Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 

Banca Transilvania - opinii , pareri , impresii

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
10761 replies to this topic

#541
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 23.09.2017

View Post_-_, on 08 ianuarie 2018 - 10:32, said:

Eu am prins un an gratuit.


In ce context? Ai participat la vreun concurs?

#542
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
A fost o campanie "BaBeTe" in primavara anului trecut, de "Babe". In fiecare zi oferisera cate un serviciu gratuit pentru o perioada limitata sau ceva de genul (nu imi mai amintesc cu exactitate)...

Cu 2 ani in urma de Black Friday oferisera Internet Banking sau Mobile Banking gratuit, pe viata, oricarei persoane care aplica pentru aceasta si nu avea serviciul respectiv activat (contra plata).
La acea vreme eu aveam doar IB si mi-as fi dorit sa aplic pentru MB, dar am aflat cu o zi prea tarziu.
De atunci am urmarit in mod special campaniile lor promotionale (cu toate ca nu intotdeauna le descopeream la timp) si asa am aflat de "Ba B.T., nu altceva!" (cum suna reclama, daca imi amintesc corect) si am reusit sa aplic la timp.
Imi aduc aminte ca in cadrul aceleiasi campanii aplicasem (in alta zi) si pentru al doilea card MasterCard Forte pentru care era taxa anuala gratuita si se primeau multe puncte Star care trebuiau utilizate pana la o anumita data, dar nu am primit nimic (cu toate ca regulamentul stiu sigur ca nu introducea nicio limitare legata de numarul de servicii care se puteau activa in cadrul campaniei). Sau asta o fi fost in alta campanie? (Nici asta nu mai stiu sigur).
Ce voiam sa punctez in primul rand este faptul ca de multe ori astfel de campanii (care ofera cu adevarat ceva interesant) sunt promovate mai "pe ascuns" (prin angajatii lor, pliantele lor - la sediile pe unde ajung pliantele, telefonic - prin apeluri din partea angajatilor catre anumiti clienti, prin note discrete de pe site si rareori prin alte mijloace). Iar in al doilea rand voiam sa punctez faptul ca nu intotdeauna isi respecta promisiunile. De exemplu, aplici, dar iti ignora aplicatia, castigi la un "concurs", dar nu iti dau nimic etc., deoarece intotdeauna isi rezerva dreptul de a limita numarul de castigatori sau motiveaza erori tehnice (cum ar fi la expedierea mesajului de confirmare a castigarii concursului).

Cu alte cuvinte, nu oricine poate beneficia cu adevarat de astfel de servicii in conditii speciale.

#543
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 23.09.2017
Eu ca sa ma asigur ca nu se trezesc peste ceva timp sa imi spuna "Stiti, de fapt campania era doar o luna/an/etc", i-am inregistrat telefonic cand imi confirmau conditiile campaniei, in plus i-am pus sa imi trimita in scris conditiile campaniei. Daca se trezesc peste ceva timp sa imi modifice conditiile, le bag in nas inregistrarea telefonica si inscrisurile. Si iti spun eu, castig in orice instanta fara drept de apel.

#544
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Ba o sa aiba dreptul sa faca apel.
Procesul o sa dureze peste un an. Ei au juristi, tu o sa trebuiasca sa platesti avocat. Si asta pentru 40 de lei pe an...

Pe net toti va dati cocosi

#545
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Și totuși și tu ai o atitudine de lehamite româneasca consacrată care reprezintă baza muirii când vine vorba despre ofertele de servicii la noi in țară! Acel ptr atât mai bine lasă!


#546
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Pai nu vad logica sa ma agit pentru ceva care costa cat nu face...

#547
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 23.09.2017

View Postcatalin11catalin, on 09 ianuarie 2018 - 07:04, said:

Ba o sa aiba dreptul sa faca apel.
Procesul o sa dureze peste un an. Ei au juristi, tu o sa trebuiasca sa platesti avocat. Si asta pentru 40 de lei pe an...

Pe net toti va dati cocosi

Ce proces? Ii dai in judecata??? Eu vorbeam de o "instanta" aka institutie care poate interveni. Si anume ANPC.
De unde apareti??!

Si nu este vorba de 40 de lei, apropo. Este vorba de 60 pe an. Inmultit cu x ani cat o sa le fiu client. Oricum, nu vorbim de suma aici, ci de respectarea conditiilor.

Edited by alex342, 09 January 2018 - 10:43.


#548
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Nici nu se mai cheama ANPC. Ma faci sa rad cu protectia comsumatorului 😂😂😂

Ramai tu cu impresia ca institutiile statului lucreaza pentru tine... la stat trece luna, vine salariul.

#549
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 23.09.2017
Deja o dai in offtopic. Urmatorul offtopic si ai report.

#550
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Eu am rezolvat cu ANPC, aveam mai putin de 40 lei de recuperat.
Nu aveam nici inregistrari, doar contractul pe care nu l-au respectat.

#551
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,917
  • Înscris: 06.04.2005
Un amic are o dilema si eu nu l-am putut lamuri asa va cer parerea.

Trebuie sa mute 5000 euro dintr-un cont EUR de la BT intr-un cont RON la BCR, cum e mai ok sa faca? Sa ii scoata in EUR schimbat in lei si dusi la BCR sau sa faca transfer bancar BT-BCR? Alte idei? Ideea e sa plateasca cat mai putin la banci, pe undeva tot o sa piarda dar sa fie cat mai putin.

#552
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Cu revolut ar fi cel mai simplu, ori transferwise

De fapt mai bine ii tine in contul revolut, face conversia in lei acolo cand prinde un curs bun, apoi ii transfera in contul de la BCR

#553
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,917
  • Înscris: 06.04.2005
Daca face conversia din EUR in LEI deci in cadrul BT din cont in EUR in LEI si din BT24 ii transfera la BCR ce comisioane plateste?

Edited by danielavram, 11 January 2018 - 23:31.


#554
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,578
  • Înscris: 19.04.2009
Comisionul OP-ului din BT (e comision fix, nu știu exact cât dar sub 15 lei) și comisionul de încasare OP in BCR

Problema e rata de schimb și suma destul de mare.

Cum a zis și gumball, mai bine Revolut (dar nu știu cât e un OP SEPA la BT) și schimbați acolo. Retragerea e gratuită și au curs mult mai bun

Edited by Lex404, 12 January 2018 - 04:44.


#555
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Postalex342, on 08 ianuarie 2018 - 01:53, said:

Este gratuit pe viata. Cine a primit mail de confirmare si era specificat in mail gratuit pe viata, inseamna ca asa are.
In 2017 de BF au oferit gratuit pe 24 luni!

View Postgumball3000, on 09 ianuarie 2018 - 12:10, said:

Eu am rezolvat cu ANPC, aveam mai putin de 40 lei de recuperat.
Nu aveam nici inregistrari, doar contractul pe care nu l-au respectat.
Eu am primit banii de schimbare PIN inapoi, pt ca nu erau in stare sa trimita SMS pe un numar portat chiar daca numarul meu era portat de peste 2 ani! Am scris doar la adresa lor de contact...

Edited by easy90rider, 12 January 2018 - 07:54.


#556
alex342

alex342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 23.09.2017

View Posteasy90rider, on 12 ianuarie 2018 - 07:51, said:

In 2017 de BF au oferit gratuit pe 24 luni!


Daca mai ai mailul primit de la bt, vezi ce scrie in el. La mine scrie gratuit pe viata. I-am sunat si mi-au spus ca daca scrie gratuit pe viata in mail, n-au ce face decat sa imi ofere gratuit pe viata.

#557
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Pagina 7 https://www.bancatra...Friday_2017.pdf

In mail-ul pe care l-am primit, dupa ce am aplicat la promotie, nu scrie nimic de perioada!

#558
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016

View Posteasy90rider, on 12 ianuarie 2018 - 07:51, said:

In 2017 de BF au oferit gratuit pe 24 luni!

Este gratuit pe viata.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

6 user(s) are reading this topic

1 members, 5 guests, 0 anonymous users

LuvRaluK

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate