Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 

Am fost taxat pentru minutele internationale?

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Exista un formular pe care il poti folosi inainte de a suna si sa te lamuresti daca apelul urmeaza sa fie sau nu taxat.
Acest formular e doar online: Tarife apeluri internationale

#20
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010

View Post-romania-, on 16 iunie 2015 - 20:23, said:

Asta este, inghit in sec, platesc 1.41 de euro si sunt mai atent, speram sa fie ceva din greseala.
Fii multumit ca nu te-ai intins la taclale... ca te taxa Digi de-ti pierea cheful de vorba.

#21
blankaver_tmg

blankaver_tmg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 08.06.2013
ai grija ma la ce provider dai telefon pe dincolo ca nu toti is `internationali`.

#22
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Eu am patit-o cu 45 de euro...fericit nevoie mare ca am 1000 de minute internationale sun in UK...

Nu am belit ochii bine in contractul abonamentului unde era CLAR o lista cu numere ce pot aduce costuri..pentru toata Europa...era un link detaliat...

Si sint multe numere de UK unde ai de platit...
Noroc ca nu am sunat in interesul meu si a platit persoana de acolo...

#23
Alex-AR

Alex-AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 19.03.2009
Lista aia sigur nu e actualizata. Sunt sunat destul de des de pe Digi optim 3 in Austria pe Drei (3) si nu se taxeaza nimic

Edited by Alex-AR, 16 June 2015 - 21:30.


#24
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

View Post-romania-, on 16 iunie 2015 - 20:23, said:

Ce dragut, deci o sa am de dat 1.41 euro, ok... sunt ceva ofticat, ca am mai sunat si aveam impresia ca pe TOATE retelele internationale, cel putin din ce tarisoare au pe lista.

Asta este, inghit in sec, platesc 1.41 de euro si sunt mai atent, speram sa fie ceva din greseala.
Eh, asta e cand semnam fara sa citim ce semnam...
Trebuia sa primesti o anexa la contract unde apar detaliile legate de ce retea e gratuita si care nu e. In plus in contract scrie ca trebuie sa verifici pe site ce prefix e gratuit.

View Postzetuc, on 16 iunie 2015 - 20:58, said:

Într-o vreme, cu 1,61 euro puteam suna în state fix 3 minute și un pic din Vodafone, că era 50 de cenți minutul. Și nu, nu la un abonament de 2-3 euro, ci la unul de 25.
Si acum e mai ieftin?

View Post-romania-, on 16 iunie 2015 - 21:10, said:

Pentru ca nu am ce face cu ea, de ce sa dau? 30-40 de lei? Cat o costa o cartela? Cand folosesc rds-ul, cu precizarea ca nu stiam ca nu pot suna pe Lyca, ma amuza ca nici nu mi-au dat vreun mesaj cum ca ies din minutele incluse, ma asteptam la o avertizare, cu putin avant... plateam suta de euro fara probleme.
Te-au avertizat la semnarea contractului in plus au trimis SMS acum cateva luni ca s-au schimbat retelele in care poti suna gratuit si un link catre site.

@Alex-AR
Da, asa e, nu e prea buna lista, in schimb acel calculator e bun.

#25
-romania-

-romania-

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 16.06.2015
Pe pagina respectiva gasesc:
Britanie BT
TalkTalk
Virgin Media
Vodafone
Sky

Nu gasesc Telekom/Cosmote? Adica nu pot suna(zic sa fie gratuit, inclus in abonament) pe cineva care pleaca cu cartela Cosmote in Anglia?

Edited by -romania-, 23 June 2015 - 09:23.


#26
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 11.01.2007
Acest apel e tratat ca apel national.Respectivul apelat plateste el costuri de roaming.

Edited by bits, 23 June 2015 - 09:37.


#27
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012
Astazi constat cu stupoare ca am cost suplimentar 32,5E.
De unde, de unde, caut si in final constat ca din apeluri internationale catre Belgia, catre un numar care pana acum  stiam ca e gratuit.
Apelez la digi-helper prin PM, explic situatia si primesc urmatorul mesaj;
-Stimate x din data de 1. 08. 2015 digi a modificat tarifele catre Belgia.....verificati calculatorul de tarife.
Pai ma nene daca stiu ca am sunat pe un numar de telefon si apelul e gratuit eu stau sa mai  verific ca de fapt e altfel.
Deci nenea Digi mata schimbi regulile si nu ma anunti si pe mine pri sms sau mail?
Judecati si voi daca e normal ca Digi sa schimbe tarifele dupa cum bate vantul?

#28
internetmax

internetmax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.02.2015
Păi ce credeai? Așa e la cea mai ieftină rețea. Trebuie să fii spirt. Azi e oferta, mâine nu... sau poate chiar azi.

Cu ghidușia asta, per ansamblu ți-ai mărit puțin „abonamentul lunar”.Posted Image Aproape ca la „granzi”.Posted Image

Edited by internetmax, 25 August 2015 - 16:34.


#29
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
@leomagic44 e normal sa schimbe tarifele, dar trebuia sa fii informat!

#30
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012
Asa e normal sa fiu anuntat, de orice schimbare de tarife.
Oricum m-am lamurit Digi joaca la alba neagra.
Treaba e ca nu sunt singurul caz.

#31
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,684
  • Înscris: 21.03.2005
Se mai intampla si faza e ca nu ai ce sa le faci.
Poti incerca la ANPC...
Eu am cateva numere sa le zice "favorite" pe care le-am verificat, am facut print-screen-uri cu informatia despre cost,  salvat si pagina ca atare...
M-am fript cu ei mai demult si acum stii cum e...vorba zicalei cu iaurtul.

#32
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012
Adevarul e ca la 4E nu ai la ce sa te astepti, mai trag si ei cate o teapa, mai te lasa fara semnal si uite asa ajungi la abonament de 20-30 E pentru nimic.

#33
internetmax

internetmax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.02.2015

View PostMELODY, on 29 august 2015 - 00:42, said:

Eu am cateva numere sa le zice "favorite" pe care le-am verificat, am facut print-screen-uri cu informatia despre cost,  salvat si pagina ca atare...
M-am fript cu ei mai demult si acum stii cum e...vorba zicalei cu iaurtul.

Pentru a avea ceva șanse, ar trebui să faci print-screen de fiecare dată înainte să suni.
Alta ar trebui să fie rezolvarea.

#34
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,433
  • Înscris: 04.04.2008
Aici sunt de acord! Digi ar trebui sa isi informeze clientii de orice schimbare de oferta! In cazul colegului cu belgia putea sa dea un sms general!
Stimate client te anuntam ca incepand cu data X tarifele catre retelele de telefonie mobila din UE (europa) sau schimbat/modificat, te rugam sa verifici noile “destinati/tarife“ la urmatoarea adresa http://www.rcs-rds.ro/  ....
Multumim ... Bla bla bla...

#35
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012
Asta e, sunt bun de plata, 32,5E sotia +3, 75E eu+ 1, 70 fiica, toata suma cost suplimentar catre Belgia + TVA.
Helperul s-a spalat pe maini, iar sesizarea care am trimis-o din contul meu e in asteptare, ceva marca Digi ...... in curand, sau niciodata.

#36
ChrisD

ChrisD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 06.10.2013
Ce bine era anul trecut cand nelimitatul chiar era nelimitat si erau mai multe retele europene incluse. Dar din cauza unor baieti destepti care au facut abuz si doar efectuau apleri, nu si primeau,  leomagic44 acum plateste o gramada de bani.  That's why we can't have nice things in this country.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate