Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 

recuperare pagubă Electrica

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,667
  • Înscris: 20.11.2005
termenul de sesizare către electrica e de 5 zile lucrătoare de când sesizat paguba

#20
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postmberila, on 19 iunie 2014 - 17:05, said:

,deci ei consideră că plita este un pc și conform normativului „echipamentele destinate prelucrării informațiilor vor fi prevăzute cu echipamente de filtrare a interferențelor electromagnetice

Mda, intr-adevar halucinant. Eu zic sa te iei de ei, interferentele electromagnetice la care se refera normativele astea nu se refera la ce protectii trebuie sa pui ci la faptul ca echipamentele folosite de tine trebuie sa nu emita ele paraziti care sa afecteze diferite chestii din zona (TV/radio de obicei). Uite documentul de la Dell ca idee: http://www.dell.com/...ce_romanian.pdf

Subiectul avea vreo relevanta doar in masura in care se plingea vreun vecin ca nu poate sa auda la radio din cauza aragazului tau.

#21
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Ce informatii prelucreaza o plita ?!? Posted Image

#22
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Acum pina si periutele de dinti electrice (nu ma refer la astea cu display si mai stiu eu ce nebuneli ci chiar multe "basic") au microprocesor.

#23
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Am auzit ca si bacteriile care se depun pe dinti sint nanoboti, au evoluat si ele. :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate