Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

LG G5

- - - - -
  • Please log in to reply
1007 replies to this topic

#55
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,674
  • Înscris: 24.11.2015
Da, dar ar fi primul telefon complet metalic, cu baterie detasabila si un sistem nou de scoatere a bateriei. Imi place cum arata. Insa nu stiu cat de bine e finisat acel sistem. Nu stiu daca se scoate bateria din marginea de jos in care este fixata.
Oricum nu cred ca o sa arate asa, deoarece la G4 s-au straduit mult cu pielea aia naturala.

#56
PomeloO

PomeloO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 04.08.2011
sa speram

#57
RealZOD

RealZOD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 03.12.2013
În speranta că nu s-a mai postat, iată aici o poză de la evleaks cu G5 (ulterior stearsă de pe twitter)

[ http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160219/e48e23d7f950fe09865e57a98122db94.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by RealZOD, 20 February 2016 - 00:03.


#58
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
E un fel de Frankenstein al smartphone-urilor.

#59
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 30.01.2008
Mda, big bummer. With, daca făceau și partea de sus argintie ii durea?

Iar chestia cu 2 camere mi se pare bullshit, cine sta când face o poza sa se gândească oare vrea large Field of view or narrow. Din ce am înțeles Samsung a mers pe strategia care mie mi se părea la mintea cocosului un senzor cu pixeli mai mari și o apertura și mai mare, estimarea mea este ca S7 procesează de 2 ori mai multa lumina decit S6.

#60
Co5min

Co5min

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,260
  • Înscris: 02.12.2007
Urat cu spume. Și-au bătut joc de el.

#61
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Chiar oare asa o sa arate?
Concureaza la primul loc in categoria cel mai hidos telefon al anului.

#62
PomeloO

PomeloO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 04.08.2011

View Postkiario, on 20 februarie 2016 - 08:10, said:

Chiar oare asa o sa arate?
Concureaza la primul loc in categoria cel mai hidos telefon al anului.
nu cred ca o sa arate mai diferit de atat...pe forumuri lumea spune ca o sa arate mai bine dar ma insel ca asa o sa fie


#63
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,789
  • Înscris: 06.12.2006
Probabil ca asa o să arate. Toate pozele din ultima săptămână au fost identice cu cea de mai sus. Mai ales ca mai este o zi pana la lansare este destul de evident ca acesta va fi modelul prezentat.
Din păcate combinația de culori din poza de mai sus este una nefericită. Telefonul arătând urat cu spume. Dar probabil varianta pe negru o sa arate mai bine.
Lucru curios este la partea de sus, unde este difuzorul. Mi se pare ca este o distanta foarte mare intre ecran și marginea telefonului. La g3, g4 marginea  de sus este mult mai îngustă. La g5 marginea dacă este asa de mare și mai are și un ecran de 5.6 cum se zvoneste, va fi ditamai telefonul.

Personal sunt dezamăgit de acest design. Nu ma atrage deloc. Ca gusturi personale, am văzut în magazin noul Samsung  A5. Mi s-a părut un telefon foarte frumos și elegant. Ca dimensiune mi s-a părut ca este foarte bine proporționat pentru un telefon. Nici  mic, dar nici grosolan, nici patratos, dar nici prea rotunjit. Câțiva milimetri mai mic decât g4. Nu sunt fan Samsung sau alt brand, dar dacă g5 va avea acest design, în niciun caz nu-l voi cumpăra

Edited by tdan08, 20 February 2016 - 10:14.


#64
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Combinatia de culori de mai sus nu e cea mai fericita. Sa asteptam insa si celelalte variante.

#65
ZooMl3sS

ZooMl3sS

    Apple User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 16.07.2011
Eu inca sper ca nu e cel care va fi prezentat oficial. Altfel, si-au batut joc de seria G cu acest model..

#66
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,789
  • Înscris: 06.12.2006
Cred ca toată lumea spera acest lucru.... Vom vedea mâine seară...

#67
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Eu prefer să aștept lansarea oficială. Dar dacă rămâne cu acel design, spun pas. Mai aștept.....pană în toamnă să vedem urmașul lui V10. Momentan G3 face față cu brio la nevoile mele.

#68
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
LG G5 back panel for South Korean carrier LG Uplus leaks out - this is the real deal!

Sincer, nu stiu ce-i in capul lor.

[ http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/228772-thumb/LG-G5-LG-U-varaint-leaked.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#69
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Aoleu, si-au dat singuri la gioale.

#70
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Si intr-o nota mai pozitiva... LG G5's purported battery module packaging caught on camera

[ http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/228520-image/LG-G5-alleged-battery-module-leaks.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#71
kritponyte

kritponyte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 04.03.2014
La ce ora e prezentarea?

#72
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Mâine la ora 15.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate