Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Extra-opțiuni cartela Telekom România.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
1800 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Extra-opțiuni cartela Telekom. Postare plăcută!

#2
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
@megafanro Multumesc pentru ca ai respectat cererea mea!
Mai ai si altele de modificat.:)

#3
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Cu plăcere!

#4
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
TADAAAM! Am primit 1 GIGA SHARE! 1 GB trafic de date valabil 30 de zile Posted Image
Attached File  uploadfromtaptalk1443021656191.png   164.68K   248 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1443021662182.png   115.04K   204 downloads
@_-_ , dă-mi nr de telekom în mesaj să îți trimit 1 GIGA net Posted Image

Edited by androholic, 23 September 2015 - 17:24.


#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Multumesc. Deocamdata nr. meu Telekom sta in sertar (nici nu stiu daca mai are sens sa-l incarc - iese din gratie peste o luna). In locul lui utilizez acum un abonament Digi mobil de 1.61 EUR fara TVA/ luna pe care am net nelimitat (cu reducerea vitezei la 128 Kbps DL/ 64 Kbps UL dupa primii 3GB trafic din luna). Exceptand momentele in care merge "din parti" deocamdata ma satisface, deoarece am o extraoptiune de date inclusa si in abonamentul Vodafone pe care o utilizez la nevoie. :)

Edited by _-_, 23 September 2015 - 20:53.


#6
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Am si eu un numar in perioada de gratie. Cartela inca mai sta intr-ul telefon dual sim dar cum am de gand sa-l schimb cu unul single sim, momentul despartirii finale este foarte aproape. A trecut perioada de glorie a Cosmote-ului, a trecut si interesul meu pentru serviciile lor.
Pe vechiul topic am ramas veteran la numarul de posturi.
Attached File  Untitled.jpg   25.84K   167 downloads

Edited by danutz1, 23 September 2015 - 20:56.


#7
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Vechiul topic fiind acesta: http://forum.softped...artela-cosmote/
Chiar ma intrebam unde a disparut...

#8
Otineu

Otineu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,295
  • Înscris: 08.02.2015
@danutz1, tu care ești artist în valorificarea la maximum a extraopțiunilor, poți să mă ajuți să clarific următoarea situație?
Luna trecută am încărcat cu 3 euro un număr de Telekom din care s-a consumat atunci 1 euro pentru Loyalty 110. Azi a fost retras încă 1 euro pentru aceeași opțiune (mă rog, s-a transformat în Star 1 cu beneficii duble, dar tot 1 euro costă). Deci, a mai rămas în cont 1 euro. Am vrut să transfer acest 1 euro pe un alt număr de Telekom din MyAccount, dar nu am reușit (nu știu care-i cauza, știi ceva ce ar putea împiedica transferul?). Văd că, dacă aș transfera, ar fi valabil doar 7 zile.
Întrebare: dacă reușesc transferul și activez extraopțiunea Star 1 (care are valabilitate 30 zile), cât va fi valabilă până la urmă această extraopțiune: 7 zile sau 30 zile?

#9
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Posibil sa nu functioneze serviciul din MyAccount.
Incearca folosind metoda de aici: https://www.telekom....istenta/?id=554
Nu vad de ce nu ar merge.

Extraoptiunea este valabila 30 de zile dar vei putea apela numai in perioada de valabilitate a creditului, adica 7 zile.
Resursele raman valabile si dupa aceasta perioada si le poti folosi dupa o noua reincarcare ce iti va activa perioada de valabilitate.

Linkul nu trimite acolo unde trebuie, pun aici informatiile pentru transfer credit:

Quote

Transferul de Credit poate fi utilizat in mod gratuit de catre toti utilizatorii Cartelei Telekom Romania Mobil care sunt in perioada activa si au credit suficient pentru a efectua transferul.
   Creditul ce poate fi transferat este 1, 2 sau 3 euro. Se pot realiza maxim 5 transferuri intr-o luna calendaristica, in limita valorii ultimei reincarcari efectuate.
   Poti transfera doar creditul reincarcat in ultimele 3 luni si este necesar sa astepti minim 10 minute din momentul in care ai efectuat o reincarcare pentru a efectua un transfer de credit. In caz contrar vei putea efectua transferul de credit doar dupa ce mai efectuezi inca o reincarcare.
   Transferul de Credit extinde perioada de valabilitate si gratie a Cartelei care primeste credit in felul urmator:
• 1 euro transferat mareste perioada de valabilitate cu 7 zile si cea de gratie cu 30 de zile.
• 2 euro transferati mareste perioada de valabilitate cu 14 zile si cea de gratie cu 30 de zile.
• 3 euro transferati mareste perioada de valabilitate cu 21 zile si cea de gratie cu 30 de zile.
   Pentru a se transfera credit unui alt utilizator de Cartela preplatita Telekom Romania Mobil tasteaza urmatoarea secventa:
*444*valoare transfer*07xxxxxxxx# (ex. *444*1*0766123456#)
Unde:
• “ valoare transfer” reprezintă valoarea care se va transfera si care poate fi 1 euro, 2 euro sau 3 euro;
• 07xxxxxxxx reprezinta numarul de telefon al utilizatorului de cartela Telekom Romania Mobil catre care se va face transferul de credit.

Edited by danutz1, 24 September 2015 - 07:29.


#10
Silver456789

Silver456789

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 01.11.2014

View Postdanutz1, on 23 septembrie 2015 - 20:52, said:

Am si eu un numar in perioada de gratie. Cartela inca mai sta intr-ul telefon dual sim dar cum am de gand sa-l schimb cu unul single sim, momentul despartirii finale este foarte aproape. A trecut perioada de glorie a Cosmote-ului, a trecut si interesul meu pentru serviciile lor.
Pe vechiul topic am ramas veteran la numarul de posturi.
Attachment Untitled.jpg


Se alege praful de T Mobile fara aia 3 euro pe care ii plateai la doua luni.



#11
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Cei care aveți extraopțiunea My Way, aveți și sms-uri nelimitate? Văd că eu pot trimite sms-uri nelimitate fără să mă taxeze sau să scadă din cele 500 minute/unități acordate zilnic în rețea.

#12
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,571
  • Înscris: 26.06.2010
In rețea poți trimite gratuit sms-uri , e promoțional , merge fara sa ai credit , doar trebuie sa ai cartela in perioada activa.

#13
fictivul

fictivul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 25.06.2015
Stă bine Telekomu cu semnalul la cartela reîncărcabilă?

#14
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Este acelasi semnal indiferent daca utilizezi abonament sau cartela prepaid.

#15
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Post_-_, on 07 octombrie 2015 - 20:40, said:

Este acelasi semnal indiferent daca utilizezi abonament sau cartela prepaid.
La abonament semnalul e mai scump :lol:

#16
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Am omis sa completez: "pe acelasi telefon". Nivelul la care este receptionat semnalul poate sa difere de la telefon la telefon.

@androholic
La abonament totul este mai scump cu exceptia internetului pe mobil. In anumite oferte de retentie cu valoare mica exista Internet pe mobil nelimitat. La cartele, din pacate, nu.

#17
alyaly

alyaly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 01.11.2005
Mai am valabilitate o saptaman pe cartela Telekom. Daca o incarc astazi cartela, valabilitatea incepe de astazi sau de peste o saptamana. Valabilitatea se aduna la cea existenta pe cartela?
Intreb aici, pentru ca nu gasesc la ei pe site.

#18
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
La Telekom valabilitatea nu se cumuleaza. Daca valabilitatea obtinuta prin reincarcare este mai mare decat cea existenta, atunci cea existenta se reduce la zero, iar valabilitatea obtinuta prin reincarcare devine noua valabilitate.
Informatia o gasesti specificata la rubrica "Valabilitate" de la detaliile oferite pentru fiecare tip de cartela in parte: https://www.telekom....artele-telekom/
De asemenea, o gasesti la "Modalitati de reincarcare": https://www.telekom....ti-reincarcare/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate