Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Oferte de portare in reteaua Orange

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
4104 replies to this topic

#3961
DN12

DN12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 28.09.2022

View Postcmgeorge, on 29 iunie 2023 - 11:33, said:

Reducere se aplica pe primele cateva luni, dupa care urmeaza cresterea de 1Euro. deoarece l-i greu.

"Alexia-Andreea Consultant Orange
Aceasta crestere a venit in urma cresterilor constante a costurilor de furnizare a serviciilor mobile si fixe de pe piata, iar In contextul economic actual, aceasta crestere este necesara pentru ca noi sa putem sa va oferim o calitatea ridicata a serviciilor si sa pastram pasul cu ultimele tehnologii. Doresc sa mentionez ca aceasta campanie a adus doar 1 euro in plus abonamentului dumneavoastra"

Dupa care cand vrei sa pleci iti spun ca ai de plata ca nu ai respectat contractul. si culmea vor sa iti ofera un abonament si mai mic decat cel care il aveai / doreai sa il pastrezi.

Asa ca...
Eu am citat doar ceea ce era menționat pe site, am pus ghilimelele de rigoare...”restul” vine sau nu din partea lor, mai devreme sau mai târziu probabil, după ”reguli” știute doar de ei! Eu m-am portat în mai de la Vodafone, în căutarea unui plus de calitate în primul rând, dar și din cauza schimbării regulilor din ce în ce mai des în timpul jocului. Deocamdată mișcarea făcută pare justificată, dacă țin cont de calitate, restul...voi vedea. Am Fun 11 cu 7,7 euro, bonus internet nelimitat, asta a fost  oferta obținută.

#3962
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006

View PostDN12, on 30 iunie 2023 - 10:21, said:

Eu am citat doar ceea ce era menționat pe site, am pus ghilimelele de rigoare...”restul” vine sau nu din partea lor, mai devreme sau mai târziu probabil, după ”reguli” știute doar de ei! Eu m-am portat în mai de la Vodafone, în căutarea unui plus de calitate în primul rând, dar și din cauza schimbării regulilor din ce în ce mai des în timpul jocului. Deocamdată mișcarea făcută pare justificată, dacă țin cont de calitate, restul...voi vedea. Am Fun 11 cu 7,7 euro, bonus internet nelimitat, asta a fost  oferta obținută.
Eu am avut SMART 15 cu 5g si tot tacamul la 7.5.. plus plateam 2Euro pentru Number Share pe ceas.
Acela a fost singurul motiv pentru care mai eram pe Orange.
Orange era orcium numar secundar, si mai aveam 4 numere in Digi.
Asa ca.. renunt la Number share, renunt la Orange, renunt la unun din numerele care le foloseam doar pentru tableta la Digi, si catig 7.5Euro + 2Euro NumberShare / Luna.
In concluzie am un profit de 153EURO in urmatorul an jumatate pe care pot sa il foloses pentru internet in Turcia la 1.1Euro / GB in loc de 160Euro/GB cat are Orange :)

#3963
DN12

DN12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 28.09.2022

View Postcmgeorge, on 30 iunie 2023 - 11:06, said:

Eu am avut SMART 15 cu 5g si tot tacamul la 7.5.. plus plateam 2Euro pentru Number Share pe ceas.
Acela a fost singurul motiv pentru care mai eram pe Orange.
Orange era orcium numar secundar, si mai aveam 4 numere in Digi.
Asa ca.. renunt la Number share, renunt la Orange, renunt la unun din numerele care le foloseam doar pentru tableta la Digi, si catig 7.5Euro + 2Euro NumberShare / Luna.
In concluzie am un profit de 153EURO in urmatorul an jumatate pe care pot sa il foloses pentru internet in Turcia la 1.1Euro / GB in loc de 160Euro/GB cat are Orange Posted Image
Da, fiecare are dreptul să aleagă ceea ce crede el că i se potrivește mai bine. Am mai spus-o, în ceea ce mă privește încă am rezerve pentru partea de telefonie mobilă la Digi(în special internetul 5G), în ciuda tarifelor imbatabile. Consider că punctele forte la Digi sunt internetul fix și cablul tv. La abonamentul actual la Orange, Fun 11 la 7,7 euro am 7,19 GB internet în roaming, sigur, în UE și internet național 5G nelimitat, deocamdată sunt mulțumit.

#3964
caesar243

caesar243

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.04.2008
poveste reala de genul "ca in filmele cu prosti"

un prieten vrea sa vina de la vodafone la orange, pe site la orange e oferta de portare la 7.5 euro/luna (https://www.orange.r...oferta-portare/ smart 15 la jumate) si initial a bifat sa fie sunat - raspuns cand a sunat o tipa "mergeti in magazin, online nu se poate face"

- mers in magazin brasov - > Orange shop Str. Republicii nr. 19 si raspuns de acolo "oferta de portare de pe site este strict online, in magazin va pot oferi doar la 11.5Euro dar fara 5g nelimitat, sau smart 15 dar la 15 euro, daca vreti la 7.5 euro doar prin telefon"

- revenit la telefon (apel direct la 0219890) primit raspuns "am vazut ca ati mai sunat, dupa cum v-au spus si colegii, oferta de portare se ofera doar in magazin" ... "dar stiti ca in magazin mi-au spus ca doar la 15 euro, nu la 7.5Euro" ... "nu se poate, nu cred"

idei ? Posted Image) angajati cretini la telefon si in magazin ? orange shop-ul e magazin partener si trebuie intr-un magazin al lor? unde sa se duca ca eu nu mai am idei sa-i dau

ps. la mine acum 3 luni a fost super simplu, un abonament 5G nelimitat redus la 6 Euro (Fun12 redus 50% pe 24 luni) direct pe telefon (in conditii pe site nu ma incadram, ca nu eram client la ei, nu am facut portare - strict abonament nou), mi-au trimis actele si sim-ul sa le semnez si sa le returnez prin curier cu toate ca le-am zis ca pot ridica si semna acte in magazin

le corectat 7.5euro doar online raspuns in magazin

Edited by caesar243, 04 July 2023 - 13:37.


#3965
Vettel

Vettel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 29.03.2017
adevarat "ca in filmele cu prosti"

#3966
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mai bine ramai la VF decat sa te incurci cu prostii astia, la telefon sunt numai angajati cretini, majoritatea studenti, care lucreaza pe minimul pe economie si nu au niciun interes in a ajuta clientul.

#3967
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Vodafone ii plateste mai bine pe astia adusi in discutie :D

#3968
NikoroB

NikoroB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,566
  • Înscris: 26.05.2022

View PostMembruAnonim, on 04 iulie 2023 - 14:08, said:

Mai bine ramai la VF decat sa te incurci cu prostii astia, la telefon sunt numai angajati cretini, majoritatea studenti, care lucreaza pe minimul pe economie si nu au niciun interes in a ajuta clientul.
Totusi de ce generalizezi? Pana la urma n-ai fost si tu unul dintre acesti angajati de la helpdesk? Care-i problema ca sunt studenti si lucreaza?

#3969
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Problema e ca eu am vrut sa imi dau interesul fiindca ma pasiona domeniul, dar daca am vazut ca n-ai cu cine, cu salariu mic, proceduri stufoase pentru probleme ce se puteau rezolva mult mai usor, ca sa ceri ajutorul la inceput cuiva tineai clientul in asteptare 20-30min, deja mi se parea sincer bataie de joc la adresa clientului, asa ca am zis pas.

#3970
DannyHuwe

DannyHuwe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 30.03.2023
A portat cineva cartela prepay Digi la Orange ptr cartela prepay,cu pastrarea nr de la Digi?
Este posibil la cartele prepay pastrarea nr de telefon existent?

#3971
correras

correras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 13.09.2008
Bineînțeles că se poate porta în orice variantă dorește clientul.

#3972
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,612
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://i.postimg.cc/zv1gYKtN/photo-2023-07-20-11-28-59.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

bune preturile... sunt varianta fara telefon

Edited by beavis03, 20 July 2023 - 10:33.


#3973
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Care preturi bune? Aproape 5 euro pentru 50GB net? Si nici macar cu acces roaming/5G? Astia au ramas in urma rau..

#3974
yblu

yblu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,597
  • Înscris: 30.08.2006
De 5 te poti apropia si prin stanga si prin dreapta.
La 4.5E este asa cum zici tu.
La 5.5E este nelimitat&roaming.
1E/5RON diferenta....nici macar 2 calatorii prin Bucuresti sa zici ca mergi dimineata(stai undeva) si te intorci seara!
Daca acel 1E este un capat de lume....

Edited by yblu, 20 July 2023 - 12:47.


#3975
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am fost timp de 7 ani la cei rosii, pe prepay, unde incarcam cu 5-6 euro si aveam internet o gramada, inca mi se pare ireal cum astia ofera la abonament asa putini GB, macar la Digi 50GB sunt 2 euro...

#3976
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 28.11.2001
E la vrăjeală abonamentul acela. Doar să te uiți la el, să te miri și să-l iei pe următorul mai scump.

#3977
_Alizeu_

_Alizeu_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 24.01.2016
Salut!
Poate ma puteti ajuta sa imi fac niste idei de costuri si oferte la orange business.

Aveti astfel de abonament?

As vrea sa iau 1-2 telefoane si sa fac portarea numerelor de pe abonamente normale la abonament business.

#3978
ffm

ffm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 23.01.2015

 beavis03, on 20 iulie 2023 - 10:33, said:

[ https://i.postimg.cc/zv1gYKtN/photo-2023-07-20-11-28-59.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

bune preturile... sunt varianta fara telefon
Oferta asta e valabila la portare?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate