Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 

obiectiv canon

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
bsorin

bsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 09.11.2005
ma intereseaza sa-mi iau un canon 24mm f 2.8 sau un canon 28 mm f 2.8.

il voi pune pe un 350d.

am avut tamron 28-75. l-am dat pentru ca nu-mi prea placeau culorile,contrastul, nici in comparatie cu 50mm f 1.8. cred ca o sa iau si 50-ul, sau ceva pe la 100mm +, dar pe moment ma roade sa astup cu ceva aparatul :D.

are cineva vreunul din obiective ? cum sunt ? altceva mai bun [pana in 300$] ?

o sa ma duc la f64 sa ma prefac interesat de cumpararea unuia, sa-l testez, dar nu le-am gasit la ei pe site.

de la bh in cat timp ajunge ? lista cu carduri acceptate de ei unde o pot gasi ? in cat timp se elibereaza un card ?


Nu ma injurati prea tare, dar am ramas fara obiectiv. :noway:

Edited by bsorin, 22 January 2006 - 23:05.


#2
piccolino

piccolino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 11.08.2005

View Postbsorin, on Jan 22 2006, 23:04, said:

ma intereseaza sa-mi iau un [url=http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?o sa ma duc la f64 sa ma prefac interesat de cumpararea unuia, sa-l testez, dar nu le-am gasit la ei pe site.
nu te mai da de gol cu actiunile ce le vei intreprinde pe la F64. lumea de pe acolo mai citeste forumul asta... ;)

#3
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
la F64 n'ai voie sa testezi shi sa nu cumperi?

#4
ezekio

ezekio

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 07.01.2002
La cât de #(*&$ sunt ei nu prea...
Sau dacă te lasă vor strâmba din nas :)

#5
tim2003

tim2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 26.06.2003

Quote

la F64 n'ai voie sa testezi shi sa nu cumperi?
In general (nu vorbesc de F64 ca nu am luat nimic de la ei), in Romania, la aparatura scumpa vanzatorul nu iti da spre incercare ceva pana nu s-a convins ca tu ai banii. "Verificarea" variaza de la nesimtitu' "Da' vreti sa cumparati, da? Ca sa nu il desfac degeaba ..." pana la semi-diplomaticul "Este un model mai scump, sa stiti ...". Daca ai trecut de primul pas si incertitudinea de "solvabil" inca planeaza asupra ta ti se da aparatul respectiv dar, pe parcursul probarii, se trece la tot felul de fite, strambaruri, etc cu scopul de a te face sa te simti prost si, de rusine, sa cumperi. Pare ireal si penibil totodata dar este o strategie care da rezultate. Traditionalul "sa nu ma fac de ras si sa ma ia ala de papagal ca nu am bani" este exploatat din plin si functioneaza. :death:
Mai treci si tu pe aici ca sunt tare curios sa vad ce reactii o sa ai :D

Revenind la foto, asta cu testarea, se rezolva mai mult cu ajutorul colegilor de forum care isi pun la dispozitie aparatele. Pentru asta jos-palaria in fata lor :worthy:

Edited by tim2003, 24 January 2006 - 20:38.


#6
cold_fire

cold_fire

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 22.03.2005
Nu stiu cum sa va zic, dar in orice magazin foto in care am intrat si am cerut civilizat si politicos un obiectiv, nu am fost refuzat, desi nu am cumparat decat o data. Chiar la Focus94 am iesit pe strada cu obiectivul lor si m-am jucat cateva minute cu conditia sa las geanta mea inauntru. La fel si la F64 unde am iesit cu filtrul in strada. Problema e de cum pui problema...

#7
HeyLupu

HeyLupu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 26.09.2005

Quote

dar pe moment ma roade sa astup cu ceva aparatul .
iti dau eu un dust cap...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate