Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan
 Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 

Raportare taxi

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,892
  • Înscris: 22.12.2005

 RealThing, on 06 mai 2015 - 13:28, said:

Te inseli, nu e cel mai tare topic deschis de initiatoare, crede-ma Posted Image

te rog frmos, te implor, nu spune asta

nu glumesc

eu inca aveam sperante..nu mi le anula. fa ceva, pune-mi-o in lista de ignore, ascunde-le ,FA CEVA !! E cea mai contagioasa..boala. din lume . din univers.

stai ca am publicat o si eu prin alte parti..si nimeni nu ma crede. o sa pun si sursa.mercic.

#38
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

 inside_spy, on 06 mai 2015 - 08:13, said:

Știu și eu ce sunt taxiurile românești, dar uneori apare ceva urgent și sunt nevoită să apelez la ei: nu pot lua mașina personală, pe Uber nu găsesc șoferi, iar la BlackCab trebuie să anticipezi urgențele.

Și firma asta părea serioasă, au reclame prin mall, servicii VIP, îți trimit mașina cu 2 șoferi dacă ai ieșit la bere (unul te duce pe tine și celălalt îți duce mașina acasă, deși nu înțeleg de ce nu te-ar putea duce și pe tine tot cu mașina ta)...

Posted Image
Pelicanul, firma serioasa??? :roflmaofast:

#39
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Adevarul e ca pelicanii aia de culoare de la volan numai seriosi nu sunt.

#40
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 inside_spy, on 06 mai 2015 - 07:18, said:

Hello,

În această dimineață am mers cu un taxi în București (autoturism Dacia Logan).

Pe bord clipea beculețul de motor (check engine), l-am întrebat pe șofer și acesta mi-a zis că e așa de mult timp (Posted Image) și că mașina merge bine, nu are nimic, iar cei de la firmă (una mare din București, al cărei nume începe cu P, nu știu dacă pot face reclamă aici) știu asta.

Vi se pare ok? Pot raporta pe viitor astfel de situații la poliția rutieră/RAR? Nu mi se pare normal ca un vehicul de tip taxi să meargă cu becuri aprinse în bord...

Merci.

P. nu e din Bucuresti
P. Nu e firma serioasa
P. Are diverse beculete

Daca e de culoare rosie, atunci ar putea fi ceva periculos sa afecteze siguranta, pana atunci...

Tenacitatea nu trebuie insa infranta
Uite ce face omoloaga forumistei din State:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9K3MoxlCaJ4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#41
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,834
  • Înscris: 15.08.2014
Razi tu razi,  dar prin unele tari(vazut cu ochii mei in franta, belgia, luxemburg, germania) exista asa ceva, peste autostrazi si drumuri expres
Se cheama "passage aux gibiers"; dar mai sus numitii is prosti, stie romanu mai bine, ca doar se fac liniute cu caruta pe autostrada. Culmea civilizatiei rutiere

#42
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
Tu ai inteles ce spune aia acolo?

ZIce sa se mute semnele de pe autostrada in preajma scolilor, pentru ca asa o sa vada si caprioarele si nu mai trec strada pe autostrazi
Ea crede ca o caprioara trece prin dreptul semnului.

Sa nu-mi spui ca si tu crezi acelasi lucru

#43
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,834
  • Înscris: 15.08.2014
De ce trec caprioarele pe autostrada? Ca nu au pasaj ( trecere) peste/sub autostrada, probabil nici gard pe marginea autostrazii nu este.
Daca individa nu are cap, ce sa i ceri?
Dar administratorul si constructorul autostrazilor tot asa redusi mintal or fi? Si romanul rade oricum ca nu i invatat cu binele.
Semnele alea direct la fierul vechi ca nu rezolva nimic.

#44
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
Suntem in afara subiectului

#45
matrwe

matrwe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 14.06.2012

 d4m4g3, on 06 mai 2015 - 07:30, said:

multe alte defecte care nu au luminite in bord.
..., scartaie franele,
Hmm, cam care ar fi problema de determina scartaitul franelor si, cel mai important, care ar fi rezolvarea problemei?

 inside_spy, on 06 mai 2015 - 07:53, said:

dar părea total dezinteresat.
Dada, omul ala merge cu o masina care nu e a lui si mai e condusa ce cel putin inca un coleg de serviciu, are de facut un pafon lunar pentru firma (un taximetrist zicea la un moment dat ceva de vreo 32 meleoane pe Logan, 44 pe alta masina mai rasarita, gen fluence), firma aproba reparatii cu reperele si solutiile cele mai ieftine si tu doresti sa fie omul interesat de un beculet in bord?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate