Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Senzori parcare

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
E ok ecranul, eu il am in fata. Hai sa fim seriosi, nu e pentru filme, ci pentru parcare. Iar cand parchezi nu trebuie sa zbori cu masina, nu esti la pit-stop! :)

#20
N-ter

N-ter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 07.11.2006

View PostYOUR_GOD, on 25 septembrie 2015 - 21:39, said:

Mi-au explicat ca asa vor proceda. Imi monteaza si seteaza totul, dar mi se pare si normal sa faca asta, nu? Eu platesc si serviciul.
Pretul pentru rezultatul final mi se pare ok daca NU ai cablajele trase deja si le trag ei cu cabluri originale... care nu sunt chiar ieftine. Daca le ai trase, poate te scoti mai ieftin cumparand senzorii de la dezmembrari, iar un service sa faca doar manopera.

#21
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Imi pun tot ei. Masina nu are nimic pe bara din spate.

#22
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Y_G, pe factura scrie ca senzorii sunt Easy dar nu scrie modelul. Sigur sunt facuti in Italia si nu in China. Nu stiu pe unde s-a facut cablajul, este ascuns foarte bine. Tipul spunea ca trebuie avut grija sa nu fie murdari, eu pana acum nu am intampinat probleme. Precizia este foarte buna, ceea ce afiseaza este si in realitate, n-am simtit a avea zona moarta de detectie.
Precizez pentru ca te stiu interesat si de telefoane, pozele sunt facute cu Z3 pe autoreglaj primele doua fiind pe intuneric si fara sa focusez pe display:
Attached File  DSC_0497.JPG   283K   112 downloadsAttached File  DSC_0499.JPG   262.38K   108 downloadsAttached File  DSC_0503.JPG   362.8K   104 downloadsAttached File  DSC_0505.JPG   388.16K   106 downloads

Locul unde este amplasat display-ul este potrivit. In timpul condusului nu deranjeaza iar la mersul in marsarier pica pe miscarea naturala de a te asigura in oglinda din stanga. (15 este temperatura, 90 este distanta in cm pana la obstacol).

PS: vezi cum am prins si odorizantul in gura de ventilatie, plus sistemul de fixare a detectorului in parbriz. Langa el pun si GPS-ul, cat mai jos ca sa-mi las liber parbrizul dar nici sa nu fortez privirea cand vreau sa ma informez. Camera video am dus-o in spatele oglinzii retrovizoare. Posted Image

Edited by Bogdansv1, 27 September 2015 - 19:37.


#23
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Multumesc Bogdansv1!
Asa il voi amplasa si eu, pentru ca imi si place cum vine in locul acela.
Super imaginile, stii vorba cu o mie de cuvinte. Sunt lamurit. Merg la reprezentanta si-mi pun tot ce trebuie.
Multumesc tuturor!

#24
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
asa ceva am acum si sunt foarte-foarte buni

#25
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Cred ca exact pe aceștia mi-i pune în service. Ai din întâmplare, o poza cu cutia?

#26
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
nope, si eu tot in reprezentanta i-am montat si am apucat doar sa vad cutia, nu am mai cerut-o dupa.

#27
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
I-ai si vopsit?

Poți pune o poza?

#28
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
da, i-am vopsit

#29
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Dau bine. A sărit vopseaua de pe bara? Nu vad...

#30
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,060
  • Înscris: 02.09.2005
nu, a lucrat foarte bine baiatul respectiv

#31
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Alarma Viper si senzori..nu stiu cum. Toate merg bine si zensorii se vad cum trebuie. I-am testat numai putin, asa ca nu pot spune decat ca...functioneaza. Multumesc tuturor pentru ajutor.
Ca idee pentru altul ca mine, 1330 lei in reprezentanta. Montarea senzorilor s-a facut perfect, nu a sarit vopseaua. Daca vreti poze, as putea pune maine.
O zi buna!

#32
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Ca sfat, să nu lași mașina în marșarier când parchezi. Dacă nu se întrerupe circuitul electric la tăierea contactului, te poți trezi că-ți consumi bateria dacă senzorii detectează vreun obstacol ( care poate fi și o hârtie adusă de vânt).

#33
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Super sfat. Multumesc mult!  Nu m-am gandit la asta. De obicei, o las in vinteza I, sau pe liber. Dar de regula, I.

#34
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
A trecut ceva timp de cand am deschis acest subiect. Senzorii functioneaza normal. Nu am incercat faza cu marsarierul, dar ecranul nu se aprinde decat odata cu becul. Iar acesta, doar cu contactul pus.

#35
nmc2006

nmc2006

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 11.03.2016
Salut! Sunt intr-o dilema: urmeaza sa-mi vina masina noua, o Toyota hibrid, care nu are senzori de parcare din fabrica, ci doar camera marsarier. Am obtinut la negociere cu ei senzorii de parcare fata si spate , care sunt aftermarket, si agreati de Toyota. Acum nu stiu ce sa fac, sa aleg sa-i monteze, caz in care imi vor umbla in service deja pe o masina nou-nouta (dat bare jos, umblat sub capitonajul masinii, chedere, etc) sau sa ii refuz si sa stau doar cu camera marsarier din fabrica?

Edited by nmc2006, 18 August 2023 - 14:42.


#36
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,062
  • Înscris: 19.07.2005
Pai nu stim cum te descurci tu cu parcarile si cat de mare e masina noua, pachetul e cu 8 senzori, acopera si lateral sau strict fata-spate?

Strict fata-spate eu n-as pune, pe fata dupa o parcare vei stii care e distanta safe iar pentru spate e suficienta camera.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate