Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

Info/discuții despre abonamentele Telekom România.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
3658 replies to this topic

#1927
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Te-ai portat la prepay Telekom?

Mie mi-au lasat 3 zile numarul in pom dupa ce s-a efectuat portarea (pe portabilitate.ro numarul figura deja pe telekom), indisponibil nici in vechea retea, nici pe noul sim Telekom (care avea semnal dar nu putea fi folosit,  iar ei nu aloca numar provizoriu). Noroc ca nu era un numar pe care il foloseam.

Edited by MembruAnonim, 24 May 2018 - 16:10.


#1928
VladAndreMano1

VladAndreMano1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.01.2014
Eram pe pe abonament Digi (liber de contract) si m-am mutat pe abonament Telekom, pe portabilitate.ro apare ca si cum e inca pe RDS, dar pe cartela respectiva nu am semnal deloc, problema e ca eu chiar folosesc numarul ala de telefon si am si conturi cu 2 step verification pe numarul respectiv, deci e destul de grav daca a aparut o eroare si nu poate fi portat.

#1929
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

View PostVladAndreMano1, on 24 mai 2018 - 16:21, said:

Eram pe pe abonament Digi (liber de contract) si m-am mutat pe abonament Telekom, pe portabilitate.ro apare ca si cum e inca pe RDS, dar pe cartela respectiva nu am semnal deloc, problema e ca eu chiar folosesc numarul ala de telefon si am si conturi cu 2 step verification pe numarul respectiv, deci e destul de grav daca a aparut o eroare si nu poate fi portat.
Probabil mâine îți e portat și numărul..

#1930
VladAndreMano1

VladAndreMano1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.01.2014
Cică pe 30, eu nu-i înțeleg, nici nu m-am mutat bine la ei și deja fac nasoale, mare prostie am făcut.

#1931
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 25.12.2016
Exista vreo oferta la Telekom la care se da telefon Samsung J5 2018 cu abonament de 5 sau 7 euro?
Sau ce telefoane asemanatoare se pot lua de la ei (direct sau la portare), la un pret cat mai mic cu aceste abonamente?

#1932
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
J5 2017 eventual, e 1 leu la portare catre abonamentul de 13 euro. Mai jos de 10 euro nu se ofera telefoane, eventual daca ai si ceva servicii fixe si incerci o retentie.

La 10 euro mai poti avea J3 2017, Huawei P9 lite mini...

Edited by MembruAnonim, 26 May 2018 - 18:13.


#1933
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 25.12.2016
Persoana care vrea telefon nu are alte servicii de la Telekom. O intereseaza in special telefonul. Este vreo diferenta notabila intre Samsung J5 si J3? o intereseaza in special camera telefonului. O limita de plata a abonamentului lunar ar fi undeva in jur de 50-60 de lei, eventual un mic avans pentru telefon.

Alternativa ar fi sa ia ceva de la Vodafone, daca acolo ar gasi ceva mai avantajos.

#1934
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai da, J5 e mai bun ca J3. La fel si J7.


Nu va gasi oferta mai avantajoasa de client nou nici la Vodafone, nici la Orange. Iar apoi intervin si resursele oferite lunar, la Telekom ai nelimitat netul, la restul ai cativa giga si apoi taxare. La 60 lei se incadreaza abonamentul de 13 euro si J5 2017, dar sa intrebe in magazin oferta detaliata. Posted Image

Edited by MembruAnonim, 26 May 2018 - 18:23.


#1935
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 25.12.2016
Pe siteul Telekom sunt numai 4 telefoane, iar J5 costa 49 de lei, insa cu un abonament de 18 euro, iar costurile sunt identice pentru abonament nou si pentru portare.

LE: am gasit acum mai multe telefoane, unele cu abonamente mai mici.

#1936
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Nu merita luat telefon la abonare. Îl plătești si rasplatesti în timpul contractului,plus că unele sunt un pic ,nu prea noi.


#1937
VladAndreMano1

VladAndreMano1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.01.2014
Tocmai azi am rezolvat cu portatul după ce am făcut reclamație la ANCOM. În 5 minute după ce am vorbit cu ei, mi-au portat într-un final numărul, deci dacă aveți vreodată probleme de genul, nu ezitați să faceți reclamații, văd că doar așa se mișcă.

#1938
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Vreau sa plec de la rds cu totul, tv-internet, mobile, fix. M-ar interesa parerea unui fost abonat digi care acuma-i la telekom. Ce parere are ?  Merita ?

#1939
VladAndreMano1

VladAndreMano1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.01.2014

View Postdalu364, on 31 mai 2018 - 18:46, said:

Vreau sa plec de la rds cu totul, tv-internet, mobile, fix. M-ar interesa parerea unui fost abonat digi care acuma-i la telekom. Ce parere are ?  Merita ?
Eu am sunt de 5 ani cu digi pe fibra si am fost 2 ani cu ei pe telefonie mobila, pe 22 m-am mutat la ei cu serviciile mobile si mi-au facut deja o nasoala cu portarea, daca nu sunam la ANCOM cred ca nu o rezolvam prea curand, cat despre acoperire si viteza lor de net, sunt mai bune decat la digi, momentan nu am depasit 1,5gb din abonament ca sa vad cum functioneaza cu restrictionarile, dar daca se misca similar, e chiar ok. De internet si TV nu pot sa-ti spun nimic.

#1940
libelulla

libelulla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 27.07.2007
Intreba cineva de limitarea video dupa terminarea traficului de date inclus in abonament. La mine merge chiar si 1080p dupa ce depasesc traficul inclus (asta pe youtube, altundeva n-am incercat). :)

#1941
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 21.03.2014
La mine doar YouTube e limitat. Netflix și HBO GO nu.

#1942
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 13.05.2013
La mine Youtube nu e limitat,restul nu folosesc.

Aveti idee cat trafic internet am in roaming la abonament de 10 euro?

#1943
johnybravo11

johnybravo11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 13.02.2012

View Postdalu364, on 31 mai 2018 - 18:46, said:

Vreau sa plec de la rds cu totul, tv-internet, mobile, fix. M-ar interesa parerea unui fost abonat digi care acuma-i la telekom. Ce parere are ?  Merita ?

M-am mutat de black friday 2017 la telekom , 17euro tv, net si ab tel mobila + tv smart 32" lg + 6 luni la juma de pret abonamentele

Daca esti cu sportu pierzi digi sport + eurosporturile hd , castigi telekom sport ( anglia + ucl + el + nba + handbal)
Castigi moca hbo cinemax etc

Ca si calitate , intre rds digital si telekom digital nu e , insa rds analog mi se pare mai stabil si mai bun ( posturile digital sd se vad cam nasol atat in rds cat si telekom )

Am vazut multe reviewuri nasoale pt telekom in mediul rural , mie in bucuresti imi trimit echipa in maxim 3 ore ( s-a rupt cablu dupa o furtuna si intr-o ora era up)

Eu sunt foarte multumit de schimbare , daca nu te grabesti asteapta black friday si te alegi cu un tv sau laptop sau ce o sa bage at la promotie

Si acum vad ca au promotie cu tv dar probabil de 24" si noname

#1944
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Depunde ce abonament ai pe tv, la L ai eurosport 1 si 2 hd.

Problema cu suportul e ca daca ai ghinionul sa se rupa ceva in preajma unui weekend prelungit, ramai fara servicii până cand incepe programul normal. Eu am patit asta de 3 ori, de fiecare data downtime-ul a fost intre 3-5zile, in rest serviciul este foarte stabil.

Cam astea ar fi diferențele unde stau acum, la rds au fost mai multe defectiuni, dar care s-au remediat in cateva ore, iar la T a fost una singura care a durat aproape 6 zile :).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate