Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Motorola Nexus 6

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4165 replies to this topic

#3025
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Eu unul nu prea cred că Google va face asta. Dar... Speranța noastră rămân dezvoltării încăpățânați (ne vom aminti întotdeauna cu drag de shutt1e și ale sale CM-uri neoficiale pentru Sol :) )

#3026
Florenzo1

Florenzo1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 09.02.2013

View Postdanmerezeanu, on 22 martie 2017 - 10:20, said:

Eu unul nu prea cred că Google va face asta. Dar... Speranța noastră rămân dezvoltării încăpățânați (ne vom aminti întotdeauna cu drag de shutt1e și ale sale CM-uri neoficiale pentru Sol :) )
Haha amintiri. Pe Motorola Milestone era un ceh Kabaldan.

Edited by Florenzo1, 22 March 2017 - 12:13.


#3027
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Sol-ul meu inca e viu, tot cu CM-ul lui shutt1e pe el ;). E intr-un sertar alaturi de Optimus One (si el functional) si mai recent de Moto G. Cu Moto G ma mai distrez si acum cateodata, si pe el am 7.1.1 si tine pasul inca. Da, amintiri frumoase.

Edited by G0rg0ne, 22 March 2017 - 13:26.


#3028
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Eu am dat One-ul unui coleg cu niste ani in urma - pentru fetita (pe atunci, caci a mai crescut intre timp :) ) lui. Sol-ul l-am donat cuiva care avea nevoie de piese de schimb (dupa ce a dat fiica-mea cu el de pamant... A... si sa nu uitam ca shutt1e era roman (unul dintre cei cativa dezvoltatori romani pentru Sol din acele vremuri :) ).
Am ramas doar cu Nexus-urile... O sa ma joc un pic pe Nexus 4, ii pun si o baterie noua si cred ca ajunge la fratele meu - evident presimt ca nu mia pun mana pe el decat daca se strica, dar orice e mai bine decat sa "rugineasca" in sertar (se stie ca eu unul ma despart greu de Nexus-uri :) ).

#3029
Florenzo1

Florenzo1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 09.02.2013
Am meu Motorola a ajuns in service si nu au avut aia ce sa-i faca. Avea trei sferturi de ecran non responsive. Ce banuiesc eu ca fusese de vina era supraincalzirea din interior. Pentru ca tineam procesorul cu overclock de la 550 mhz la 1 gigahz. Pentru ca altfel nu facea fata. Dar l-am adus stock (si asta cu emotii ca ramasese la un moment dat in bootloop) si l-am dus in garantie. Asta in vara lui 2012 cand mai aveam exact o luna de garantie, telefonul fiind cumparat in 2010. Asa ca mi-au dat banii inapoi si mi-am luat Galaxy Nexus. Si de atunci am ramas in familie. La famiglia Nexus.
Revenind la Kabaldan ala era chiar maestru in Android. Instalam ROMuri si ganditi-va ca telefonul ala avea bootloaderul nedeblocabil!

#3030
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
De curiozitate: pe ce rom sunteti? Vreau sa-mi fac o idee cam ce instaleaza nexusistii pe telefoane.

#3031
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Pure Nexus de o buna bucata de vreme.

#3032
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
PN :)

#3033
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
În prezent, stock 7.1.1 root-at - pentru că e al fiica-mii acum. Înainte avea PureNexus; am revenit la stock pentru ca are bateria mai buna.

#3034
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 11.12.2007
In prezent PN chiar dacă sunt fan Nitrogen dar datorita faptului ca romul blochează absolut toate reclamele multe site-uri nu se deschid ceea ce poate deveni frustrant.

#3035
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Foloseste cineva aplicatii care sa inregistreze convorbirile telefonice? Imi puteti da si mie un nume, dar una sa mearga ok, nu sa fac teste. Mersi!

#3036
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007

View PostMariusvlad2, on 24 martie 2017 - 08:33, said:

In prezent PN chiar dacă sunt fan Nitrogen dar datorita faptului ca romul blochează absolut toate reclamele multe site-uri nu se deschid ceea ce poate deveni frustrant.
Folosești AdAway?

#3037
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 11.12.2007
Nu folosesc Adaway dar Nitrogen blochează reclama fără nimic adițional.
@katabxp, folosesc Call recorder de la Skyvalex de mult timp și e perfecta. Dar e pe bani. Poți folosi și trial dar trebuie sa astepti după update de fiecare data cand expira.

#3038
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://pbs.twimg.com/media/CYKKcWHU0AADSk1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3039
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
A aparut, asa cum ne-a obisnuit deja sa o faca saptamanal, o noua versiune Nitrogen OS. E prima versiune care vine si prin OTA.
Apropo, mai e cineva pe Nitrogen? Cum mai sta cu bateria?

Edited by G0rg0ne, 01 April 2017 - 10:50.


#3040
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Ma tot gandesc sa trec pe Nitrogen, pe PN nu ma prea incanta bateria.

https://www.mobilissimo.ro/aplicatii-telefoane/o-noua-versiune-de-pixel-launcher-a-inceput-sa-apara-pe-unele-terminale-cu-android?utm_content=buffer72355&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

#3041
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
De cand am trecut pe android, cand fac "curat" la o instalare noua, bara aia de cautare zboara din prima. :D

#3042
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Gata...Back to Nitrogen :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate