Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Brother DCP-110C

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
radu.m

radu.m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.01.2006
am o problema cu multifunctionalul Brother DCP-110C: cand se foloseste functia de copiere sau scanare se poate seta luminozitatea (brightness) atat de pe panoul frontal (deci fara calculator deschis) cat si din software (al aparatului sau terte programe) dar rezultatul (copia sau imaginea scanata) este aproape identic indiferent ca am setat luminozitatea la minim sau la maxim; deci setarile minim, maxim sau normal au acelasi rezultat; daca are cineva aceeasi problema, sau stie cineva cum se poate remedia, va rog sa-mi spune-ti si mie!

#2
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004

View Postradu.m, on Jan 22 2006, 17:01, said:

am o problema cu multifunctionalul Brother DCP-110C: cand se foloseste functia de copiere sau scanare se poate seta luminozitatea (brightness) atat de pe panoul frontal (deci fara calculator deschis) cat si din software (al aparatului sau terte programe) dar rezultatul (copia sau imaginea scanata) este aproape identic indiferent ca am setat luminozitatea la minim sau la maxim; deci setarile minim, maxim sau normal au acelasi rezultat; daca are cineva aceeasi problema, sau stie cineva cum se poate remedia, va rog sa-mi spune-ti si mie!

cred ca e o problema la tine ... si eu am acest multifunctional dar merge perfect si chiar am modificat setarile specificate de tine iar ele s-au aplicat ... o singura problema am avut atunci cand l-am cumparat ... nu vedeam nimic pe ecranul propriu si nici nu gaseam prin meniu o optiune de marire a contrastului insa dupa ce m-am documentat am aflat unde sa ma duc si sa fac aceasta modificare ...
vezi poate ai o problema de drivere ...

Edited by nsec, 22 January 2006 - 18:20.


#3
radu.m

radu.m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.01.2006

View Postnsec, on Jan 22 2006, 19:20, said:

cred ca e o problema la tine ... si eu am acest multifunctional dar merge perfect si chiar am modificat setarile specificate de tine iar ele s-au aplicat ... vezi poate ai o problema de drivere ...
m-am gandit eu ca la mine e problema... de drivere nu stiu ce sa zic pt. ca problema se manifesta si cand il folosesc fara calculator... probabil ceva legat de firmware ... nu ma prea pricep
mai astept sugestii!

#4
miszu

miszu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.02.2006

View Postradu.m, on Jan 22 2006, 17:01, said:

am o problema cu multifunctionalul Brother DCP-110C: cand se foloseste functia de copiere sau scanare se poate seta luminozitatea (brightness) atat de pe panoul frontal (deci fara calculator deschis) cat si din software (al aparatului sau terte programe) dar rezultatul (copia sau imaginea scanata) este aproape identic indiferent ca am setat luminozitatea la minim sau la maxim; deci setarile minim, maxim sau normal au acelasi rezultat; daca are cineva aceeasi problema, sau stie cineva cum se poate remedia, va rog sa-mi spune-ti si mie!
salut! si cum iti merge multif ??? poti sa reincarci cartusele? sau doar le cumperi noi si gata?

#5
radu.m

radu.m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.01.2006

View Postmiszu, on Feb 21 2006, 11:11, said:

salut! si cum iti merge multif ??? poti sa reincarci cartusele? sau doar le cumperi noi si gata?

multifunctionalul e super si il recomand tuturor (asta daca nu are problema de care vorbeam... cu toate ca nu ma deranjeaza f. tare - pe normal copiile ies mai mult decat bine); cartusele nu le-am umplut (inca) dar mi-am cumparat din germania un set de 12 cartuse (3 din fiecare n/c/y/b) asa ca deocamdata .... pe normal negrul a tinut 650 pag., color nu prea folosesc... daca vrei pot sa-ti vand un set de 4 cartuse la 1,2 mil (in magazine ele ar costa cam 46 euro + TVA - fa tu socoteala!).
oricum cartusele tin mai mult decat la orice alta imprimanta din clasa ei... asta a fost motivul principal pt. care am luat-o!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate