Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Preoti cu har

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
68 replies to this topic

#55
Beirut_girl

Beirut_girl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 21.08.2008

 sarac.lipit, on 29 aprilie 2015 - 15:51, said:

well, nu cred în minuni ...dar mă pot mîndri cu una... i-am luat răul 'cu mîna' unui prieten.
deochiul
se iau 5 chibrite, se ard vîrfurile şi se aruncă în paharul cu apă. Dace se scufundă... e deochiat
se unge cu apă la frunte şi gît şi bea o picătură.
La mine a funcţionat pentru că l-am convins că ştiu ce fac.... s-au scufundat ... şi nu te mint, s-a simţit bine în secuda 2!!! (cred autosugestia a funcţionat perfect)

asta e ocultism !

#56
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,577
  • Înscris: 11.06.2010
Prognosticul mastocitozei este unul foarte bun la cei sub 2 ani. Nr leziunilor se micsoreaza cam cu 10% pe an, pana la pubertate dispar.

Mai multe informatii aici http://emedicine.med...-followup#a2650

Edited by Handicarpati, 29 April 2015 - 15:55.


#57
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,288
  • Înscris: 25.02.2009

 myshyk, on 29 aprilie 2015 - 15:49, said:



Deci la tine asta este de fapt problema: "Sunt la servici pana maine dimineata. Timp am sa caut ce vreau." Restul e papiță pentru prostime.Posted Image Posted Image Posted Image

Chiar, ce rost are postul tau?
Am primit cateva sugestii prim pm si le multumesc inca odata si ma simt nevoit sa cer unui admin sa inchida topicul. Nu mai are rost sa citesc ce posteaza cate un tzanc care nu intelege ce inseamna..una sau alta.
In fine,se poate inchide.Multumesc pt tot.

 Handicarpati, on 29 aprilie 2015 - 15:54, said:

Prognosticul mastocitozei este unul foarte bun la cei sub 2 ani. Nr leziunilor se micsoreaza cam cu 10% pe an, pana la pubertate dispar.

Mai multe informatii aici http://emedicine.med...-followup#a2650
Crede-ma ca sper sa fie asa cu toata fiinta.Ma rog zilnic sa nu se agraveze.Speranta asta ne face sa nu o luam razna.Si fiica de 4 ani..clar :)

#58
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,577
  • Înscris: 11.06.2010
http://infomastocito...dici-in-romania

https://www.facebook...ocitoza?fref=ts

Asta in caz ca nu stiai de link-urile astea ...

#59
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012
-Inteleg ca doresti un raspuns direct si fara comentarii si pareri proprii din partea celor care iti pot da informatii.Raspunsul direct este ;Da la Timisoara este un preot cu mare har,dar exista cred eu (si acum te rog sa ma scuzi ca imi expun si eu o parere proprie)poate exista totusi o problema in sensul ca copilasul fiind micut nu-i poate oferii preotului informatiile necesare,iar tu nu te poti substituii in subconstientului copilasului tau.Aceasta fiind doar o parere personala,eu iti raspund totusi durerii tale asa cum ti-am promis;Este vorba despre preotul Doru Cristoi,este binecunoscut in zona.Locuieste in cartierul Fratelia pe strada Lidia.Personal iti doresc sa-ti rezolvi definitiv problema familiei tale.
http://dusanbaiski.eu/node/113

Edited by Arayan, 29 April 2015 - 16:18.


#60
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,889
  • Înscris: 27.06.2007
http://adevarul.ro/l...b7cf/index.html

#61
JesusInDaHood

JesusInDaHood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 30.06.2013

 RUN_SLOWLY, on 29 aprilie 2015 - 14:24, said:

E un forum de discuții, nu pot fi de acord sa stai sa te agăți de mila vreunei zeități, suntem in 2015 nu 1015, astfel de practici nu își au locul. Avatarul e in stil de gluma, tu cu crucea invers Posted Image
Ai vreo problema cu convingerile mele satanice? Te deranjeaza filosofia mea de viata?
Sa-nteleg ca daca ai vreo forma de credinta in divinitate, fie ea ortodoxa, musulmana, budista, hindusa, etc, esti vreun salbatic, sau ce? Mai nou lumea nu mai poate sa aiba convingeri spirituale, ca nu suntem in 1015? Revino-ti, puisor. Acum e momentul sa ai orientari religioase, cand nu te spanzura sau omoara cu pietre nimeni doar pentru ca nu-i recunosti Dumnezeul. Muzulmanii aia sunt cazuri extreme, si-n un procent prea mic din totalul de musulmani. Dar daca e sa o luam asa, ei sunt cei mai aproape de salbatici.

Sa nu-mi incepi cu banii de la biserici. E o cu totul alta discutie. Biserica nu e religie. Religia e in suflet, nu intr-o cladire impodobita cu aur.

#62
djpadrecito

djpadrecito

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,244
  • Înscris: 12.02.2010

 aliv77, on 29 aprilie 2015 - 15:49, said:

Deja multi dintre voi bat campii iar altii, mai grav, judeca pe altii. Problema sta destul de simplu: preotul este doar un intermediar, un instrument, intre Dumnezeu si om, nu un automat in care bagi o moneda si ti se rezolva problema. Preotii au toti har, chiar daca nu toti sunt modele de moralitate.  Sfatul meu este sa mergi la o biserica, sa ti se citeasca rugaciuni, sa tii post, sa te rogi, sa ai credinta...Preotul te ajuta intr-o oarecare masura dar ajutorul la modul concret ti-l dai tu insuti...Si inca o chestie, pentru cei care huliti preotii: nu exista om care sa fie sfant...fiecare face ce poate si e rasplatit sau judecat DOAR de Dumnezeu. Eu, personal, daca sunt bolnav si merg la un chirurg, nu ma intereseaza daca e afemeiat, milionar, nabab sau mai stiu eu ce...dar daca stie sa manuiasca bisturiul si sa ma invete ce sa urmez, m-am scos !!! cred ca asta conteaza...si vis a vis de ce spunea cineva mai sus: da, marea majoritate a preotilor traiesc modest, la limita decentei, insa omul e atat de avid sa judece si sa scoata in evidenta uratul si senzationalul incat ii baga in aceeasi oala pe toti, din pacate...


Parca zicea Cineva ceva odata, ehee, demult: Cel care este fara de pacat, sa arunce primul piatra.

Ex de medic afemeiat: Dr Kasem a.k.a Vindecatorul de varice.
Si i-a vindecat pe multi, si e musulman, si ii plac femeile rau de tot.
Dar opereaza bine si se duc toate natiile la el si de toate religiile

 JesusInDaHood, on 29 aprilie 2015 - 17:05, said:

Ai vreo problema cu convingerile mele satanice? Te deranjeaza filosofia mea de viata?
Sa-nteleg ca daca ai vreo forma de credinta in divinitate, fie ea ortodoxa, musulmana, budista, hindusa, etc, esti vreun salbatic, sau ce? Mai nou lumea nu mai poate sa aiba convingeri spirituale, ca nu suntem in 1015? Revino-ti, puisor. Acum e momentul sa ai orientari religioase, cand nu te spanzura sau omoara cu pietre nimeni doar pentru ca nu-i recunosti Dumnezeul. Muzulmanii aia sunt cazuri extreme, si-n un procent prea mic din totalul de musulmani. Dar daca e sa o luam asa, ei sunt cei mai aproape de salbatici.

Sa nu-mi incepi cu banii de la biserici. E o cu totul alta discutie. Biserica nu e religie. Religia e in suflet, nu intr-o cladire impodobita cu aur.


Nu pot eu sa fiu 100% de acord cu ce zisesi tu pe-aci, insa sper sa ii fi inchis totusi gura !

Uite aici o harta cu manastirile din zona ta .

Va puteti duce cu copilul si sa il lasati acolo pt Sf Maslu si totodata sa mai petreceti cateva zile pt rugaciune si liniste, ca daca pe un forum, in lumea virtuala e atata agitatie pt o singura cerinta, nici nu vreau sa imi imaginez ce e in lumea reala..
Succes !

Attached Files



#63
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

 NaturalBornGamer, on 29 aprilie 2015 - 14:32, said:

Mersi frumos,dar eu nu caut un leac miraculos(nu ca nu l-as accepta daca ar exista.. Posted Image ),eu vreau sa ma linistesc sufleteste. Atat.
Nu cauta la oameni, atunci cand ai nevoie de liniste sufleteasca si incearca sa intelegi ca la Hristos nu ajungi prin intermediul vreunui om. Niciun om nu va putea vorbi cu Hristos pentru tine, deci daca nu esti ok dpdv spiritual, nu vei rezolva nimic alergand la oameni ...ba mai rau, punandu-ti increderea in oameni, cazi sub un blestem (cel din Ieremia 17:5). Isus cheama asa: "Veniti la Mine, toti cei truditi si impovarati si Eu va voi da odihna". Zici ca nu il gasesti pe Isus singur? Prietene, El e deja la usa ta demult...

Edited by kruger, 29 April 2015 - 20:03.


#64
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

 NaturalBornGamer, on 29 aprilie 2015 - 15:59, said:

Am primit cateva sugestii prim pm si le multumesc inca odata si ma simt nevoit sa cer unui admin sa inchida topicul. Nu mai are rost sa citesc ce posteaza cate un tzanc care nu intelege ce inseamna..una sau alta.
In fine,se poate inchide.Multumesc pt tot.
Eu cred ca trebuie sa faci o alegere pe baza de religie. Pentru ca un grecocatolic nu poate merge la ortodocsi de exemplu.
Daca esti din Zalau cel mai bun loc unde poti merge e Manastirea Nicula din judetul Cluj. Cunoscuta peste tot, dar mai ales in zona ta

Dar cred ca va trebui sa te astepti si sa fiti luat la rost in legatura cu viata religioasa

Edited by altul2, 29 April 2015 - 19:00.


#65
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 altul2, on 29 aprilie 2015 - 18:57, said:

Eu cred ca trebuie sa faci o alegere pe baza de religie. Pentru ca un grecocatolic nu poate merge la ortodocsi de exemplu.

Ce .... vorbesti bre? Tu ai habar ce e aia religie?
Tu crezi ca grecocatolicii pe care i-ai amintit, au alta religie decat tine, care esti ortodox?
Du-te la kindergarten amice!

Ma intreb ce spune duhovnicul tau despre afirmatile tale. E mandru de tine sau iti da cu Biblia in cap?

#66
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

 ericmario, on 29 aprilie 2015 - 19:27, said:

Tu crezi ca grecocatolicii pe care i-ai amintit, au alta religie decat tine, care esti ortodox?
Du-te la kindergarten amice!

Ma intreb ce spune duhovnicul tau despre afirmatile tale. E mandru de tine sau iti da cu Biblia in cap?
Pai duhovnicul trebuie sa spuna ce am zis eu, ca iti dai seama ca tot ce am zis a fost pentru a da un ajutor semenului

#67
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 altul2, on 29 aprilie 2015 - 19:29, said:

Pai duhovnicul trebuie sa spuna ce am zis eu, ca iti dai seama ca tot ce am zis a fost pentru a da un ajutor semenului
Inca o data te intreb, tu crezi ca catolicii, romano-catolicii, greco-catolicii, reformatii, protestantii, au alta religie decat ortodocsii?

ps. mii de scuze initiatorului, i-am facut praf ideea voodoo!

Edited by ericmario, 29 April 2015 - 19:52.


#68
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,288
  • Înscris: 25.02.2009

 kruger, on 29 aprilie 2015 - 18:48, said:

Nu cauta la oameni, atunci cand ai nevoie de liniste sufleteasca si incearca sa intelegi ca la Hristos nu ajungi prin intermediun vreunui om. Niciun om nu va putea vorbi cu Hristos pentru tine, deci daca nu esti ok dpdv spiritual, nu vei rezolva nimic alergand la oameni ...ba mai rau, punandu-ti increderea in oameni, cazi sub un blestem (cel din Ieremia 17:5). Isus cheama asa: "Veniti la Mine, toti cei truditi si impovarati si Eu va voi da odihna". Zici ca nu il gasesti pe Isus singur? Prietene, El e deja la usa ta demult...

Am vorbit acuma seara cu un preot si am de gand sa il vizitez.Eu recunosc ca problema mea e si din subconstient si am nevoie de cineva mai sfant decat mine care sa imi zica ce sa fac.Planuiesc si o vizita la manastirea de la Necula si sa incep sa fiu mai credincios.
Cred ca e simplu unora sa zica ce ai zis tu Kruger,si suna foarte bine si frumos,dar adevarul e ca pentru a ajunge mai aproape de Dumnezeu eu am nevoie de indrumare. Vreau sa fac tot ce imi sta in putere sa imi ajut fiul si familia implicit. Va multumesc celor care a-ti avut bunavointa sa imi dati un sfat.
Doamne ajuta.

 ericmario, on 29 aprilie 2015 - 19:49, said:

Inca o data te intreb, tu crezi ca catolicii, romano-catolicii, greco-catolicii, reformatii, protestantii, au alta religie decat ortodocsii?

ps. mii de scuze initiatorului, i-am facut praf ideea voodoo!

Cum ziceam,se poate inchide topicul.Discutii in contradictoriu pe tema religiei si credintei o sa fie intotdeauna pt ca ,cati oameni atatea idei.Fiecare cu parerea si ideiile lui si al contrazice pe unu care nu are aceasi gandire ca si mine mi se pare fara rost.

#69
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
Pe topicul asta s-a intamplat exact, dar exact cum scrie ca s-a intamplat cu Iov. Omu era distrus de durere si prietenii lui ii faceau apologia credintei si teoria chibritului.
Pana a rabufnit saracul Iov:

Atunci Iov a răspuns şi a zis:
Cu adevărat numai voi sunteţi înţelepţi şi înţelepciunea va muri o dată cu voi.
Dar şi eu am minte ca voi şi nu sunt mai prejos decât voi şi cine nu cunoaşte lucrurile pe care mi le-aţi spus?
Eu am ajuns pricină de batjocură pentru prietenul meu, eu care chem pe Dumnezeu şi căruia El răspunde: cel drept, cel fără vină e pricină de râs.
Să dispreţuim nenorocirea (gândesc cei fericiţi); încă o lovitură celor ce se poticnesc.


Topicul o sa se inchida, un parinte cu har nu e greu de gasit, are Dumnezeu slujitorii lui unde nici nu te astepti. Daca tot ai postat pe ortodoxie cred ca ar fi bine de amintit ca minunile pe care le face Dumnezeu sunt rare si niciodata la comanda.
Dupa parerea mea ideea ar fi urmatoarea:  [de calea duhovniceasca zic, ca aia medicala e alta discutie], intr-o chestie de tipul asta e esentiala rugaciunea parintilor, o sa-ti zica si parintele, rugaciune, post, ce o sa va mai zica parintele sa faceti [tu si sotia] si sa nu va abateti deloc, fara credinta puternica poti sa vezi toti duhovnicii din lume, nu are nicio valoare puterea rugaciunii parintelui fara rugaciunea voastra ca parinti.
Daca o sa aveti [tu si sotia] credinta puternica o sa faca Dumnezeu minunea ceruta, sa nu va indoiti de asta, dar sa nu uitati nicio clipa ca voi sunteti cheia, de voi o sa depinda cum or sa evolueze lucrurile.
Credinta si rugaciune, restul se adauga. Iti spun sigur ca am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare cu baiatul ala mic [care acum e mare Posted Image ], sa nu cumva se crezi vreo secunda ca o sa te ajute Dumnezeu daca tu o sa crezi in magii sau ca parintele o sa faca treaba ta in timp ce tu ai alte prioritati, asta in niciun caz.
Daca o sa vrei, sa revii dupa o sa ti se vinede copilul sa ne transmiti si noua bucuria, cand o sa dea Dumnezeu sa se intample.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate