Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Topicul discutiilor diverse despre maghiari

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1122 replies to this topic

#505
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008

View Posthoria66, on 30 martie 2015 - 21:03, said:

Poate Kovagin, ca altminteri se citeste Ţovagin.


Mai bine cum zice lex, așa ca tine nu se desparte frumos în cuvinte :D

#506
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,504
  • Înscris: 19.04.2009
[ http://fs68.trilulilu.ro/imgs/xfy1055/aveam-si-d-astea-naturale-bauturi-gin-chestii-soco_360ae7dd4de42d.jpg?size=original - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deci, CoVagin :)

#507
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008

View Postlex404, on 30 martie 2015 - 21:15, said:

Pozaaa, nu se vede pozaaaa

#508
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,504
  • Înscris: 19.04.2009
Eu o vedeam, acum nu o mai vad. Este un bug.

Attached Files



#509
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008
Meh, era să te cred :D

#510
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

View Postiladi, on 30 martie 2015 - 21:00, said:

da, știu că după tine ar fi de la Rijeka la Bratislava și de la Vienna la Brașov.
De unde stii matale asa de bine ce gandesc eu ? Sau astea sunt tot niste "certitudini".....

Quote

....șogore,
Da' de cand suntem noi, cumnati ?

Quote

înseamnă că nimeni nu poate amesteca în ciorbă românilor, ...
E una sa nu vrea si alta sa nu poata. Poate ca deocamdata ii doare la basca. Da' poate ca nu mai tine mult.

#511
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008
Păi nu-ți zisei că-s însurat cu o unguroaică, mei oltene? Deci suntem șogori Posted Image

E ușor s-și dea cineva seama ce gândești. Ești mai ușor de citit ca biblia

Edited by iladi, 30 March 2015 - 22:12.


#512
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

View Postiladi, on 30 martie 2015 - 22:10, said:

Păi nu-ți zisei că-s însurat cu o unguroaică, mei oltene? Deci suntem șogori Posted Image
Aham. Si zi asa, nu vrei sa te bag in Schengen, cumnate ?

Quote

E ușor s-și dea cineva seama ce gândești. Ești mai ușor de citit ca biblia
Comparatia este foarte nefericita. Biblia este foarte greu de citit, si mai greu de inteles.

#513
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008

View Posthoria66, on 30 martie 2015 - 22:32, said:

Aham. Si zi asa, nu vrei sa te bag in Schengen, cumnate ?

Comparatia este foarte nefericita. Biblia este foarte greu de citit, si mai greu de inteles.

Tu, mei, de la București? Mai ai de lustruit mult prin ministere :D

Comparația e voită, dar se pare că ești uns cu toate alifiile și nu se lipește puțin umor de mugurul de ardelean.

#514
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006
Lasa Bucurestiul, io la matale la Nagyvárad ma refeream.

#515
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008
Și io la fel. 15 minute și-s în Schengen. Da' tu?

#516
casuta_papusilor

casuta_papusilor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,155
  • Înscris: 16.06.2009

View Postun huligan, on 30 martie 2015 - 19:23, said:

Mah da' cate zile are saptamana la voi? Posted Image

cand bei tuica si la micul dejun, tine si 10 zile, normal!

#517
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

Quote

Hungary has cleared all barriers that have been keeping the European Union so far from approving Hungary’s nuclear fuel supply deal in relation to the expansion of the Paks nuclear power plant, János Lázár, cabinet chief of Prime Minister Viktor Orbán, told journalists on Thursday.

Lázár said every talk with the Russian party has been closed and the lawmaking has done everything to ensure the start of the construction. "We have achieved to be compliant also with European regulations," he added.
Lázár reiterated that the nuclear supply deal for the Paks II project will be based on the agreement between Finland and Russia. This means every barrier has been overcome therefore the European Commission could grant its approval possibly within two weeks.
"The investment must comply with European competition rules," Lázár added, noting that the capacity maintenance in the Paks NPP will be monitored closely by the EC.
The Financial Times interpreted the deal with Brussels slightly differently, saying on Wednesday that "Hungary has agreed to EU demands that it diversify its nuclear fuel supply away from Russia [...]."
"We thought that our contract is acceptable as is, but we left ourselves some room for manoeuvre, so what is good for Finland will be also good for us," the FT cited Orbán as telling reporters following last week’s EU leaders summit in Brussels.
Lázár travelled to Brussels on Tuesday to meet EU Energy and Climate Action Commissioner Miguel Arias Canete and discuss the EC’s reservations, after Euratom, the EU’s atomic fuel watchdog, rejected the original terms of Budapest’s supply contract with Moscow, complaining of the exclusive supply rights given to Russia.
Anna-Kaisa Itkonen, the EC’s spokesperson for climate and energy policy, told Hungarian state newswire MTI on Tuesday that both bilateral meetings - with Canete and Euratom officials - were organised at the request of the Hungarian party.
She only confirmed the fact of the talks, adding that "the task of the parties is to reach an agreement that is in full compliance with the regulations of EU and Euratom Treaties on the diversification of [nuclear] fuel supply."
(http://www.portfolio...azar.29359.html)

Ca tot dadeau unii pe-aici din coada, la ideea ca UE le blocheaza investitia....

#518
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008

View Posthoria66, on 31 martie 2015 - 15:34, said:

(http://www.portfolio...azar.29359.html)

Ca tot dadeau unii pe-aici din coada, la ideea ca UE le blocheaza investitia....


tl;dr

#519
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

View Postiladi, on 31 martie 2015 - 15:49, said:

tl;dr

Broblem cu egzbrimarea ?

Edited by horia66, 31 March 2015 - 17:20.


#520
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008
Vezi de ce e bine să mai ieși din găoace? Ca ungurii din secuime: e mai bine să ști limbi străine:

http://en.wikipedia.org/wiki/TL;DR

Edited by iladi, 31 March 2015 - 17:38.


#521
G.I.C.U.

G.I.C.U.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 04.09.2006
Nu va mai certati. Luati o doza de Omega, poate va mai imbunati.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NyIuS1FM1Cc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#522
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

Quote

”Nimic nu este mai hazliu decât să-i spui unui ungur că Ardealul e al lui și să-l vezi cum se bucură și se ia în serios. Începe să povestească de tratatul de la Trianon, cum de fapt au câștigat ei și tot felul de năzdrăvănii”, spune Demeter Popescu, un ceangău din Miercurea Ciuc. Farsele sunt atât de credibile încât mulți dintre ei rămân și le cred luni bune.

Una din cele mai bune glume făcute de 1 aprilie, pe care ungurii o cred și acum, este cea cu ținutul secuiesc. Deși în România sunt 538 de secui declarați, în urmă cu câțiva ani cineva i-a păcălit că sunt aproape un milion și le-a dat steagul Argentinei, spunând că e al lor. Foarte mulți unguri încă mai cred și acum povestea aceasta.

Si cum este cu Trianonul? si cu invazia romanilor din 1916? :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate