Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Campionatul Mondial de Handbal Feminin din 2015

- - - - -
  • Please log in to reply
376 replies to this topic

#55
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postnecolae, on 13 decembrie 2015 - 23:03, said:

România-Brazilia 25-22 ! Felicitări româncelor ! Am eliminat ultima campioană mondială ! Suntem în sferturi !

Bravo. Am batut si noi pe cineva care nu e ciuri buri.

View Poststefan94, on 13 decembrie 2015 - 23:06, said:

Tadici poate isi cere scuze fata de Ryde.

Draga Ryde,

Imi cer scuze ca in 9 meciuri nu am reusit nici macar odata sa pierd contra Spaniei, lucru pe care tu l-ai reusit din prima.

#56
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Si care-i problema ca a pierdut contra Spaniei? Victoria asta e mai importanta decat orice meci din grupe. Pentru ca era meci ELIMINATORIU.

#57
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Sa nu ne imbatam cu apa rece, poate au jucat prost braziliencele. Sa vedem ce facem mai departe.

#58
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006

View PostIon_de_la_Raion, on 13 decembrie 2015 - 23:44, said:

Draga Ryde,

Imi cer scuze ca in 9 meciuri nu am reusit nici macar odata sa pierd contra Spaniei, lucru pe care tu l-ai reusit din prima.

Faptul ca am pierdut cu Spania si am batut Brazilia ne-a asigurat locul 4 in grupa si clasarea in primele 8 natiuni ale lumii
Daca bateam Spania si pierdeam cu Brazilia ne asigura locul 3 in grupa si biletele de avion pentru intoarcerea acasa.
O victorie contra campioanei mondiale en-titre e cu putin mai valoroasa decat a invinge Spania, ca sa nu mai amintesc faptul ca Romania este cotata cu a zecea sansa la castigarea trofeului.

#59
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Si pentru asta ar trebui Tadici sa-si ceara scuze ? El cand a antrenat a avut cea mai buna echipa din lume ? Asta e valoarea de ani de zile. E cum e. Probabil (sper sa nu) o sa ajungem ca la gimnastica, sa ratam si calificari, la cum merg lucrurile. Dar sa castigi un meci si sa pierzi 3 si tot sa te califici mi se pare o aiureala a sistemului competitional. Si din nou revin, am batut Brazilia. Si ? Brazilia nu are traditie in handbal, nu ca noi sau alte tari. Campionatul trecut au facut din rahat bici, dar sa nu uitam ca si la fotbal Danemarca si Grecia au castigat campionatul european, asta le face mari natiuni fotbalistice ? Brazilia a jucat bine ultimul campionat mondial, poate acum nu mai sint asa grozave, poate au prins un meci mai slab, poate ale noastre un meci mai bun. Sa le vedem in continuare. Bate Norvergia, Germania, Franta, cine o mai fi acum prin voga, nu stiu, cu ani in urma stiu ca erau si asiaticele bune, si atunci te poti bate cu caramida in piept.

#60
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Cred ca e suficient sa ne bucuram pentru performanta asta, si sa o lasam mai usor cu ironiile. Ne-am calificat la jocurile olimpice, ceea ce nu am reusit pentru editia precedenta. Tot ce vine de acum incolo e un bonus.

#61
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,136
  • Înscris: 26.07.2009
Nu e adevarat, daca nu luam locul 1, le criticam. Posted Image

#62
florinho12

florinho12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 19.08.2010
NU suntem deloc calificati la jocurile olimpice.. suntem in turneul preolimpic.. e diferenta mare

#63
Caciulacdlac

Caciulacdlac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 29.06.2015

View Postflorinho12, on 14 decembrie 2015 - 15:37, said:

NU suntem deloc calificati la jocurile olimpice.. suntem in turneul preolimpic.. e diferenta mare
Nu suntem nici macar la turneul preolimpic, trebuie sa fim printre primele 7 ca sa ne calificam, si pana acum suntem in primele 8. Deci daca acum vom pierde trei meciuri la rand (putin probabil, dar nu se stie niciodata), nu ne calificam nici la turneul preolimpic.Posted Image

Edited by Caciulacdlac, 14 December 2015 - 16:13.


#64
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Aveti dreptate, nu m-am informat eu suficient inainte sa postez...

Doar 12 echipe nationale vor participa la jocurile olimpice, atat la baieti, si la fete.

Avem totusi sanse destul de mari, tinand cont ca echipa care va iesi campioana mondiala se va califica automat, iar prin turneele acelea de calificare se vor califica alte 6 nationale.

#65
leo10

leo10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 14.08.2012

View PostCaciulacdlac, on 14 decembrie 2015 - 16:13, said:

Nu suntem nici macar la turneul preolimpic, trebuie sa fim printre primele 7 ca sa ne calificam, si pana acum suntem in primele 8. Deci daca acum vom pierde trei meciuri la rand (putin probabil, dar nu se stie niciodata), nu ne calificam nici la turneul preolimpic.Posted Image
Cred ca suntem calificati la turneul preolimpic deoarece Norvegia este si ea in sferturi , dar este deja calificata la Rio pentru ca a castigat Campionatul European / si de aceea locul 8 de la mondiale va merge si el la turneul preolimpic.

#66
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,492
  • Înscris: 12.07.2010
Gaţu a spus într-un interviu că suntem calificaţi la turneul preolimpic şi dacă învingem Danemarca organizăm noi o grupă de calificare la JO. Sper că am înţeles bine!

#67
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Da, așa este! Dacă învingem Danemarca putem organiza noi turneul, dar și așa avem șanse mari să mergem la Olimpiadă! La aceste turnee preolimpice vor fi și echipe mult mai slab cotate decât noi și din ce am înțeles( nu știu sigur) :) se califică vreo 8 din 12, ceva de genul!

#68
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Nu stiu ce tot bat romanii moneda pe calificari. Sa ne calificam! Bun, si mai departe ? Atat! Scopul nostru e sa ne calificam si gata.

Edited by Ion_de_la_Raion, 14 December 2015 - 19:54.


#69
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,649
  • Înscris: 19.02.2010
Ce este important la Olimpiadă?...:) Din păcate, doar asta putem face la ora asta! Țările scandinave și cele din vest au câteva mii de cluburi și sute de mii de jucători( oare) de handbal și deci clar o arie de selecție mai mare! Noi, nici nu știu dacă avem 1000 de cluburi (asociații, etc), plus condiții de rahatul!

#70
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Corect. Dar ar trebui sa facem ceva in sensul asta.

#71
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
6 echipe se califica de la turneele de calificare, la Jocurile Olimpice. Cate doua din fiecare din cele 3 grupe de calificare.

Sa ne bucuram: Polonia - Ungaria 24-23 !!!

Si o alta surpriza: Spania - Franta 21-22

Spania ne-a batut in meciul direct. Asa, si?:)

Edited by Vla0d_, 14 December 2015 - 20:35.


#72
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006
Polonia-Ungaria si Spania-Franta doua meciuri de foarte bun nivel tehnic si cu reveniri in joc spectaculoase. Toate patru au excelat la capitolul aparare (mai ales Polonia). Ungaria doua pierderi importante Tomori si Gorbitz (sper ca am scris corect). Spania s-a cam batut singura. Finalul l-a jucat cu teama.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate