Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Banca Transilvania - opinii , pareri , impresii

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
10715 replies to this topic

#505
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Data viitoare completeaza asa la motiv: nu te

Edited by gumball3000, 24 December 2017 - 20:55.


#506
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,603
  • Înscris: 23.09.2017
"Nu te" ? Adica? Posted Image)

LE: data viitoare si ce o sa fac? O sa completez ceva ilogic, absurd care sa nu aiba legatura cu subiectul, gen: "Mi-a fost rau", "Am citit o carte", "A fost cutremur", "Vine sfarsitul lumii"

Edited by alex342, 25 December 2017 - 09:04.


#507
ashtefan

ashtefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 23.10.2006
Cred ca gumball vroia sa scrie "nu te f00te grija":)

#508
bstefandaniel1539

bstefandaniel1539

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.12.2017
Pentru a nu mai deschide alt topic: Am dat comanda pe un site si am ales sa platesc in avans prin ordin de plata.Am platit,transferul fiind normal(NU stiam ca trebuie sa am bani in cont ca sa fac ordinul de plata, respectiva doamna de la banca mi-a depus in contul meu-de elev/student-apoi in contul firmei.
Ideea ca firma are si ea cont in aceeasi banca.
Cat timp dureaza transferul?
Am facut asta azi la orele 10:30.
Multumesc.
PS. Pe ordinul de plata am tip transfer:normal(cel pe care l-am bifat eu) si urgent

#509
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
In mod normal, transferurile intra-bancare (in cadrul aceleiasi banci) se realizeaza instant.In orice caz, de la ora 10:30 si pana acum, cu siguranta banii au intrat in contul beneficiarului.

#510
bstefandaniel1539

bstefandaniel1539

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.12.2017
Multumesc.

#511
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,603
  • Înscris: 23.09.2017
Au cont economii lei? Ceva gen ING. Transferi cat vrei, scoti cati vrei, n-ai limita si nici comision administrare.

#512
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Cat mai e taxa la BT pentru Internet Banking?
Eu stiam de 1 leu/luna dar se pare ca iau vreo 5 lei/luna.S-a marit sau ce se intampla?
In 3 luni mi observ ca mi-au scazut din cont 15 lei nu 3 lei cum scrie pe contract si pe siteul lor.

Pe urma o alta problema am inteles ca mai nou au comisioane pe alimentare cont.
Comision odata celui care transfera banii pe urma celui care primeste.E adevarat sau is vorbe?

Deocamdata IB mi se pare cam suspect, am dat sa vad unde mi s-au restras banii si cati dar nu am gasit nimic.

#513
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Este 1 leu pe luna taxa, dar banuiesc ca te-au facut si pe tine de cate 5 lei exact asa cum mi-au dat si mie teapa, vezi postarile mele de pe topic.

https://forum.softpe...st__p__20987642

#514
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Probabil au pus taxa ca si cum ar fi primirea acelor coduri de securitate un fel de Mobile Banking.
As renunta la ei, nu inteleg de ce au creat prostia asta sau ce pot face ca dupa 90 de zile tot trebuie sa dau recuperare parola pentru ca ea se reseteaza automat de la ei si nu sunt instiintat nicaieri de noua parola, nici prin sms si nici care va fi noua parola.
Voi cum procedati, se poate face ceva sa nu dau tot recuperare parola de la Internet Banking?

#515
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,077
  • Înscris: 24.02.2011

 smiley2, on 29 decembrie 2017 - 18:39, said:

Cat mai e taxa la BT pentru Internet Banking?
Eu stiam de 1 leu/luna dar se pare ca iau vreo 5 lei/luna.S-a marit sau ce se intampla?
In 3 luni mi observ ca mi-au scazut din cont 15 lei nu 3 lei cum scrie pe contract si pe siteul lor.
Pe urma o alta problema am inteles ca mai nou au comisioane pe alimentare cont.
Comision odata celui care transfera banii pe urma celui care primeste.E adevarat sau is vorbe?
Deocamdata IB mi se pare cam suspect, am dat sa vad unde mi s-au restras banii si cati dar nu am gasit nimic.
Cred ca bancile astea sunt intelese , ca din decembrie si la raiffeisen s-a marit internet bankingul la 4 lei pe luna si au marit comisionul lunar de administrare.
Oare cum îi la libra bank?Stie cineva cum stau cu comisioanele?

Edited by sandel1, 29 December 2017 - 19:16.


#516
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
Ciudat. Nu am observat. Verific si eu pe Internet Banking cat imi ia lunar si revin.

Apropo, exista o limita de primire a banilor la BT (cont curent, simplu) ? Cunosc limitele standard (de extragere, etc.) dar nicaieri nu scrie de ex. daca poti primi $$$$$ de lei/euro.
PS. Am citit brosura de comisioane, dar nu ma lamureste....

#517
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Nu te lamuresti deloc din ce au ei pe site in brosura de comisioane.
Ori trebuie sa faca update acelei brosuri ori au activat niste servicii fara acordul meu(Mobile Banking).
Ei iau pana la urma cat vor, esti clientul lor.
Ma sunau tot felul de numere din partea bancii si imi stiau numele, nu prea le raspundeam ca stiam ce vor.

Cu parola de la IB cum sta treaba pana la urma?Trebuie tot de dat recuperare la 90 de zile ca se schimba automat in alta random?

#518
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,603
  • Înscris: 23.09.2017

 smiley2, on 29 decembrie 2017 - 21:26, said:

Ma sunau tot felul de numere din partea bancii si imi stiau numele, nu prea le raspundeam ca stiam ce vor.

Eu am invatat smecheria. Cand ma suna si imi spun "Va sunam din partea x, partener cu banca Transilvania, Brd, Ing, Bcr etc", eu le spuneam simplu "Imi pare rau, am inchis contul acum 2 zile, nu mai sunt client al bancii" :)))))

#519
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Eu le-am spus sa nu ma sune si nu ma mai suna, pur si simplu am scapat de ei.
Cine stie ce infractori pot sa mai fie si aia, cica ar fi din partea bancii.
Eu daca voi avea nevoie de vreo asigurare imi voi face nu trebuie sa ma intrebe ei.
Deja suna ciudat si nu imi inspira incredere cu atatea apeluri.

Stie cineva cum e pana la urma cu parola de la Internet Banking?E normal sa se reseteze automat la 90 de zile?

#520
Rhesus

Rhesus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 22.04.2014
La mine exista 2 tactici:
1. Daca vad telefon cu 0264, e clar, Cluj => BT.
2. Daca e varianta hardcore, cu numar necunoscut (necunoscut mie...), si aflu ca e BT: Nu am timp, imi cer scuze. Dupa 3 ture, s-au linistit.

1 leu pe luna, in ultimele 3 luni. Totul e ok. Parola o schimb eu la 90 de zile (imi zice sa schimb parola, cu una diferita fata de ultimele 12 parole). Deci da, e normal. Nu te las sa intri peste 90 de zile, fara sa schimbi parola.

E ok la mine.

Edited by Rhesus, 29 December 2017 - 21:51.


#521
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 sandel1, on 29 decembrie 2017 - 19:15, said:

Cred ca bancile astea sunt intelese , ca din decembrie si la raiffeisen s-a marit internet bankingul la 4 lei pe luna si au marit comisionul lunar de administrare.
Oare cum îi la libra bank?Stie cineva cum stau cu comisioanele?
tot 0 la orice, curs valutar bun

 smiley2, on 29 decembrie 2017 - 21:49, said:

Stie cineva cum e pana la urma cu parola de la Internet Banking?E normal sa se reseteze automat la 90 de zile?
Da, asa este la BT.

Edited by gumball3000, 29 December 2017 - 21:54.


#522
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016
Bun, si nu poti sa faci ceva sa afli in ce parola se schimba?
Trebuie sa dai recuperare parola, asa rau e conceputa platforma?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 1 anonymous users

omg99

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate