Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 

Microsoft Lumia 640

- - - - -
  • Please log in to reply
9774 replies to this topic

#9595
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 21.12.2006
Nu vreau sa fac avere, vreau să-l dau cuiva care-l va folosi.

Mi-am stors neuronu' și n-am rezolvat: Cum transfer mesajele, lista de apeluri și contactele sincronizate pe contul Microsoft in Android? Că invers a mers...
La Whatsapp am renunțat, că scria negru pe alb pe pagina lor că nu se pot transfera backup-urile de pe Windows pe Android
Am putut recupera doar contactele din contul Google.

Pentru unii poate fi o măsură bună de siguranță, dar dpmdv Luie Mumia

#9596
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008

View Postnei-k, on 12 februarie 2018 - 00:43, said:

Mi-am stors neuronu' și n-am rezolvat: Cum transfer mesajele, lista de apeluri și contactele sincronizate pe contul Microsoft in Android? Că invers a mers...
Pentru contacte (si calendar), pur si simplu adaugi contul de Outlook.com in Android. Tip serviciu: Microsoft Exchange, server: eas.outlook.com.
Exista si o aplicatie pe WP contacts+message backup care se instaleaza in Extras, cu aia poti exporta contactele si SMS-urile in niste fisiere text. Nu cred ca le poti importa pe Android, dar macar le ai salvate si le poti deschide pe PC.

#9597
zalxis

zalxis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.03.2007
Instalezi Outlook din magazin play. Intri în setări > contul Microsoft > sincronizare contacte.

#9598
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,550
  • Înscris: 21.12.2006
O sa incerc, sper sa nu le dubleze

#9599
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Ei si?! Le stergi pe alea dublate dar ai rezolvat problema.

#9600
floricel

floricel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 15.03.2006
Le exporti din Outlook in format csv, le importi in Google si gata.

#9601
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Eu pe Lumia 640 al meu nu am reușit sa export contactele într-un Sony Xperia X. Cei de la Sony au un program pentru transfer de date de pe vechiul telefon, dar îmi spune sa urc datele în cloud și după aia sa le salvez în Xperia X. Pana la urma am introdus manual contactele și datele din calendar în Xperia X.

#9602
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 18.02.2016
Descarcă Outlook din magazin play,dupa intri in Outlook cu userul si parola de cont si ai acolo toate nr de telefon,ai un dreptunghi mic negru in dreapta jos,apesi pe el si te intreaba daca vrei sa exporti numerele  de tel,ii dai ok si ai toate nr de tel,in noul telefon,

#9603
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Oameni buni, eu folosesc un Lumia 640 si un Samsung cu Android, contactele si calendarul le tin pe Outlook.com, si le folosesc pe ambele telefoane. Cum a zis Steve Jobs, "you're holding it wrong" :D

#9604
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postsenzanome, on 22 februarie 2018 - 20:21, said:

Eu pe Lumia 640 al meu nu am reușit sa export contactele într-un Sony Xperia X. Cei de la Sony au un program pentru transfer de date de pe vechiul telefon, dar îmi spune sa urc datele în cloud și după aia sa le salvez în Xperia X. Pana la urma am introdus manual contactele și datele din calendar în Xperia X.


Nu tu te laudai ca folosesti 640-ul pentru productivitate? Cat de greu era sa importi contactele din outlook intr-un telefon cu Android?

#9605
katti

katti

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 16.09.2008
Pe Android: Settings -> Accounts -> Add account -> Exchange, apoi introduci adresa de @outlook.com, parola, customizezi setarile mai departe.
Setarile de server ca si in screenshot:
Attached File  Screenshot_20180224-145300.png   62.19K   40 downloads

#9606
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Salut. Nu mai merge lanterna. Dar daca fac o poza, blitul merge. Ce pot sa fac? Am dat si un restart, dar nu s-a rezolvat.  Se poate sa aiba legatura cu faptul ca am scapat telefonul pe jos cam de la 1 m (i-au sarit carcasa si bateria)?

#9607
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Posibil!

#9608
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Hehe, ciudata chestie. Nu mergea lanterna pentru ca era telefonul la incarcat. Daca il scot merge.

Am luat acest telefon de ieri, intentionez sa il folosesc o vreme. E putin mai intortocheat la setari, dureaza o vreme pana gasesc lucrurile pe care vreau sa le fac, iar daca vreau sa modific ceva ce am facut deja, nu stiu unde trebuie sa intru, si caut din nou prin toate setarile. Nu prea e intuitiv meniul, dar pentru ce vreau eu de la un telefon e perfect. E primul meu telefon cu Windows, poate voi mai pune intrebari pe aici, daca ma impotmolesc si nu gasesc solutiile pe google/youtube :D

#9609
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Citeste aici (e cam acelasi lucru cu 640): https://support.micr...vices/lumia-650
Ar trebui sa treci la windows 10 mobile (daca nu il ai cumva).

Edited by breitner, 03 March 2018 - 12:53.


#9610
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,683
  • Înscris: 29.03.2010
Oare de ce uneori când primesc un apel îmi apare numărul de telefon, și nu numele persoanei (o am la contacte)?
Și încă o chestie: tocmai m-a sunat o persoană, dar nu apare în istoricul listei de apeluri

Am update-urile la zi

#9611
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Trece-le in outlook.
Mai citeste (in primul rand, tu esti cel mai interesat), mai intreaba si te vei obisnui cu interfata.

Edited by breitner, 03 March 2018 - 15:33.


#9612
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,397
  • Înscris: 01.12.2001
Am patit si eu de cateva ori sa nu apara apelul in lista. Dupa restart a aparut.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate