Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Solutii pentru backup date person...

Difuzor bas Q Acoustic 3050

Bolojan la presedintie?

Huawei band 8
 Statii de benzina DHR

AT Duster 80 asfalt 20 forestier

fisura/crapatura perete exterior ...

Windows XP Volume License
 Noul degresant universal

Imaginea nu poate fi redata - Ero...

"Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...
 Lamurire bec led h7

Preturi momeala ? (dar care e sme...

Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse
 

SMS Gateway - FULL ACCES

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
38 răspunsuri în acest subiect

#1
Shobolanu

Shobolanu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 896
  • Înscris: 08.12.2001
Mda ...desi o sa fac pe multa lume curioasa o sa pastrez secretul .
Dintr-o intamplare imtamplatoare  :ciocan: am obtinut acces full la un provider de sms via web .
Nu va ganditi la chestii de genul carding , hacking blah blah ...
Ce am facut eu se poate incadra (aproape) in orice termeni legali :) , adica am dat , fara sa vreau o baza de date peste cap :) .
So ..am sms la greu de vreo 2 luni ...phuck it ...ma gandeam sa dau un mail la webmasterul site-ului (companie de milioane de $$$) ...as avea vreo cateva buguri MAJORE de raportat la site ...
Aici va cer voua sfatul : ce sa fac ? sa tac si sa profit sau sa fiu un good boy si sa le zic la baietzasi treaba si poate poate imi dau un reply cu multumiri ...
p.s. : nu imi cereti detalii , nu deviati pe taramul Offtopicus ....

#2
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.153
  • Înscris: 05.12.2002
frumos ar fi sa le spui... desi s-ar putea sa nu te alegi nici macar cu multumiri...

#3
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 640
  • Înscris: 13.01.2003
In schimb ai avea multumiri vesnice de la forumisti daca ne-ai spune...  si dupa vreo 2 sapt poti sa le si spui daca inca mai merge ;)

De primit sunt gata sa jur ca nu primesti nimic... poate niste multumiri


PS eu de ex n-as avea mare nevoie de sms-uri, am destule gratuite, dar cunosc pe unii care ar putea consuma 30 de zi

#4
Bombtrack

Bombtrack

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 284
  • Înscris: 06.01.2003
Daca trimiti un mail webmasterului, el nu va face altceva decit sa repare treburile, si sa mearga pe burta( sa nu afle si altii din companie vina sa). Asa ca mai bine nu le spune sau trimite un raport unei persoane importante din companie, nu celor de la IT (cu explicatii pe intelesul ne-IT-stilor).

#5
JohnDoe

JohnDoe

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 480
  • Înscris: 28.08.2002
haha.... ar fi misto daca ai spune la ma multi de chestia asta.... dar sa te limitezi doar la cine cunosti tu.. daca se raspandeste prea tare, e posibil sa se prinda si sa te taie de acolo....

Anyway... iti dai seama ca as dori si eu sa stiu ce si cum...dar imi dau si eu seama ca "as devia pe taramul Offtopicus ....".... ;)

#6
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.668
  • Înscris: 11.09.2002
cel mai frumos ar fi sa imi spui mie si celorlalti forumisti cum sa trimitem si noi SMS gratis de acolo!! :)....iti pun o vorba buna la Judecata de apoi

#7
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.563
  • Înscris: 24.07.2002
Toti am vrea sa beneficiem de acest serviciu.Dar asta e soarta ce e al tau e al tau :) eu in locul tau nu as zice nimic.Profita cat mai mult ca asemenea sanse nu gasesti pe la toate miscarile de mouse!Daca tot vrei sa le trimiti mail le zici ca au o erooare pe server care ar permite unui hacker sa profite de ei :) ii pui putin la munca :) daca nu o gasesc le-o zici tu ( contracost :P )

#8
Shobolanu

Shobolanu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 896
  • Înscris: 08.12.2001
ma gandeam mai degraba sa fac un nou site de sms gratis...limitat la ceteva sms-uri pe ip ...
chestia e ca nu gasesc un host calumea ...daca le pun pe as.ro , atlastelecom.ro ..in fine in ro ...webmasterul va avea grija sa-mi ia sursele de la pagina si sa strice tot mersul ...
Anyway , mai caut , va promit ca daca mai tine treaba voi lansa un site cu sms gratis , cand se vor prinde asta e ...la cat sunt de idioti si la cate bug-uri am gasit oe site nu cred ca voi avea probleme mari ...
As castiga si eu din asta dar nu stiu nici un sponsor care sa plateasca in Romania ...adica voi dati click pe banner , se trimite sms si eu fac vreo 3 centi pe clicul vostru ...
Va reamintesc ..hacker nu sunt , linux nu prea stiu , dar stiu binishor jsp si php (pe asta e bazat respectivul site )...
Am spus ca nu as vrea un host romanesc pt ca de indata ce se vor afla detaliile gatewayului il vor folosi si altii ...
Nu vreau sa par egoist dar cred ca asa e cel mai bine ...ganditi-va  ca lansez site-ul si se trimit 100000 de sms de pe acel gateway , de pe contul meu , chiar daca nu v-or descoperi bug-ul nu-l repara (am motive serioase sa cred asta :>) dar contul eu va disparea ...
Cand voi lansa (si daca o), voi face ca sms-urile sa fie prelucrate de php apoi trimise la gateway ...pentru securitate si publicitate nu de alta ...ar trebui sa fiu chiar dummy sa fac un form care sa contina userul si parola si alte detalii de la gateway .
Astept si alte pareri , multzam mult pana acum ...
Numa' bine !

#9
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 604
  • Înscris: 29.04.2002
Bai, e bunicica ideea.
Parerea mea este ca ce ai descoperit tu e al tau (stii vorba "cine-l gaseste e al lu-uui") si tine pentru tine, sau un grup de prieteni selecti.

N-are nici un sens sa le spui alora de greseala, oricum nu vei fi apreciat.

Da, e bunicica ideea cu un site care sa genereze hituri steady.
Eu candva ma gandeam sa deschid un astfel de site, insa cererile de SMS-uri sa fie directionate prin telefoane (abonament pt SMS nelimitat) insa tre' sa te gandesti ca cell-ul nu poate trimite un SMS in mai putin de o secunda ..
in fine ....

#10
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.206
  • Înscris: 30.11.2001
ideea ta este buna! daemonx.

ca o sugestie, FA SITE-ul ALA cat mai repede, ca nu gasesc nicarieri sa trimit SMS in Europa free, si ma gendesc ca la tine "ar merge" o perioada!

bye

#11
Shobolanu

Shobolanu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 896
  • Înscris: 08.12.2001
working ppl ...working....
Site-ul va fi ceva simplu si la obiect (stilul meu  :) ) pana una alta nu gasesc un host php-mysql free in afara Romaniei ...daca aveti idei .Stiu de host.sk , portland.co.uk si inca cateva dar nu corespund , anyway ma astept la prea multe de la un serviciu free si deja sunt offtopic ...
Limitarea sms-urilor va fi pe IP doar ,  nu mai fac cu conturi si cu autentificari complexe , n-are sens , ca sa n-o mai lungesc voi o sa dati de ex. veveve.smsciumeg.ro si din pagina aia veti putea trimite sms .

#12
Shobolanu

Shobolanu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 896
  • Înscris: 08.12.2001
Asa ca fapt divers , in ziua de azi nu se mai ofera sms gratis pentru ca nu mai se renteaza , sms-urile trebuie platite iar publicitatea pe net e a pamant...

#13
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 604
  • Înscris: 29.04.2002

Quote

Originally posted by daemonx
Asa ca fapt divers , in ziua de azi nu se mai ofera sms gratis pentru ca nu mai se renteaza , sms-urile trebuie platite iar publicitatea pe net e a pamant...

Bine zis, bei  daemonx, bei.

OK, deci veveve.smsciumeg.ro, nu ?

Gata, l-am notat !
:D :drac: :moo:

#14
Shobolanu

Shobolanu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 896
  • Înscris: 08.12.2001
numele era o gluma...dar daca tot veni vorba o iau ca propunere  /Bigglasse

#15
Guest_AcidMan_*

Guest_AcidMan_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
free webhosting .. nu stiu free domain incearca la .tk .. cred ca e dot.tk .. merge destul de bine

#16
Shobolanu

Shobolanu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 896
  • Înscris: 08.12.2001
Government of Tokelau ? :) hm nice ...
pagina will be ready next week ...
untill then , i;m still searching for a good free host

#17
Guest_AcidMan_*

Guest_AcidMan_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
incearca aici pt free web hosting
Welcome to "Fate Back" free web hosting.
We are offering 60 megs of space with unlimited hits/bandwidth for your new website. You can use it as you wish as long as you respect the terms and conditions.
Sign up now for 60 megs of space!
* Easy to navigate File Manager
* Easy to use FTP account
* Over 10 domains to choose
* No limits on hits/bandwidth
* Unlimited sites allowed
* FREE POP3 Email account

#18
TipiTop

TipiTop

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 516
  • Înscris: 04.03.2002
daemonx , ceea ce faci este ilegal. Discretia nu este una din calitatile tale, din cate vad.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate