Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

Avira îmi detectează un troian(Virus or unwanted program).

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Iochanan

Iochanan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,843
  • Înscris: 28.04.2011
Îmi cer scuze că revin cu problema de care am vorbit, însă nu cred că am reușit să scap de tot de acel troian; periodic la vreo 2-3 săptămâni primesc din nou mesaje de la Avira că detectează acel troian. Ceea ce am făcut până acum a fost să descarc tot periodic fișierul acela de fixlist și să folosesc tot așa Farbar și Adwcleaner, însă, așa cum spun, periodic la 2-3 săptămâni îmi detectează din nou troianul. De asemenea, ca răspuns la ultima postare, încă nu am instalat Internet Explorer 7, în caz că are vreo relevanță. Poate mă mai puteți ajuta mai departe?

#20
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Il mai ai pe undeva prin PC si se relanseaza. Ia vezi ce programe ai prin Startup, dezactiveaza tot ce nu iti trebuie sau nu e ok. Scaneaza apoi TOT sistemul cu Avira. O sa dureze, dar poate o sa dai de el.

View PostIochanan, on 01 iunie 2015 - 11:49, said:

detected in file 'C:\Program Files\GUM1.tmp\goopdateres_am.dll.
http://www.bleepingc...pdateres-xxdll/

Cica dll-ul e de la Google. Ai ceva de la astia instalat? Poate odata la cateva saptamani incearca sa caute updateuri, de asta iti reapare.

Edited by lucifer76, 29 January 2016 - 10:01.


#21
Iochanan

Iochanan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,843
  • Înscris: 28.04.2011
Aveam instalat Google Chrome şi l-am dezinstalat. Apoi am scanat tot sistemul cu Avira şi mi-a găsit un alt virus pe care l-am "băgat în carantină". Deja este o lună de când nu îmi mai semnalizează Avira prezenţa acelui troian şi să vedem ce va urma în viitor. Dacă înainte îmi reapărea la 2-3 săptămâni, acum deja a trecut o lună de la ultima folosire a Farbar şi Adwcleaner de când nu îmi mai semnalează prezenţa acelui troian.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate