Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...
 Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?
 Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?
 Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia
 

Extra-opțiuni cartela Telekom România.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
1832 replies to this topic

#757
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Cum se activeaza optiunea de 8 euro cu roaming? Ma poate ajuta careva?
Le - Activare cu SMS la numărul
123 cu text R8

Edited by porcusoru, 19 September 2017 - 19:08.


#758
Commentator

Commentator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 16.06.2017

 khristian78, on 19 septembrie 2017 - 12:21, said:

optiunea de 3 euro (regionala) mai este valabila? nu o mai gasesc pe site...

Este in continuare valabila, dar trebuie sa o cauti pe link-ul de regional.

#759
slv0990

slv0990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.02.2014
2 extraoptiuni cu mai multe resurse; Star 2 - 1000min/sms in retea 100 min nat/int fix/sms nat , 50 Mb net/3c min nat/int fix/sms nat/Mb(  600min/sms in retea si 60 min nationale/int fix).

Star 3 - nelimitat min/sms in retea si 250 min nat/inter fix/sms nat/250 Mb/3c min nat/sms/int fix/Mb(nelimitat min/sms in retea/120 min nat/int fix/sms nat si 50Mb)

Edited by slv0990, 20 September 2017 - 21:15.


#760
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Salutare tuturor!
Daca descrieti si noul Star 1 (in ipoteza ca exista) si comunicati si modalitatea/modalitatile si/sau conditiile de activare pentru optiunile Star (de asemenea, daca exista), e perfect.
Multumesc.

#761
Commentator

Commentator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 16.06.2017
Salut,

Star 1 exista si ofera: 500min+ 500SMS TelekomRo, 50min NAT/INT fix/SMS NAT, toate valabile 30zile pt 1EUR credit.

#762
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Centralizat, optiunile Star in acest moment*, ar fi asa, prin urmare:
- Star 1: 500 min + 500 sms Telekom, 50 min nat/int fix/sms nat, nu are net, tarif unic la terminarea resurselor din optiune de 3c/min nat/int fix/sms nat/MB, costa 1 EUR si are valabilitate 30 de zile. Se activeaza cu SMS la 710.
- Star 2: 1000 min/sms Telekom, 100 min nat/int fix/sms nat , 50 MB net, tarif unic la terminarea resurselor din optiune de 3c/min nat/int fix/sms nat/MB. costa 2 EUR si are valabilitate 30 de zile. Se activeaza cu SMS la 403.
- Star 3: Nelimitat min/sms Telekom, 250 min nat/int fix/sms nat , 250 MB net, tarif unic la terminarea resurselor din optiune de 3c/min nat/int fix/sms nat/MB. costa 3 EUR si are valabilitate 30 de zile. Se activeaza cu SMS la 402.
- Star 4: Nelimitat min/sms Telekom, 500 min nat/int fix/sms nat , 500 MB net, tarif unic la terminarea resurselor din optiune de 3c/min nat/int fix/sms nat/MB. costa 4 EUR si are valabilitate 30 de zile. Se activeaza cu SMS la 401**.

Conditiile de eligibilitate pentru aceste optiuni nu sunt foarte clare***. In principiu e vorba de cartele mai vechi plus/sau altceva (acest altceva nu reprezinta o conditie/suma de conditii transparent declarat/e de catre Telekom). La unele numere merge, la altele nu. Unii au reusit sa activeze optiuni Star si pe cartele noi, altii (de pilda eu Posted Image ) nu pot activa pe un SIM functional inca din 2001 niciun Star. Si tot asa...
Multumesc pentru atentie si pentru eventuale completari/corectari/actualizari/confirmari/etc.

-------------
* Numerele la care se activeaza aceste optiuni sunt culese si de pe acest forum, poate necesita reconfirmare.
** Star 4 am activat eu acum doua saptamani pentru cineva, optiunea mai fusese activa pe acel numar. Nu s-a reactivat singura, desi asa ar fi trebuit, am activat cu SMS la 401.
*** Poate ne explica Helper care ar fi conditiile de eligibilitate. Daca le stie sau daca are voie Posted Image ...

Edited by Sceleron, 21 September 2017 - 10:33.


#763
slv0990

slv0990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 12.02.2014
Cred ca mai repede se pot activa pe cartele care nu sunt prea folosite/incarcate cu credit.
Eu am activat Star 2 pe o cartela care nu a mai fost incarcata de 3 luni.

Edited by slv0990, 21 September 2017 - 10:30.


#764
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
De vreo patru sau cinci ani, eu o incarc o data pe an Posted Image pe a mea, cea despre care am scris mai sus. E adevarat ca nici nu am insistat prea tare, cartela respectiva fiind mai mult un reper... sentimental decat un mijloc de comunicare Posted Image .

#765
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Salutare tuturor!
Astia de la Telekom or mai avea serviciul de mesagerie vocala (deci nu mesageria in sine, prietenii stiu diferenta Posted Image ) activabil, ca sa zic asa? Sau l-au "optimizat" Posted Image ?
Incerc de vreo luna si jumatate (pe o cartela activata tot atunci) sa activez serviciul, pentru a folosi sau nu Posted Image mesageria. La fiecare apel la RC mi-au repetat (dupa cate doua minute de asteptare, fireste) ca serviciul e momentan Posted Image indisponibil. Am sunat de vreo patru ori in zece zile si scenariul era acelasi. In cele din urma, am facut o sesizare acum mai bine de o saptamana si, de unde urma sa dureze "doua, maximum trei zile", azi mi-am luat-o p-aia cu 30 de zile. Momentan Posted Image sesizarea era in curs de solutionare.
Intrebarea de la inceput ramane, totusi: Telekom mai activeaza serviciul de mesagerie vocala?

#766
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,092
  • Înscris: 04.10.2005
extraopiunile star 1,2,3,4 si optiunea regionala de 3 euro sunt compatibile cu roamingul? adica pot folosi cartela telekom in roaming daca am o extraoptiune enumerata mai sus activa? roamingul folosindul din credit, sigur... care-i tariful la roaming pentru extraoptiunile astea?
ms

#767
Commentator

Commentator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 16.06.2017
Nu. Roaming-ul nu poate fi folosit decat daca ai optiune cu roaming activa (plan tarifar cu roaming, optiunea 2, 4 sau 8). Ce au facut altii a fost pe langa reglementarile legale.
Adica, nu ai voie sa ai o optiune cu beneficii exclusiv nationale si sa le dai posibilitatea sa consume din credit.
https://www.telekom....rte-cu-roaming/

#768
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Si inca un undiciu;
"Opțiunile lansate înainte de 15 iunie 2017 sunt incompatibile cu serviciul de roaming, clienții putând să le utilizeze doar când se află pe teritoriul României.
Clienții Cartelei Telekom pot migra între oferte compatibile și incompatibile cu serviciul de roaming în funcție de nevoile lor de comunicare, oricând doresc, cu apel la 1234, *100# sau accesand platforma MyAccount. Dacă se află deja în roaming, vor putea accesa ofertele compatibile cu serviciul de roaming cu apel la +40766121234 sau 100#, în funcție de capabilitățile tehnice ale rețelei în care s-au localizat în țara vizitată. Aceste numere sunt gratuite în SEE și sunt tarifate cu tarifele Roaming Avantaj în alte țări"
Complet, aici.

#769
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,092
  • Înscris: 04.10.2005
Dar de ce-mi apare atunci roaming acriv in myaccount la optiunea 3 regionala? Eroare?

#770
Commentator

Commentator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 16.06.2017
Este o eroare

#771
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 11.01.2007
Bonusul Gigaday nu se mai poate activa?Am o cartela veche pe care am activat optiunea regionala de 3 euro, la *100# spune ca sunt eligibil pentru Gigaday dar nu se activeaza cand incerc din meniul *100#.Imi spune "Cererea ta nu a putut fi procesata.Te rugam sa revii mai tarziu.Multumim pentru intelegere".

#772
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Incercati cu SMS la 888.
PS: In general, "Cererea ta nu a putut fi procesata.Te rugam sa revii mai tarziu. Multumim pentru intelegere" nu se rezolva decat cu telefon la 1234, sesizare, cateva zile de asteptare, apoi, eventual, 30 de zile samd. Eu astept de aproape doua luni activarea serviciului de mesagerie vocala la o cartela noua, iar acum ceva vreme nu puteam sa schimb un numar favorit si a durat aproape o luna pana sa-l pot schimba. Etc. Au niste erori de programare in sistem si indolenta in a le rezolva.

#773
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
@Sceleron
Telekom nu are Helper aici dar poate te poate lămuri @dic_star79 care lucrează la ei.

#774
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010

 androholic, on 17 octombrie 2017 - 11:49, said:

Telekom nu are Helper aici dar poate te poate lămuri @dic_star79 care lucrează la ei.
Multumesc. Obsevasem ca la astia nu e vreun Helper declarat ca atare. Ca sunt... saraci si cinstiti si ca nu au nimic de ascuns, respectiv alte informatii de oferit, afara de cele oficiale. Ca ce e-n gusa, si-n capusa. Si ca sunt oameni seriosi, nu care sa umble creanga pe forumuri. Ca muncesc. Si ca Sistemul le merge perfect, nu da dude niciodata. Ca totul e roz Posted Image . Si ca opinia ta accelereaza schimbarea Posted Image . Etc. Dar speram, asa cum spuneti si Dvs, ca exista... initiati. Si iata ca exista!

PS: La o cartela noua nu am activ Serviciul de mesagerie vocala nici dupa trecerea celor 30 de zile (celebre) de la sesizare si la mai bine de doua luni de la activarea cartelei. Opinia mea e ca ei nu mai ofera acest serviciu la cartelele mai noi, dar nu spun. Ar trebui modificate prea multe: sait, pliante, texte la RC, marketing samd.
PPS: Cu optiunile Star, din ce am observat eu pana acum, la mai multe cartele, toate mai vechi - daca incarci dupa o vreme de lipsa (de valabilitate) a creditului si nu activezi nicio optiune, incep sa vina SMS-uri de la sistem, din saptamana in saptamana, cu oferte de Star, incepand cu Star 4 si oprindu-se la Star 2 Posted Image (mai depinde si cu cat incarci, ca daca incarci cu 3 EUR, oferta prin SMS incepe de la Star 3). In principiu, inca de la primul SMS sunt valabile si toate celelalte Star-uri, dar nu la 1234 sau in USSD menu, ci direct cu SMS la numerele pe care nu le stie toata lumea, dar care sunt prezente, centralizat, aici. E interesant ca dupa activarea uni Star, incep sa apara si in USSD menu si la 1234 Posted Image . Dar nici atunci toate, ci tot asa, selectate.

Sunt caraghiosi, zau! Si depasiti de situatia in care sunt/au ajuns; parerea mea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate