Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocuri din placi prefabricate

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...
 Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...
 Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...
 

Student - Iasi - Mancare

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
fortzasteauabuc

fortzasteauabuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 12.10.2011
Multumesc tuturor :))
Chiar m-au amuzat imaginile trimise de voi :))
Vreau sa spun ca aici avem conditii ceva mai bune fata de ce se vede prin imaginile alea.

Mancare ieftina inseamna vreo 10-15 lei un "meniul al zilei". Ceea ce se gaseste pe la fastfood-uri nu e suficient. De exemplu, am aici langa mine o shaorma la farfurie 14 lei. Eu as vrea de 14 lei felul 1, felul 2 + desert. Chiar astazi am fost in Carrefour si am dat de un astfel de meniu la 12 lei. Daca mai stiti astfel de locuri sau restaurante care servesc asa ceva, anuntati-ma :)

@alex987654321, imi poti spune mai exact unde e acea cantina din Copou? Singura din Copou pe care o stiu e cea de la Cuza.. Am fost acolo si scria intr-un afis ca sunt primiti doar studentii de la Cuza.. Banuiesc ca nu sta nimeni sa controleze legitimatii, dar totusi nu e 100% sigur ca daca merg acolo mananc.

@unucelalalt, multumesc. Voi lua in considerare si asta.

Edited by fortzasteauabuc, 04 October 2015 - 21:49.


#20
XeNonX89

XeNonX89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2015
Hai frate ce topic..moldoveanului ii este foame...ca de obicei si nu stie unde sa se umple cu bani putini. Trezirea, nu pi

Fa'ti o ciorba de cartofi mananci 2 zile si de restul ...tigari si trece tot.halal topic....

#21
fortzasteauabuc

fortzasteauabuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 12.10.2011
Uite unde era chiaburul... :>
Daca cineva studiaza la Iasi, asta nu inseamna ca respectivul este moldovean ;)

#22
D3monlight

D3monlight

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.08.2015
Este cantina in tudor. Cu 10 lei ai 2 feluri de mancare + desert. Mancarea este foarte buna.

#23
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
http://www.azilapran...ml?changecity=1

oricum, foarte multe restaurante au "meniul zilei", daca nu cumva majoritatea.... insa tot la mojoritatea genul asta de meniu e cam "subtirel".... cred ca cel mai ieftin iesi cumparand de la ceva hypermarket...

#24
reus11

reus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,626
  • Înscris: 10.07.2014

View Postbobo666, on 04 octombrie 2015 - 14:32, said:

Cantina de la Cuza e deschisa si sambata.
Cel putin acum cativa ani, acolo puteau lua masa si cei ce nu erau studenti ai UAIC, platind pretul intreg al meniului.
Si sambata, doar pana la 15:00.

View Postfortzasteauabuc, on 04 octombrie 2015 - 21:45, said:

Multumesc tuturor Posted Image)
Chiar m-au amuzat imaginile trimise de voi Posted Image)
Vreau sa spun ca aici avem conditii ceva mai bune fata de ce se vede prin imaginile alea.

Mancare ieftina inseamna vreo 10-15 lei un "meniul al zilei". Ceea ce se gaseste pe la fastfood-uri nu e suficient. De exemplu, am aici langa mine o shaorma la farfurie 14 lei. Eu as vrea de 14 lei felul 1, felul 2 + desert. Chiar astazi am fost in Carrefour si am dat de un astfel de meniu la 12 lei. Daca mai stiti astfel de locuri sau restaurante care servesc asa ceva, anuntati-ma Posted Image

@alex987654321, imi poti spune mai exact unde e acea cantina din Copou? Singura din Copou pe care o stiu e cea de la Cuza.. Am fost acolo si scria intr-un afis ca sunt primiti doar studentii de la Cuza.. Banuiesc ca nu sta nimeni sa controleze legitimatii, dar totusi nu e 100% sigur ca daca merg acolo mananc.

@unucelalalt, multumesc. Voi lua in considerare si asta.
Mananci, frate. Am colegi, colege de la alte universitati care vin si mananca la Titu.

Edited by reus11, 14 October 2015 - 17:24.


#25
Ckarman

Ckarman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 06.10.2015
15 lei pe un pranz??? Adica 3 litri de vin????
Ce s-a scumpit mancarea...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate