am fost foarte multumit...fata de iphone 6 care este un telefon care te restrictioneaza foarte mult si care este inferior g5-ului.

Intrebarea mea este ce fel de folie aveti le telefon? Ma intereseaza sa fie completa sj sa nu ramana urme pe ea. Merci

#903
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Am cumparat (de la evomag, nu de la hoti) si varianta MCS-H05ED facuta de Dongdo, care arata identic cu incarcatorul cu care a venit telefonul (PNTelecom): fonturi, logo, culoarea vopselei, finisaje, etc. Dupa mine, produsul vandut de gsmnet este un fake. Nu l-am probat, pentru ca n-am avut chef de surprize.

#904
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,201
  • Înscris: 12.09.2013
Am posibilitatea sa iau de pe olx un g5  4gb ram cu 1300.Omu zice 0 ore functionare si garantie.Cred conform factura.Cum e ca pret?Sincer, ma încânta camera...

#905
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Dacă vrei să îl tii o perioadă este ok.
Prețul la LG scade foarte mult.
Totuși poți să negociezi puțin.


#906
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,201
  • Înscris: 12.09.2013
Pai vreau sa-l tin cam un an.Cam asa schimb telefonul.Despre negociat probabil, dar vreau sa ma asigur ca are garantie(in baza facturii probabil ) si ca nu e folosit.

#907
bogdan109

bogdan109

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 21.02.2007
Salutare!

Pentru doritori am extras fisierele media dintr-un soft de G6 ( Italy LG G6 LGH870 ITC (ITALY COMMON).

Attached Files


Edited by bogdan109, 15 May 2017 - 20:38.


#908
Silviu192313

Silviu192313

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.05.2017
Salut! Am achizitionat un LG G5 , toate bune si frumoase , telefonul merge bine si sunt multumit de el , dar a venit cu o problema.
Nu se incarca decat cu ecranul deschis.Daca incerc sa inchid ecranul,practic sa il blochez,telefonul imi prezinta ca am scos mufa si ecranul se redeschide automat,se incarca 5 secunde cat sta ecranul deschis,apoi iar apare problema cu cablul.
Am crezut initial ca problema este la cablul cu care-l incarc,problema frecventa de altfel,dar l-am schimbat si tot la fel face.
+Daca incerc sa il inchid cat timp este la incarcat,se deschide singur si iar apare problema ca am scos cablul.
Normal,telefonul trebuie sa se incarce 83% in 30 de minute sau ceva de genul,practic imi ia cateva ore sa il incarc lasandu-l cu ecranul deschis.

#909
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,824
  • Înscris: 07.06.2014
ce te retine sa-l returnezi? ori sa apelezi la garantie? nici nu m-as mai chinui cu el asa, ce sa mai zic de topic, garantie si atat. discutiile de aici ar fi de prisos.

Edited by Dany_Darke, 16 May 2017 - 23:17.


#910
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Telefonu e bestie cu qc 3.0

#911
primecata

primecata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 21.08.2014
Sunt unele serii cu problema asta la quickcharge leau fost inlicuite placa de baza...

#912
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
http://www.shopandro..._medium=content
Poate este cineva interesat.
Livrează și în România

#913
deyu23

deyu23

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 14.06.2016

View Posttakashi90, on 20 mai 2017 - 18:21, said:

http://www.shopandro..._medium=content
Poate este cineva interesat.
Livrează și în România


am gasit si eu . . . http://telefonultau....rice-ro#reviews

oare o fi adevarat ? Posted Image))))) mi-am pus si ochelarii ...vad bine ? nu vad bine ?\


si la EVOMAG e pretul super bun

https://www.evomag.r...iu-1748029.html

Edited by deyu23, 20 May 2017 - 19:04.


#914
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,992
  • Înscris: 28.07.2014
Da le naibii si fara astea telefonu face poze shukare

#915
Oculle

Oculle

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.02.2017
Salutare,
Am o problema la lg g5-ul meu...de la un timp, telefonul parca are lag...spre exemplu, deseori mi se intampla ca scrollat-ul nu mai merge atat de bine, merge greoi uneori...chiar in "pasi", alteori, telefonul parca apasa singur pe anumite zone ale ecranului. Tin sa mentionez ca l-am resetat l-am bagat in safe mod, unde mergea bine, i-am dat Factory Reset...si inca nu s-a rezolvat problema. Este varianta h860(dual sim), ceva sugestii?
Am golit ramii, am folosit/activat optiunea force gpu...din developer(asta am mai citit pe net), si nimic nu s-a schimbat, in schimb, daca blochez telefonul, totul revine la normal, insa o ia rapid de la capat cu scrolling-ul, etc.
A mai patit cineva ceva asemanator, sau...alte sugestii?
Multumesc anticipat!

Edited by Oculle, 21 May 2017 - 21:45.


#916
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Eu am observat un oarecare lag/o sacadare la scroll-ul rapid in Facebook dupa update-ul la 7, inainte nu avea. Dar eu am versiunea SE. Oricum nu e deranjant.

#917
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
Băieți sunteți mulțumiți de telefon?
Am găsit să il cumpăr nou, sigilat, versiunea pt America de Nord + LG vr 360 la 1200lei.
Este ok prețul?

#918
Oculle

Oculle

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.02.2017
La mine e destul de deranjant, deaorece, uneori ecranul nu mai raspunde la comenzi, in afara de butoanele de meniu, restul nu raspunde, insa, daca il blochez si il deblochez, revine la normal.
As vrea sa stiu daca a mai patit/auzit cineva de problema asta si daca da, cam care ar fi rezolvare
Multumesc!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate