Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Nemulțumiri legate de Vodafone.

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
1855 replies to this topic

#883
gabone256

gabone256

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 28.07.2015
Nu trebuie sa faci nimic, asa a patit un amic a ramas fara semnal de la 4 dimiteata si abea pe la 14 a revenit semnalul.

#884
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,667
  • Înscris: 06.03.2004
Trebuie sa ai rabdare.Va merge pana la urma.maxim 24 h poti ramane fara semnal.

#885
aresvoodoo

aresvoodoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 24.05.2006
Multumesc pentru raspunsuri...Din fericire, intre timp am reusit sa iau legatura cu un operator care m-a ajutat cu problema mea. Aparent, persoana cu care am vorbit cand am cerut portarea la pre-pay a inteles ca eu vreau sa inchid numarul abonamentului, nu sa il portez la cartela...Mi s-a reactivat numarul si acum este (aproape) ok. Spun aproape pentru ca nu imi mai apare 4G la semnal, imi apare numai H+ si nu-mi dau seama daca e de la semnal sau de la vreo setare din centrala pentru cartela mea.

#886
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Evita folosirea cuvantului "portare" pentru trecerea la cartela. Portarea inseamna plecarea numarului din retea.

#887
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,970
  • Înscris: 04.10.2007
Chiar daca pana de curand am fost foarte multumit de vodafone, acum m-au dezamagit total..... Astept sa se incheie perioada contractuala si pentru nimic in lume nu mai accept prelungirea abonamentului.

Am acceptat un WOW 5 (cu destul de multe beneficii), operatorul de la relatii cu clientii mi-a zis ca nu are inclus in abonament servicii in roaming dar pot activa de exempu o exteroptiune de 4 euro atunci cand plec din tara. Tinand ca plec destul de rar din tara imi era mai avantajos asa.
Surpriza la abonamentul asta nu se poate activa nici o extaoptiune cu minute in roaming. Deci am fost mintit pe fata de catre ei. Chiar daca nu am primit telefon nu am chef sa ma cert cu ei sa reziliez abonamentul, dar dupa terminarea perioadei contractuale (inca 10 luni) nu mai prelungesc.

#888
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
De ce la Vodafone daca ai telefonul inchis nu poti stii ca ai fost sunat? La digi si orange in acest caz se primeste un sms cu cine te-a sunat

#889
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,366
  • Înscris: 03.04.2004
@mirel3003

Se minte bine si la portocala, nu e nimic iesit din comun.
Baietii trebuie vanda servicii, asta e capitalismul, corectitudinea in schimb e...

Tu trebuie sa fii cel care isi face temele ca sa nu iti iei teapa, atat, chiar daca de multe ori acest fapt cere atentie maxima pa detalii.

#890
OwlDoom

OwlDoom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 02.01.2009

View Postanonima1, on 21 mai 2019 - 12:13, said:

De ce la Vodafone daca ai telefonul inchis nu poti stii ca ai fost sunat? La digi si orange in acest caz se primeste un sms cu cine te-a sunat
Se poate, eu primesc de la 334 SMS. Nu sunt sigur, dar cred ca trebuie sa iti activezi casuta vocala pentru a primi aceste SMS-uri.

#891
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
In celelalte companii de telefonie nu trebuie sa iti activezi nicio casuta vocala ca sa primesti sms de la ei ca ai fost sunat de nr xxxxxx . La Vodafone de ce o fi atat de greu?

#892
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Eu nu vreau sa-l primesc. Mai bine asa.

#893
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008

View Postdon_dannielo, on 22 mai 2019 - 20:12, said:

Eu nu vreau sa-l primesc. Mai bine asa.
Cum sa nu vrei sa il primesti ? Poti rata un telefon important fara sa stii ca ai fost apelat , iar apelul acela nu se repeta!

#894
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postdon_dannielo, on 03 aprilie 2019 - 21:31, said:

Acum 2 ani mi-am facut un abonament la Vodafone (cu telefon). Mi s-a retinut o “garantie” de aprox 200 ron, care ar fi trebuit sa-mi fie returnata dupa 6 luni.

In ciuda cererilor mele repetate, nici in ziua de azi nu i-am primit. Mi se raspunde ca se vor scadea din urmatoarele facturi, apoi liniste totala.

ANPC e singura solutie? Ii vor obliga sa-mi dea si dobanda pentru banii sechestrati timp de un an si jumatate?

Update: mi-am recuperat banii, cu plangere la ANPC.

#895
gceusan

gceusan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.03.2016
salutare! de cateva zile..cu abonamente bussines tot intra mesageria cu notificare apel pierdut desi am semnal full! se intampla foarte des,e si disconfort in utilizare! ce se intampla?

#896
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Probabil congestie în rețea.
Cum sunt conectate telefoanele? În 2G  sau 3G?

#897
gceusan

gceusan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 03.03.2016

View Postalexa32, on 30 mai 2019 - 17:43, said:

Probabil congestie în rețea.
Cum sunt conectate telefoanele? În 2G  sau 3G?
pe automat..3g/2g/4g

#898
marianculturistul

marianculturistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 09.09.2005
Aplicația vodafone este de rahat,  nu te poti autentifica

#899
Mr_nobody_

Mr_nobody_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 03.02.2017

View PostMr_nobody_, on 05 aprilie 2019 - 09:49, said:

Am încercat să reîncarc cartela de pe site-ul vodafone, dar nu merge cu credit, merge doar cu opțiune. Eu am nevoie de credit fiindcă mi-au prelungit deja opțiunea cu 7 zile. M-am gândit să-i sun să le zic că nu funcționează reîncărcarea pe site, dar nu pot să contactez un operator, că mi-ar trebui 0,65 euro în cont (WTF?).

Atașez un screenshot să nu credeți că vorbesc prostii. În colțul din stânga jos, se vede spre ce duce butonul CARD: Javascript:void(0), adică nu duce nicăieri, deșteaptă mutare, n-am ce zice. Posted Image

Attachment desktop.png

View PostMr_nobody_, on 09 aprilie 2019 - 08:21, said:

Am încărcat azi altă cartelă, cu extraopțiune, dar mi-au dat credit. :lol:
Nu înțeleg care e faza, dar măcar funcționează ceva pe acolo.
Încerc să reîncarc cartela de pe site-ul Vodafone, nu mai funcționează nimic: la credit butonul CARD e degeaba, tot spre nimic trimite [void(0)], când încerc să încarc cu extraopțiune, îmi zice: Pentru numărul introdus nu se pot adăuga extraopțiuni!

Căca-m-aș pe Vodafone, dacă în 2 luni nu au reușit să repare plata cu card-ul pentru prepay.

#900
trump123

trump123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 10.04.2019

View PostMr_nobody_, on 04 iunie 2019 - 13:28, said:



ĂŽncerc să reĂ®ncarc cartela de pe site-ul Vodafone, nu mai funcționează nimic: la credit butonul CARD e degeaba, tot spre nimic trimite [void(0)], când Ă®ncerc să Ă®ncarc cu extraopțiune, Ă®mi zice: Pentru numărul introdus nu se pot adăuga extraopțiuni!

Căca-m-aș pe Vodafone, dacă Ă®n 2 luni nu au reușit să repare plata cu card-ul pentru prepay.
Eu numai cu cardul online plătesc de vreo 6 luni și funcționează!ultima reîncărcare am făcut-o săptămăna trecută!prin aplicația my vodafone de pe adroid👌

Edited by trump123, 04 June 2019 - 13:48.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate