Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Oferte de portare in reteaua Orange

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
4104 replies to this topic

#3925
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,010
  • Înscris: 13.12.2009

 crislacor, on 23 aprilie 2023 - 13:14, said:

Se tot scrie, și pe forum și aiurea, că serviciul clienți (Call Center-ul) este externalizat! Și nu, nu au acces la întreg sistemul informatic, văd doar lucrurile basic, ceva ce îți poate spune și în cel mai ordinar Orange Store (nu Shop, nu că acolo ar fi diferit). Evident, nici calitatea celor care răspund la telefon nu e una prea ridicată, ținînd cont că e un job aflat pe ultimele locuri din punct de vedere al „importanței” (sau remunerației, ia-o cum vrei).

P.S. Fie vorba între noi, cred că mai multe răspunsuri primești dacă te duci la biserică, comparativ cu un telefon în Call Center...Posted Image
nu am stiut ca serviciul clienti este externalizat, asta explica destul de multe, nu cred ca au acces la toate procedurile samd (de exemplu, in prima conversatie cu serviciul clienti mi-au spus ca nu ar fi trebuit sa trec la prepay desi cu o zi in urma tipa de la vanzari online m-a indrumat sa intru in aplicatia yoxo si sa procedez fix asa :lol: )

ce sa zic, toata lumea taie costuri de unde apuca :)

#3926
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,920
  • Înscris: 18.12.2007
Am curatat topicul, va rog tineti-l curat.

#3927
DN12

DN12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 28.09.2022

 Maschine, on 12 aprilie 2023 - 18:50, said:

Pentru cine are numere prin alte companii, la orange avem acum fun 11 cu roaming si nelimitat+5g acces la 50% reducere pe toata perioada contractuala Posted Image
*portarea se face direct in orange, nu in oroc Posted Image

Eu m-am portat luna asta la Orange și am primit o ofertă telefonică confirmată apoi pe email, Fun 11 la 7,7 euro, sunt mulțumit, am venit în rețea în primul rând în căutarea unui plus la calitatea serviciilor iar momentan inițiativa mea pare justificată. Pe site, în regulamentul campaniei e menționat că ”Oferta de 50% discount se aplică abonamentelor fără telefon Fun 9, Fun 11, Smart Plus 15, Smart Plus 20
si Smart Plus 25 pentru achiziția sau prelungirea unui contract pentru 24 de luni, exclusiv online, si se
aplică clienților cu vechime de peste 18 luni în rețea.
Toate abonamentele achiziționate online beneficiază de internet 5G.
Oferta nu este disponibilă pentru portare (cu sau fară telefon pe comandă)”!

#3928
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,796
  • Înscris: 25.07.2004
Aviz amatorilor. Daca observați c-ati primit o oferta de portare mincinoasă, nu stați să vă rugați  de Orange pentru ceva amiabil, direct către ancom. La portare am primit o oferta mincinoasă și timp de vreo 6 luni, prost am fost, am tot făcut reclamații la Orange fara să mă adresez ancom. Acum mi-a venit răspunsul de la ancom, mi-au dat dreptate, fapta este contravenție dar nu pot fi amendați c-au trecut mai mult de 6 luni de la încheierea contractului.

"Deși informarea precontractuală eronată reprezintă o contravenție, aceasta este prescrisă în cazul semnalat de dvs., având în vedere că termenul de constatare și sanctionare este de 6 luni de la data săvârșirii faptei."

Edited by micutu82, 15 May 2023 - 18:14.


#3929
Cifer1234

Cifer1234

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.12.2016
Va salut! Are cineva oferta actuală pentru telefoane ?

#3930
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 04.10.2005
Da, are cineva o oferta pt angajați corporate?

#3931
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,625
  • Înscris: 28.11.2001
Angajații corporate nu au un nene/o tanti care se ocupă de așa ceva și să-i țină la curent pe angajați?

#3932
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 04.10.2005
Au, au... Dar e mai rapid aici... Din propria experiență... E cam aceiași/ daca nu aceiași la toți corporații...

#3933
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005

 micutu82, on 15 mai 2023 - 18:14, said:

termenul de constatare și sanctionare este de 6 luni de la data săvârșirii faptei."
Ti-a dat vreo motivatie legala la chestia asta, sau i-ai crezut asa, pe cuvant?

#3934
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,796
  • Înscris: 25.07.2004
Nu sunt jurist să mă cert cu ancomul și îi cred pe cuvânt 🙂, ce pot face mai mult de atât? Să mă judec cu orange-ul? Eu am obținut ce am vrut, gratuitatea abonamentului pe 8 luni, atât cât au susținut că n-au mintit🙂

Edited by micutu82, 07 June 2023 - 18:56.


#3935
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Care mai sant ultimele tips and tricks ref la portare in ORANGE - abonament fara achizitie telefon ?

#3936
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 15.08.2005

 khristian78, on 04 iunie 2023 - 12:52, said:

Da, are cineva o oferta pt angajați corporate?
am eu, dar degeaba iti dau oferta ca nu lucrezi in aceeasi companie ca mine

#3937
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 04.10.2005
Sunt aceiași... Anyway..am cerut intern .. nimic spectaculos momentan... Doar un S22 la 80 euro

#3938
PHONE_XPERT

PHONE_XPERT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 13.10.2009
la ce abonament? Mersi

Edited by PHONE_XPERT, 12 June 2023 - 19:21.


#3939
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 04.10.2005
La Smart plus 25, redus 17.5 euro

#3940
bansh3

bansh3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 24.08.2007

 rexx, on 11 iunie 2023 - 12:30, said:

am eu, dar degeaba iti dau oferta ca nu lucrezi in aceeasi companie ca mine

si iti e jena daca o postezi ? in caz ca nu realizezi pe nenea ala din oferta nu il intereseaza unde lucrezi, vrea doar sa faca vanzare !
pe langa asta pe unii ii intereseaza preturile actualizate la terminale, ca oferta e fix aceeasi, dar preturile la telefoane se modifica la ceva timp

#3941
marc0siacob

marc0siacob

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.08.2011
Interesant cum au schimbat macazul si desi Orange pierde clienti pe banda rulanta datorita atitudinii fata de clienti, scumpirilor ascuse si ambigue ale abonamentelor , continua sa se comporte execrabil cu clientii cand acestia depun o sesizare.
Am primit si eu in Noiembrie faimosul text de acum : "Incepand cu 06 Decembrie abonamentul dumneavoastra pe xxx,yyyy,aaaa,wwww   se va majora cu 1 Euro" ( unde literele x, y, a, W sunt niste coduri de servicii).
Am crezut ca cresterea totalaa facturii/abonamentului va fi de 1 Euro si zic: nu-i asa mare cresterea.
Ma trezesc   in Decembrie cu 4 Euro ( cate un euro de fiecare serviciu) - aspect nementionat nicaieri ca cresterea e pentru fiecare serviciu in parte. Din textul lor se intelege ca e pentru intreg abonamentul ( ce include cele 4 servicii).
Bineinteles ca au trecut cele 30 de zile in care puteam rezilia fara costuri
Si incepe dansul: reclamatii pete reclamatii la care primesc acelasi raspuns de lemn: Ati fost informat de majorare, ati avut termen , nu l-ati respectat, trebuie sa platiti taxa de deconectare de 50 Euro.
Reclamati la OPC:  dupa 2 luni in care au analizat peste analizat, mi-au cerut contractele initiale si ei au ajuns la concluzia celor de la Orange : 1 Euro pe abonament de fapt inseamna de fapt 4 Euro la abonamentul total, si ca e de fapt 1 Euro pentru fiecare serviciu.

Intre timp am portat 4 numere GSM la Digi, si am mai ramas cu oferta de NET + TV pe care o voi inchide urgent.

Postez aici pentru oricine este curios si interesat de acest Orange la care am fost client 17 ani  . . . .. si de care de fiecare data, la fiecare negociere am fost nevoit sa imi negociez la sange drepturile, pe care le-ar fi oferit oricand altui client nou.

#3942
mercedesbenz

mercedesbenz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 31.01.2014
Scuza-ma, dar ce legatura are ce ai postat aici cu ofertele de portare in ORO?!
Asta in primul rand.
In al doilea rand ai mai postat acelasi text pe un alt topic Orange. Ma rog, poate pe mai multe si n-am apucat io sa citesc tot.
Am inteles cu totii informatia vitala: "ORO pierde clienti pe banda rulanta" si domnia ta "te-ai portat cu 4 numere GSM (sic!!) la Digi".
4 numere, dom'le, nu unu', asa ca urmati exemplu' toti! Si asigurati-va ca si vecinii de pe palier fac mutarea!
In al treilea rand, ANPC-ul nu ti-a dat dreptate (vanduti si astia) si a validat varianta ORO.
Daca ai incasat deja chenzina, mergi maine la un mic si-o bere cu constiinta curata ca ne-ai facut un bine la toti.
Acu' stim ce avem de facut!

Edited by mercedesbenz, 16 June 2023 - 22:59.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate