Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

LG G5

- - - - -
  • Please log in to reply
1007 replies to this topic

#37
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008
Din ultimele poze http://www.androidce...ahead-unveiling, nu arata foarte apetisant G5, parca este din topor.

#38
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
E urat cu spume.

[ http://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/16/02/dubizzle-g5-s7-edge/-x150/gsmarena_006.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/16/02/dubizzle-g5-s7-edge/-x150/gsmarena_005.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#39
alesul

alesul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 18.05.2006
Mie mi se pare ca respecta tendinta actuala de design,carcasa metal,colturi rotunjite,amprenta cititor,margini inguste ca la g2,cred ca partea de jos este detasabila,daca este si subtire chiar mi se pare un terminal reusit!

#40
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008
Mda, se pare ca gusturile nu se discuta. Daca feeling-ul pe viu este ca și cum vad pozele alea, G4 este o frumusețe

#41
alesul

alesul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 18.05.2006
Cred ca este un prototip lasat intentionat "liber", si cred ca nu este 100% produsul final!
Si era clar ca va lua din nexus 5x parti de design ca si cititorul spate,lumea isi dorea materiale premium ceea ce nu a avut niciodata lg ,deci au bagat metal dar nu la modul HTC sau IPHONE,pentru a avea propria identitate,se dorea cititor de amprente aveau deja exemplul v10 si nexus5 cu cerculetul pe spate(care este prezent deja la cam toata productia din asia miui redmi note3,letv 1s etc) toti au fost multumiti de marimile ideale ale lui G2 si marginile inguste si rotunjite,deci se pare ca LG a tinut cont de doleantele propriilor clienti, se pare ca si partea de jos va fi detasabila deci vom avea slot de card si baterie detasabila,camera f buna,materiale premium,procesor potent...nu vad nici un minus sincer!

Edited by alesul, 16 February 2016 - 18:06.


#42
kritponyte

kritponyte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 04.03.2014
Anul asta și G5 și S7 par urate din leak-urile de pana acum.

#43
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
LG G5 pus la vânzare pe un site din Dubai; Îşi prezintă camera duală în fotografii hands-on

Eu sunt foarte interesat de LG G5, dar astept ziua lansarii, atunci vom vedea ce si cum. Pana atunci doar zvonuri. Dar fum fara foc......

#44
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012
Question: voi cumparati telefoane pentru aspect sau pentru ce pot face? Ca deja ma apuca rasul cand vad d-astea cu "e urat".

#45
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Ce naiv esti

#46
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
fiecare isi cumpara telefon functie de caietul propriu de sarcini, nu judecati.
g2ul din poze mi se parea urat, pana l am tinut in mana. same cu g3 si g4. g4 parca nu ma incanta colturile ascutite si ecranu usor curbat.
posesor de g2 si g3

#47
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006

 wolfmanro, on 16 februarie 2016 - 19:28, said:

Question: voi cumparati telefoane pentru aspect sau pentru ce pot face? Ca deja ma apuca rasul cand vad d-astea cu "e urat".

Cand cumpăr un telefon, televizor, masina, pantofi, mobila, șosete, etc, etc,  le cumpăr pentru un cumul de factori.... Aspect, funcționalitate, performanta, fiabilitate... Toți ne ghidam după aceste criterii când alegem un produs, indiferent de natura  lui.

#48
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
ps: ca fapt divers, P8 e frumusete de telefon. nu m-am putut impaca cu felul in care il simteam in mana si in buzunar. ziceam c vreau ceva super buzunarbil, am ajuns la g3, care e mai mare si mai ergonom mie
ca simetrie samd arata uratel g5, deci...ma numr printre cei multi

#49
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,625
  • Înscris: 14.10.2004
Refuz sa cred ca arata ca in pozele de mai sus.
Daca arata asa clar sunt batuti in cap si cum a zis colegul mai sus G4 este o frumusete in comparatie cu aratarea aia.

Sper din toata inima sa nu arate ca in acele poze.

Edited by xymzar, 16 February 2016 - 23:29.


#50
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 30.01.2008
Sincer mie V10 mi se pare foarte reușit ca și design marginile sus/jos sunt sensibil mai mici ca și la G4. Pt mine un G5 trebuia sa fie un V10 mai mic: super rezistent la șocuri (adica iei un telefon subțire și fain și îl pui în husa -  s-a dus dracului tot fun-ul), ecranasul ala mic always on,   softul camerei îmbunătățit și fingerprint sensor. Daca puneau și o camera cu pixeli mari 1.55 cum are Nexus 6p și cu obiectivul 1.8 era mai buna decât cea care o are G4, care este deja foarte buna pentru un telefon. Snapdragon 820 + 4gb ram și 32gb + slot SD. Asta era pt mine g5-ul perfect

#51
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
http://www.gsmarena....-news-16731.php

TOT mai aproape. Posted Image

#52
PomeloO

PomeloO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 04.08.2011
ce uratenie de telefon:))
http://www.gsmarena....-news-16737.php
G2,G3 si G4 arata de 100x mai bine ca asta..

#53
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Sper ca nu va arata asa :))
Mie si S7-le mi se pare mai urat ca S6 cu toate ca are obiectivul de la camera aproape la nivel cu, capacul de pe spate...

#54
Dan99999

Dan99999

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 01.11.2015
Daca o sa arate asa.. e clar ca nu prea o sa-l vanda :| arata oribil !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate