Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 

Este adevarat ca bet 365 se retrage din Romania ?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
Strategiile se aplica in special la pariurile online, pentru ca ai o mai mare fiabilitate acolo, nu la agentiile de cartier.

#20
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010

 gozmyn, on 19 decembrie 2014 - 13:03, said:

Nu joc si nu o sa joc niciodata la pariuri sportive.
Ceea ce nu te impiedica sa emiti "judecati de valoare" asupra unui domeniu despre care habar nu ai.
Iar faptul ca nu joci nu te face mai istet sau vreun sfant in ochii nimanui.

 gozmyn, on 19 decembrie 2014 - 13:03, said:

Am o agentie de asta pe langa blocul in care locuiesc si mereu ma mir ce fel de persoane intra acolo. Niciunul nu pare sa vina cu strategia de care zici. Daca toti ar reusi sa gandeasca si sa aplice ce ai zis tu, clar ar da faliment casele astea.
Si cum ti-ai putea da tu seama daca omul care intra intr-o agentie de pariuri are sau nu o strategie? ca doar n-o aduce in socosa. Trecand peste asta, e la mintea oricui ca nu poate castiga toata lumea constant, reciteste ce am scris si vezi la ce anume m-am referit. Altfel umplem paginile cu naivitati de genul "dau casele de pariuri faliment". De ce trebuie licentiate agentiile online? pai tocmai ca sa nu mai fie omul nevoit sa piarda ore la coada asteptand dupa mosi care pun cate 30-40 de bilete odata, sa nu se mai plateasca taxa de bilet, sa-si poata gestiona fiecare banca cum doreste, sa-si poata inchide pariurile in timp real, etc...

E de inteles obtuzitatea romanilor in privinta acestui domeniu (de fapt, asupra a orice e nou), avand in vedere trecutul si mentalitatea invechita, dar trebuie sa ne aliniem si noi la tarile civilizate, care exploateaza orice potentiala sursa de venit si nu se pierd in considerente vetuste.

#21
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cu strategia ta, esti pe zero sau pe minus?

#22
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,562
  • Înscris: 30.10.2003
Eu nu am nici o strategie. Adica as vrea sa am, dar nu stiu de unde sa apuc.
Asa cum am fost si eu, cei care nu au de-a face cu fenomenul, ii considera pe pariori niste pierde-vara care nu au ce face cu banii. Ei, nu toti sunt la fel.
Vad pariori care joaca de placere, 2 lei, 30 lei, si nu-si vand toalele de pe ei, iar unii mai si castiga.

Eu de vreo 6 luni joc numai din banii primiti ca bonus. Cei care i-am bagat initial i-am retras, iar acum merg incet pe plus. Pariez cate 1 leu, maxim 5.
Gata, ca ma pun sa analizez meciurile de diseara.  :P

#23
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010

 Bursul, on 19 decembrie 2014 - 14:06, said:

acum merg incet pe plus.
Asta e si strategia care cred eu ca functioneaza pe termen lung pentru incepatori si pentru cei care ruleaza sume mici. Si eu tot asa merg in prezent.
Ideea, pe care lumea se pare ca n-o pricepe, e sa poti retrage lunar (sau la intervalul de timp pe care ti-l alegi) un profit. Ca e vorba de cateva sute de lei sau de cateva mii de lei, e alta discutie, dar trebuie sa existe un profit. Daca nu exista atunci n-are rost sa se insiste pe "sportul" asta.

Edited by Dares, 19 December 2014 - 14:18.


#24
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Unii joaca la pariuri ca un fel de brokeri. Am practicat si eu prin cineva un timp, dar acel cineva s-a retras din pacate. Intuiesti fluctuatiile de piata, cumperi ieftin si vinzi scump. Nu conteaza rezultatul. Problemele sint lichiditatile si intuirea miscarii de cote.

#25
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,562
  • Înscris: 30.10.2003

 Dares, on 19 decembrie 2014 - 14:17, said:


Asta e si strategia care cred eu ca functioneaza pe termen lung pentru incepatori si pentru cei care ruleaza sume mici. Si eu tot asa merg in prezent.
Ideea, pe care lumea se pare ca n-o pricepe, e sa poti retrage lunar (sau la intervalul de timp pe care ti-l alegi) un profit. Ca e vorba de cateva sute de lei sau de cateva mii de lei, e alta discutie, dar trebuie sa existe un profit. Daca nu exista atunci n-are rost sa se insiste pe "sportul" asta.
Ar fi frumos sa scot lunar 100 lei. Cand am inceput am zis: macar sa imi platesc factura la telefon. Macar atat si voi fi multumit. Insa va ma trece timp pana sa reusesc. Sper!


#26
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009

 Dares, on 19 decembrie 2014 - 14:17, said:

Asta e si strategia care cred eu ca functioneaza pe termen lung pentru incepatori si pentru cei care ruleaza sume mici. Si eu tot asa merg in prezent.

Pura curiozitate, cati bani ai pierdut de la primul pariu facut si cat ai castigat? Nu vreau doar sa te intreb ce algoritmi ai in spatele strategiilor tale, dar cred ca poti face o statistica!

#27
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Astea sunt chestiuni prea personale, nu-si au rostul astfel de intrebari pe un forum public... dar pot sa-ti spun ca de vreo doua luni, de cand joc astfel, am reusit sa cresc de aproximativ 5 ori suma depusa initial, insa acum sunt undeva la doar x4,2 profit, exista perioade mai bune sau mai proaste. Procesul asta e mai migalos si nu aduce castiguri mari instant (eu nu pun bilete-monstru cu eventuale castiguri de zeci de mii, alea ies odata la 10 ani) dar se poate construi treptat o balanta decenta care sa-ti permita sa retragi constant si sa ai si din ce juca in continuare. Nu trebuie judecati toti pariorii ca fiind niste dependenti care baga zilnic bani aiurea... eu de exemplu am zile intregi cand nu joc nimic daca nu am evenimente care sa-mi convina. De asta am spus ca lumea la noi e habarnista: in opinia turmei, pariorul e (doar) ala care vine clatinandu-se la agentia din colt, sta 3 ore si iese cu un teanc de hartii fanteziste pe care le arunca a doua zi. O gandire demna de babele senile care umbla cu coliva la biserica, nu de tineretul care se presupune ca s-ar mai fi desteptat; o sa ajungem sa vedem lumea trecand pe langa o agentie de pariuri si scuipand in san sau afurisind "casa necuratului"...

#28
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Se pare ca ai o imaginatie bogata. Esti pe un forum, folosesti un nume fictiv ( se presupune ), nu stim cum arati, unde locuiesti, poti face o statistica (daca pot sa o numesc asa) obiectiva fara sa o dai in "chestiuni personale". Pur si simplu: am investiti 3000 lei in cei 7 ani de cand joc si am castigat 600 lei in ultimele luni de cand mi-am schimbat stilul. Ceva de genul ti-am cerut, insa o dai cotita cu acea strategie de lunga durata, profitul minim, etc.

De unde ai scos faza ca aia cheltuiesc toti banii pe pariuri, nu inteleg, eu n-am zis asa ceva. Sau tu vorbesti de alte persoane?

#29
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Omule, tocmai de aceea am mentionat ca suntem pe un forum: orice as spune va fi rastalmacit, iar eu nu simt nevoia sa ma justific in fata ta sau a altcuiva. Ti-am dat acele date la modul general doar pentru ca ai insistat aiurea (nu se pun astfel de intrebari, cat ai castigat, cat ai jucat, etc), dar eram absolut sigur ca vei carai, indiferent ce as fi spus. Posted Image
Daca as fi zis ca am pierdut 5000 sau 10.000 de lei n-as mai fi avut o imaginatie bogata, nu-i asa? pentru ca pe tine doar atat de duce mintea: pariuri = pierdere.

#30
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009

 Dares, on 19 decembrie 2014 - 18:12, said:

pentru ca pe tine doar atat de duce mintea: pariuri = pierdere.

De unde ai tras o astfel de concluzie? Sunt tare curios.

#31
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Stiu ca esti curios, o spui in fiecare post, dar se pare ca nu poti asimila informatiile ce-ti sunt livrate.
Eu am incercat sa-ti explic ca pentru nivelul tau, vad ca te straduiesti si pari interesat de domeniu in sine... dar cred ca e pierdere de timp.
Lasa pariurile si concentreaza-te pe altceva, mai putin solicitant.

#32
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,562
  • Înscris: 30.10.2003

 gozmyn, on 19 decembrie 2014 - 18:06, said:

Se pare ca ai o imaginatie bogata. Esti pe un forum, folosesti un nume fictiv ( se presupune ), nu stim cum arati, unde locuiesti, poti face o statistica (daca pot sa o numesc asa) obiectiva fara sa o dai in "chestiuni personale". Pur si simplu: am investiti 3000 lei in cei 7 ani de cand joc si am castigat 600 lei in ultimele luni de cand mi-am schimbat stilul. Ceva de genul ti-am cerut, insa o dai cotita cu acea strategie de lunga durata, profitul minim, etc.

De unde ai scos faza ca aia cheltuiesc toti banii pe pariuri, nu inteleg, eu n-am zis asa ceva. Sau tu vorbesti de alte persoane?

Am bagat 50 de lei, am primit bonus 50 de lei, am avut la inceput 100 lei. Dupa o perioada am retras 50 de lei. Acum am 46.78 lei cu care joc. Cand se termina banii astia spun stop joc. Multumit?

#33
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009

 Dares, on 19 decembrie 2014 - 18:38, said:

Stiu ca esti curios, o spui in fiecare post, dar se pare ca nu poti asimila informatiile ce-ti sunt livrate.

Ti-am zis ca ai o imaginatie bogata, tu: Batman -Batman.

#34
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010

 Bursul, on 19 decembrie 2014 - 19:00, said:

Am bagat 50 de lei, am primit bonus 50 de lei, am avut la inceput 100 lei. Dupa o perioada am retras 50 de lei. Acum am 46.78 lei cu care joc. Cand se termina banii astia spun stop joc. Multumit?

Nu, nu asa, Bursule... trebuie sa-si spui si nr de la pantofi, cate paini ai luat ieri si daca bei cafeaua cu zahar, altfel ai doar "imaginatie bogata". Posted Image

#35
Calvin-M

Calvin-M

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 15.02.2012
Joc si eu de vreo 3 ani in mod constant pe bet365, dar sincer, orice "strategie" ai aplica iesi pe minus in cele din urma.La fel ca Dares, pariez doar evenimentele care-mi convin, insa nici asta nu e o garantie a reusitei.Cand nu vrea sa intre, nu intra! Daca sunteti niste impatimiti ai fotbalului, v-as da niste exemple despre ce inseamna "safeuri" la fotbal:
- daca pariezi underuri : cel mai pariabil campionat dintre cele puternice ar fi Ligue 1. Exemplu de meci pierdut(inclusiv o parte din balanta) la under anul acesta : Guingamp-Nice under 5.5 cota 1.04  scor final 2-7 ! Nu mi-ar fi ajuns nici macar under 8.5
-daca pariezi pe goluri : exemplu de meci "safe" pierdut pe goluri : Barcelona-Celta Vigo - gol Barcelona cota 1.04 . Scor final 0-1 , dupa 5 bare ale Barcelonei
Concluzia mea, bazata pe destui ani de experienta in pariuri, cea mai buna metoda este sa pariati pe goluri marcate DOAR in Bundesliga, insa nici aici nu merita sa mizati bani multi pe over 1.5 sau GG, ci doar maximum 10% din banca

#36
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,562
  • Înscris: 30.10.2003
Uite daca pariezi pe goluri impotriva lui Bayern s-ar putea sa ai sanse. Din 16 meciuri au primit doar 3 goluri (abia azi am observat).
Foarte multi pariaza numai pe ligile importante, dar eu am prins niste cote bune si la fotbal feminin. Acolo lucrurile sunt mai previzibile si cote mai mari Posted Image

Edited by Bursul, 19 December 2014 - 20:43.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate