Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Motorola Nexus 6

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4165 replies to this topic

#3025
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Eu unul nu prea cred că Google va face asta. Dar... Speranța noastră rămân dezvoltării încăpățânați (ne vom aminti întotdeauna cu drag de shutt1e și ale sale CM-uri neoficiale pentru Sol :) )

#3026
Florenzo1

Florenzo1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 09.02.2013

View Postdanmerezeanu, on 22 martie 2017 - 10:20, said:

Eu unul nu prea cred că Google va face asta. Dar... SperanČ›a noastră rămân dezvoltării încăpăČ›ânaČ›i (ne vom aminti întotdeauna cu drag de shutt1e Č™i ale sale CM-uri neoficiale pentru Sol :) )
Haha amintiri. Pe Motorola Milestone era un ceh Kabaldan.

Edited by Florenzo1, 22 March 2017 - 12:13.


#3027
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Sol-ul meu inca e viu, tot cu CM-ul lui shutt1e pe el ;). E intr-un sertar alaturi de Optimus One (si el functional) si mai recent de Moto G. Cu Moto G ma mai distrez si acum cateodata, si pe el am 7.1.1 si tine pasul inca. Da, amintiri frumoase.

Edited by G0rg0ne, 22 March 2017 - 13:26.


#3028
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Eu am dat One-ul unui coleg cu niste ani in urma - pentru fetita (pe atunci, caci a mai crescut intre timp :) ) lui. Sol-ul l-am donat cuiva care avea nevoie de piese de schimb (dupa ce a dat fiica-mea cu el de pamant... A... si sa nu uitam ca shutt1e era roman (unul dintre cei cativa dezvoltatori romani pentru Sol din acele vremuri :) ).
Am ramas doar cu Nexus-urile... O sa ma joc un pic pe Nexus 4, ii pun si o baterie noua si cred ca ajunge la fratele meu - evident presimt ca nu mia pun mana pe el decat daca se strica, dar orice e mai bine decat sa "rugineasca" in sertar (se stie ca eu unul ma despart greu de Nexus-uri :) ).

#3029
Florenzo1

Florenzo1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 09.02.2013
Am meu Motorola a ajuns in service si nu au avut aia ce sa-i faca. Avea trei sferturi de ecran non responsive. Ce banuiesc eu ca fusese de vina era supraincalzirea din interior. Pentru ca tineam procesorul cu overclock de la 550 mhz la 1 gigahz. Pentru ca altfel nu facea fata. Dar l-am adus stock (si asta cu emotii ca ramasese la un moment dat in bootloop) si l-am dus in garantie. Asta in vara lui 2012 cand mai aveam exact o luna de garantie, telefonul fiind cumparat in 2010. Asa ca mi-au dat banii inapoi si mi-am luat Galaxy Nexus. Si de atunci am ramas in familie. La famiglia Nexus.
Revenind la Kabaldan ala era chiar maestru in Android. Instalam ROMuri si ganditi-va ca telefonul ala avea bootloaderul nedeblocabil!

#3030
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
De curiozitate: pe ce rom sunteti? Vreau sa-mi fac o idee cam ce instaleaza nexusistii pe telefoane.

#3031
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Pure Nexus de o buna bucata de vreme.

#3032
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
PN :)

#3033
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
În prezent, stock 7.1.1 root-at - pentru că e al fiica-mii acum. Înainte avea PureNexus; am revenit la stock pentru ca are bateria mai buna.

#3034
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
In prezent PN chiar dacă sunt fan Nitrogen dar datorita faptului ca romul blochează absolut toate reclamele multe site-uri nu se deschid ceea ce poate deveni frustrant.

#3035
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Foloseste cineva aplicatii care sa inregistreze convorbirile telefonice? Imi puteti da si mie un nume, dar una sa mearga ok, nu sa fac teste. Mersi!

#3036
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007

View PostMariusvlad2, on 24 martie 2017 - 08:33, said:

In prezent PN chiar dacă sunt fan Nitrogen dar datorita faptului ca romul blochează absolut toate reclamele multe site-uri nu se deschid ceea ce poate deveni frustrant.
Folosești AdAway?

#3037
Mariusvlad2

Mariusvlad2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 11.12.2007
Nu folosesc Adaway dar Nitrogen blochează reclama fără nimic adițional.
@katabxp, folosesc Call recorder de la Skyvalex de mult timp și e perfecta. Dar e pe bani. Poți folosi și trial dar trebuie sa astepti după update de fiecare data cand expira.

#3038
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://pbs.twimg.com/media/CYKKcWHU0AADSk1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3039
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
A aparut, asa cum ne-a obisnuit deja sa o faca saptamanal, o noua versiune Nitrogen OS. E prima versiune care vine si prin OTA.
Apropo, mai e cineva pe Nitrogen? Cum mai sta cu bateria?

Edited by G0rg0ne, 01 April 2017 - 10:50.


#3040
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Ma tot gandesc sa trec pe Nitrogen, pe PN nu ma prea incanta bateria.

https://www.mobilissimo.ro/aplicatii-telefoane/o-noua-versiune-de-pixel-launcher-a-inceput-sa-apara-pe-unele-terminale-cu-android?utm_content=buffer72355&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

#3041
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
De cand am trecut pe android, cand fac "curat" la o instalare noua, bara aia de cautare zboara din prima. :D

#3042
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Gata...Back to Nitrogen :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate